Born Fondo 2017 - Bjerg enkeltstart

Resultater

Plac.Bruttotid Deltager Klub/Firma/Sponsor Starttid
113:44Morten Vogt LaustsenCarl Ras CX team-Sydkysten Cycl.08:38:30
214:27Benjamin AndersenBCC11:31:30
314:41Kasper Dideriksen08:15:00
414:47Tommy PetersenDansk Mountainbike Klub09:08:30
514:50Jesper SallingTeam Bornholm10:17:30
615:01Lars HolmTeam Homies11:14:30
715:05Skipper HermansenHEC09:22:00
815:08Søren ChristensenBornholms Tidende08:30:00
915:11Thomas HollandTeam Bornholm10:32:30
1015:29Henrik PetersenIngolf09:35:00
1115:30Thomas BaumannTeam Bornholm10:27:30
1215:35Kasper Funch ClausenNMCC11:32:00
1315:45Jacob NyströmIFK Österbymo09:28:30
1415:48Christian HamborgTeam Waste11:25:30
1515:54Jacob SkovsgaardKæden09:37:30
1615:55Christian Orry AndersenTRI411:31:00
1715:57Stian ChristensenBornholms Tidende08:29:30
1815:59Steffen OlsenTeam Bornholm10:36:00
1915:59Anders StåhlAktivitus Sportsclub08:23:30
2016:03Brian MalmbergTeam Bornholm10:38:00
2116:06Jes Peter GerstrømTeam Wichmann11:27:00
2216:12Johan KastenssonIFK Österbymo09:29:30
2316:17Thomas CarlssonIFK Österbymo09:33:30
2416:19Mads EcklonBirkerød Bicycle Club08:27:00
2516:22Allan Bungaard08:10:30
2616:23Stefan BjørnTeam Bornholm10:35:30
2716:25Stig RasmussenNMCC08:19:00
2816:25Anders Tejs KnudsenACK Allerød08:22:30
2916:27Jens HansenTeam Bornholm10:16:30
3016:29Søren Reitelseder08:14:30
3116:30Kenn Bidstrup08:21:00
3216:33Jakob Jespersen08:14:00
3316:38Per WahlConquistare le Montagne Genarp09:03:30
3416:39Josias LindahlTeam Bornholmermarked11:11:30
3516:39Henrik BendtsenTeam Bornholm10:26:30
3616:40Lasse RybyTeam Bornholm10:28:00
3716:41Heidi Ahrenkiel WaltherCC95 Herfølge08:43:00
3816:41Torben SkaaningTeam Kaels Pro Cycling11:19:30
3916:44Thomas FunkBCC08:24:00
4016:46Jens SnedingSneding10:12:00
4116:46Niels ChristensenBrøndby Cykel Motion08:34:30
4216:47Klavs TheilsborgBrøndby Triathlon Club08:36:00
4316:49Jan VinterTeam Motionsfeltet.dk11:20:30
4416:50Rass Haldor GottschalckTeam Bornholm10:14:00
4516:50Martin LarsenHolbæk Cykelsport09:24:00
4616:52Claus Wennergren JensenTeam Bornholm10:27:00
4716:53Johan ErlandssonConquistare le Montagne Genarp09:05:00
4816:54Christian Krog MadsenTeam Bornholm10:16:00
4916:54Philip HansenHolte MTB Klub09:42:30
5016:56Jonathan LindahlTeam Bornholmermarked11:12:30


Tidtagningen til dette event sker med brug af ST-App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.