Startnr. | Deltager | Klub/Firma/Sponsor | By | Distance |
11 | Ane Marie Veggerskilde
Faaborg Ski- og Motionsklub
| Faaborg Ski- og Motionsklub | Faaborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Faaborg Ski- og Motionsklub | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
22 | Anne Pries
MTB Sønderborg
| MTB Sønderborg | Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
MTB Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
55 | Bjarke Johnsen | | Kolding | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
59 | Charlotte Rasmussen | | Faaborg | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
16 | Christel Berg Westfal | | Odense S | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
24 | Daniel Snedker | | Odense M | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
19 | Gry Klok Thomsen
Fredericia Triathlon Team
| Fredericia Triathlon Team | Fredericia | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Fredericia Triathlon Team | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
62 | Heidi Rasmussen
Poul Schou A/S
| Poul Schou A/S | Odense SV | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Poul Schou A/S | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
34 | Helle Petersen | | Bagenkop | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
18 | Henrik Vind Jensen
Multiatleterne
| Multiatleterne | Tjæreborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Multiatleterne | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
74 | Ingelise Baggersgaard
Ude-motion
| Ude-motion | Hørning | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Ude-motion | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
36 | Jacob Bjerre Toftild | | Kolding | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
57 | Jacob Boe Farsøe | | Køge | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
10 | Jacob Tanne | | Gislev | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
13 | Jakob Thomsen
Kerteminde Tri Klub
| Kerteminde Tri Klub | Kerteminde | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Kerteminde Tri Klub | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
71 | Jan Erik Hansen
AquaSafe.dk
| AquaSafe.dk | Store Heddinge | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
AquaSafe.dk | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
69 | Jann Scharfe | | Årslev | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
21 | Janne Frimodt
Haderslev TRI 2000
| Haderslev TRI 2000 | Haderslev | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Haderslev TRI 2000 | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
37 | Jannick Christensen
Vejle IF Triathlon
| Vejle IF Triathlon | Vejle | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Vejle IF Triathlon | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
15 | Jannik Hansen
Ringe Svømme-Klub
| Ringe Svømme-Klub | Ringe | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Ringe Svømme-Klub | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
9 | janus Fieve Eskesen
MTBS
| MTBS | Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
MTBS | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
64 | Jean Hviid Pedersen
Multiatleterne
| Multiatleterne | TJÆREBORG | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Multiatleterne | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
72 | Jeanett Baggersgaard | | Risskov | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
30 | jeanne petersen
Svendborg tri klub
| Svendborg tri klub | Svendborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Svendborg tri klub | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
70 | Jette Heidelbach | | Odense SV | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
35 | Jonas Hviid-Nielsen | | København Ø | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
41 | Jørgen Littau | | | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
39 | Kenneth Olsbro Mejrup
DHTK
| DHTK | Odense SV | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
DHTK | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
76 | Kenneth Skousen Svendsen | | Børkop | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
5 | Kenneth Sørensen
Odense Triathlonklub
| Odense Triathlonklub | Odense S | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Odense Triathlonklub | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
4 | Kim Bøg-Jensen | | Odense SØ | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
44 | Kim Christiansen | | | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
31 | Kim Vester | | Svendborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
61 | Klaus Deleuran Svendsen
Team Triathlon Herning
| Team Triathlon Herning | Herning | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Team Triathlon Herning | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
6 | Klaus Nørregaard | | Ørbæk | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
25 | Kristian Koldtoft
MCM
| MCM | Beder | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
MCM | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
75 | Lars Madsen | | Otterup | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
23 | Lars S. Hansen
STK 90/MTB Sønderborg
| STK 90/MTB Sønderborg | Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
STK 90/MTB Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
1 | Lau Caspersen
TMCK
| TMCK | Svendborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
TMCK | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
53 | Lene Andersen
Horne løbeklub
| Horne løbeklub | Faaborg | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Horne løbeklub | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
73 | Lone Petersen | | Mårslet | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
65 | Louise Prosberg Jensen | | Fåborg | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
2 | Mark Wulff
H2Odense
| H2Odense | Søndersø | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
H2Odense | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
58 | Martin Antvorskov
Odense Triathlon Klub
| Odense Triathlon Klub | Odense C | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Odense Triathlon Klub | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
7 | Mette Svarrer | | | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
27 | Michael Rasmussen
Nyborg Triathlon Klub
| Nyborg Triathlon Klub | Nyborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Nyborg Triathlon Klub | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
17 | Mikkel Bo | | Rønde | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
51 | Nicolaj Hansson
Hansson-Team.dk
| Hansson-Team.dk | Haarby | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
Hansson-Team.dk | 1. afdeling 375 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
28 | Nikolaj Heisterberg | | Odense SV | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
- | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
20 | Peer Hinrichsen
MTB Sønderborg
| MTB Sønderborg | Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|
Klub/Firma/Sponsor | Distance |
MTB Sønderborg | 2. afdeling 750 meter svømning i havet, 20 km cykling og 5 km løb |
|