Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club

Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club

Results

Sebastian Theodor Millinge Petersen
Team Sparekassen Danmark Aalborg
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 6
Samlet tid 3:12:15
Point
Point 8
Detaljer
Distance i alt 138 km
Distance (omgang) 23 km
Gennemsnit omgang 32:02
43,07 km/t
Hurtigste omgang 31:25
43,92 km/t
Langsomste omgang 32:59
41,84 km/t
Deltager (#125)
Sebastian Theodor Millinge Petersen
Team Sparekassen Danmark Aalborg
Danmark
Mand, 21 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 32:59 41,84 km/t 32:59 4 11:47:59
Omgang 2 31:43 43,50 km/t 1:04:42 10 12:19:42
Omgang 3 31:48 43,38 km/t 1:36:31 10 12:51:31
Omgang 4 32:13 42,82 km/t 2:08:45 1 13:23:45
Omgang 5 32:05 43,00 km/t 2:40:50 3 13:55:50
Omgang 6 31:25 43,92 km/t 3:12:15 5 14:27:15
 
Omgangstider
Andre resultater for Sebastian Theodor Millinge
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb169500 Meter194:00:56
Kolding BC Løbet 202215 KM412:47:58
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM92:52:50
Visit Vejle løbet 202213 KM73:10:07
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM1002:47:09
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM452:34:55
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM353:37:53
Agro Top løb 2022 - Skive130,4 KM33:01:35
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM173:41:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM121:54:59
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM83:41:24
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM53:12:56
Herning City Gadeløbet 20201,8 KM81:19:00
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM502:58:54
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-2633:10
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM132:48:38
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM454:44:43
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM303:12:54
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM197:12:26
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM192:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM231:04:59
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM221:04:59
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM1713:54
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM72:42:50
Hobro løbet 201925,3 KM82:23:24
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM62:33:09
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM22:37:43
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM735:17,16
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM334:26,37
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM92:48:24
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM122:28:12
Randers Bike Week #415,5 KM172:42:53
Randers Bike Week #312,4 KM162:44:07
Randers Bike Week #215,4 KM173:02:05
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2414:38
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM12:30:38
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM32:37:31
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM23:04:47
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM32:53:57
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM102:10:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM52:50:29
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM162:45:03
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM112:33:46
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM112:14:01
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM122:27:02
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM1034:42
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM932:58
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM163:30:17
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM341:34
CK Djurs 201819,7 KM83:01:30
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM62:38:09
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: ejnert@mail.com