Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 2:46:38 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 18. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 125,3 km |
Distance (omgang) | 17,9 km |
Gennemsnit omgang | 23:48 45,11 km/t |
Hurtigste omgang | 23:20 46,00 km/t |
Langsomste omgang | 24:26 43,96 km/t |
Deltager (#73)
Marckus Njor | |
Team IBT - BH Carl Ras | |
Danmark | |
Mand, 20 år (22 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 24:08 | 44,49 km/t | 24:08 | 17 | 09:24:08 | |||
Omgang 2 | 24:26 | 43,96 km/t | 48:34 | 10 | 09:48:34 | |||
Omgang 3 | 23:40 | 45,38 km/t | 1:12:14 | 16 | 10:12:14 | |||
Omgang 4 | 24:08 | 44,47 km/t | 1:36:23 | 6 | 10:36:23 | |||
Omgang 5 | 23:20 | 46,00 km/t | 1:59:44 | 3 | 10:59:44 | |||
Omgang 6 | 23:29 | 45,70 km/t | 2:23:14 | 13 | 11:23:14 | |||
Omgang 7 | 23:24 | 45,88 km/t | 2:46:38 | 14 | 11:46:38 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Marckus
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 26-08-2023 | - | 5 | 36 omgange | 52:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 25-08-2023 | 1,1 KM | 27 | 2:07,09 | 2:07,09 | 31,16 km/t | 1:55 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 211 KM | 75 | 4:58:28 | 4:58:27 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 22-06-2023 | 39,6 KM | 38 | 50:06 | 50:06 | 47,42 km/t | 1:15 min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 22-04-2023 | 13,2 KM | 12 | 10 omgange | 3:21:46 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 30 | 7 omgange | 3:48:07,26 | 46,58 km/t | 1:17 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 15 | 31:37,13 | 31:37,13 | 48,01 km/t | 1:14 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 35 | 7 omgange | 4:10:12,63 | 43,31 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 9 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 61 | 6 omgange | 3:10:47 | 46,80 km/t | 1:16 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 7 | 13 omgange | 3:02:59,49 | 43,90 km/t | 1:21 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 23-07-2022 | 11 KM | 5 | 15 omgange | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
SWE CUP - Västboloppet 2022 | 15-05-2022 | 18 KM | 2 | 9 omgange | 3:39:24 | 44,30 km/t | 1:21 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 41 | 9 omgange | 2:44:04,59 | 46,08 km/t | 1:18 min/km |
Kinnekulleloppet | 23-04-2022 | 29,5 KM | 1 | 5 omgange | 3:34:36 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 60 | 8 omgange | 2:34:57 | 46,46 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 28 | 3:37:39 | 3:37:39 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 9 | 8 omgange | 3:13:01,85 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 10 | 12 omgange | 3:56:45,77 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021 | 16-10-2021 | - | 10 | 39:34 | 39:34 | 0,00 km/t | - min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 5 | 9 omgange | 4:06:12,84 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 63 | 14 omgange | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 19-09-2021 | 162 KM | 8 | 4:08:12 | 4:08:12 | 39,16 km/t | 1:31 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 5 | 3:07:54,56 | 3:07:54,56 | 46,08 km/t | 1:18 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 49 | 4:27:10 | 4:27:10 | 42,94 km/t | 1:23 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 1 | 4 omgange | 2:36:21,71 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 46 | 6 omgange | 3:16:02 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 33 | 10 omgange | 3:33:52 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 74 | 8 omgange | 3:12:48,29 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 43 | 3:21:22 | 3:21:22 | 43,50 km/t | 1:22 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 12 | 2 omgange | 32:41 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 79 | 11 omgange | 3:04:13 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 38 | 8 omgange | 3:03:32 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 25 | 0:00 | 7:04:05 | 2,21 km/t | 27:11 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 11 | 9 omgange | 2:40:34 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 27 | 11 omgange | 1:05:53 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 27 | 11 omgange | 1:05:53 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 26 | 14:06 | 14:06 | 45,09 km/t | 1:19 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk