Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:53:15 |
Nettotid | 2:53:15 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:00:00 |
Dato | 30. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 138 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 28:52 47,78 km/t |
Hurtigste omgang | 28:26 48,53 km/t |
Langsomste omgang | 29:22 46,97 km/t |
Deltager (#96)
Jonas Nordal Jakobsen | |
Herning CK Elite Biemme Danmark | |
Danmark | |
Mand, 24 år (26 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 29:22 | 46,97 km/t | 29:22 | 27 | 11:29:22 | |||
Omgang 2 | 28:42 | 48,07 km/t | 58:05 | 46 | 11:58:05 | |||
Omgang 3 | 28:33 | 48,31 km/t | 1:26:39 | 68 | 12:26:39 | |||
Omgang 4 | 28:53 | 47,77 km/t | 1:55:32 | 48 | 12:55:32 | |||
Omgang 5 | 29:18 | 47,09 km/t | 2:24:50 | 23 | 13:24:50 | |||
Omgang 6 | 28:26 | 48,53 km/t | 2:53:16 | 15 | 13:53:16 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jonas Nordal
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 32 | 6 omgange | 3:12:36 | 46,35 km/t | 1:17 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 22-06-2023 | 39,6 KM | 33 | 49:49 | 49:49 | 47,69 km/t | 1:15 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 69 | 4:37:24 | 4:37:24 | 4,97 km/t | 12:03 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 12 | 10 omgange | 3:07:05 | 41,69 km/t | 1:26 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 13 | 34:47 | 34:47 | 46,57 km/t | 1:17 min/km |
Herning City Gadeløbet 2023 | 02-06-2023 | 2,1 KM | 21 | 27 omgange | 1:15:07 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 26 | 6 omgange | 3:07:41 | 45,65 km/t | 1:18 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 71 | 7 omgange | 3:50:29,00 | 46,10 km/t | 1:18 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 24 | 32:09,48 | 32:09,48 | 47,20 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 122 | 8 omgange | 2:36:52 | 45,89 km/t | 1:18 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 1 | 6 omgange | 2:52:41 | - | - |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 17 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 7 | 6 omgange | 3:09:51 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 11 | 14 omgange | 2:41:28 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 5 | 3 omgange | 44:45 | 45,28 km/t | 1:19 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 28 | 12 omgange | 25:20 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Le Tour Revanchen 2022 - Gadeløb - Struer | 10-08-2022 | 1,8 KM | 17 | 32 omgange | 1:18:39 | 43,94 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 41 | 8 omgange | 3:11:26 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 32 | 7:33:57 | 7:33:57 | 2,06 km/t | 29:05 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 41 | 10 omgange | 3:05:21 | 40,14 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 4 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 25 | 13:55 | 13:55 | 45,66 km/t | 1:18 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 17 | 16 omgange | 1:52:51,84 | 44,23 km/t | 1:21 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 39,6 KM | 27 | 50:31 | 50:31 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 42 | 9 omgange | 4:19:14 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 27 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 34 | 12 omgange | 3:31:38 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Herning City Gadeløbet 2022 - Børne Tour | 03-06-2022 | 1,6 KM | 9 | 37 omgange | 1:17:25 | 45,88 km/t | 1:18 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 22 | 14 omgange | 2:46:11 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 11 | 8 omgange | 3:34:45 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 7 | 9 omgange | 3:10:43 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 10 | 10 omgange | 3:12:23 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 19 | 7 omgange | 2:46:42 | 45,10 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 21 | 8 omgange | 2:34:54 | 46,48 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 57 | 3:38:09 | 3:38:09 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 17 | 1 omgange | 3:02:49 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 36 | 34:38,28 | 34:38,28 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 9 | 6 omgange | 3:12:39 | 42,98 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 54 | 5 omgange | 3:08:13 | 43,99 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 14 | 8 omgange | 2:44:21 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 28 | 7 omgange | 3:20:13 | 42,58 km/t | 1:24 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 5 | 8 omgange | 2:45:31 | 43,50 km/t | 1:22 min/km |
Herning City Gadeløbet 2021 | 03-09-2021 | 1,6 KM | 6 | 36 omgange | 1:16:03 | 45,43 km/t | 1:19 min/km |
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars | 26-08-2021 | 1,4 KM | 11 | 36 omgange | 1:13:07 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 1 | 10 omgange | 3:03:31 | 42,50 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 20 | 10 omgange | 2:48:13 | 44,23 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 117 | 11 omgange | 1:31:25 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 36 | 13:36 | 13:36 | 46,74 km/t | 1:17 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 13 | 4:19:20 | 4:19:20 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 47,8 KM | 29 | 1:05:06 | 1:05:06 | 44,05 km/t | 1:21 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 50 | 4:24:30 | 4:24:30 | 40,49 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 18 | 10 omgange | 3:33:30 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 30 | 8 omgange | 3:11:42,26 | 44,07 km/t | 1:21 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 58 | 8 omgange | 3:04:22,07 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 60 | 9 omgange | 2:28:58,72 | 44,95 km/t | 1:20 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 15 | 6 omgange | 3:41:06,77 | 44,61 km/t | 1:20 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 57 | 3:24:51 | 3:24:51 | 42,76 km/t | 1:24 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 48 | 24 omgange | 2:39:26,94 | 46,96 km/t | 1:16 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 48 | 7 omgange | 3:43:01 | 43,50 km/t | 1:22 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 44 KM | 15 | 57:34,89 | 57:34,89 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 32 | 10 omgange | 1:56:05 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 59 | 6 omgange | 3:43:14 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 15 | 7 omgange | 3:16:21 | 43,42 km/t | 1:22 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 11 | 34:13 | 34:13 | 47,33 km/t | 1:16 min/km |
Herning City Gadeløbet 2020 | 18-09-2020 | 1,8 KM | 12 | 33 omgange | 1:20:41 | 44,17 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 7 | 7 omgange | 2:23:13 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 53 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 79 | 12 omgange | 3:22:04 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 37 | 8 omgange | 3:03:32 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 37 | 0:00 | 7:07:15 | 2,19 km/t | 27:23 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 52 | 9 omgange | 2:43:50 | 40,87 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 41 | 11 omgange | 1:06:10 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 41 | 11 omgange | 1:06:10 | 41,89 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 15 | 13:43 | 13:43 | 46,31 km/t | 1:17 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 1 | 6 omgange | 1:52:02 | 38,88 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 1 | 4 omgange | 2:37:28 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 8 | 6 omgange | 2:17:10 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 13 | 4 omgange | 2:20:21 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 15 | 7 omgange | 2:43:10 | 36,81 km/t | 1:37 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 10 | 5 omgange | 2:38:08 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 11 | 7 omgange | 2:24:48 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 35 | 6 omgange | 2:43:11 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 28 | 5 omgange | 2:51:13 | 37,50 km/t | 1:36 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 29,5 KM | 36 | 5:02:55 | 41:55 | 42,22 km/t | 1:25 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 25 | 6 omgange | 3:22:11 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 29 | 6 omgange | 3:43:20 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
TV2 på Tour Varde 2015 | 18-07-2015 | 78 KM | 2 | 1:54:47 | 1:54:47 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk