Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:34:04 |
Point | 3 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:05:00 |
Dato | 30. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 115 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 30:48 44,78 km/t |
Hurtigste omgang | 29:56 46,10 km/t |
Langsomste omgang | 31:31 43,78 km/t |
Deltager (#20)
Jacob Degn Fryland | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 18 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 29:56 | 46,10 km/t | 29:56 | 9 | 11:34:56 | |||
Omgang 2 | 30:18 | 45,53 km/t | 1:00:14 | 8 | 12:05:14 | |||
Omgang 3 | 31:31 | 43,78 km/t | 1:31:46 | 10 | 12:36:46 | |||
Omgang 4 | 30:56 | 44,59 km/t | 2:02:43 | 21 | 13:07:43 | |||
Omgang 5 | 31:21 | 44,00 km/t | 2:34:04 | 9 | 13:39:04 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jacob Degn
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 17 | 14 omgange | 2:43:54 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 28 KM | 2 | 36:50 | 36:50 | 45,60 km/t | 1:18 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 29 | 10 omgange | 2:27:04,10 | 42,84 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 11 | 7 omgange | 2:44:37 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 10 | 6:41:09 | 6:41:09 | 2,33 km/t | 25:42 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 22 | 9 omgange | 2:42:00 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 30 | 10 omgange | 1:00:05 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 14 | 14:27 | 14:27 | 43,98 km/t | 1:21 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 41 | 4:04:27 | 4:04:26 | 41,61 km/t | 1:26 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM - TT | 18-06-2022 | 32 KM | 31 | 44:02 | 44:02 | 43,60 km/t | 1:22 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 10 | 6 omgange | 2:53:28 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 16 | 9 omgange | 2:42:41 | 39,83 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 5 | 5 omgange | 2:35:11 | 46,01 km/t | 1:18 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 10 | 9 omgange | 2:34:43 | 40,83 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 13 | 11 omgange | 2:21:01 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 3 | 7 omgange | 3:11:21 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 13 | 7 omgange | 2:34:11 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 10 | 7 omgange | 2:35:53 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 9 | 9 omgange | 3:00:08 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 17 | 6 omgange | 2:32:14 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 8 | 6 omgange | 2:01:02 | 44,61 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 25 | 6 omgange | 3:18:12 | 38,87 km/t | 1:32 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 2 | 35:14,96 | 35:14,96 | 44,26 km/t | 1:21 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 32 | 5 omgange | 2:54:38 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 7 | 4 omgange | 1:52:14 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 9 | 6 omgange | 2:09:26 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 33 | 11 omgange | 2:19:58 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 28 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 21 | 4 omgange | 2:35:35 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 11 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 6 | 35:44,71 | 35:44,71 | 23,00 km/t | 2:36 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 12 | 9 omgange | 2:04:40 | 36,38 km/t | 1:38 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 14 | 8 omgange | 2:34:17 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 7 | 34:20,07 | 34:20,07 | 45,44 km/t | 1:19 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 17 | 5 omgange | 2:46:50 | 38,84 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 31 | 5 omgange | 3:09:55 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 11 | 5 omgange | 2:57:46 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 29 | 4 omgange | 2:45:02,72 | 41,18 km/t | 1:27 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 23 | 7 omgange | 2:55:08 | 34,53 km/t | 1:44 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 18 | 21 omgange | 47:13,55 | 43,57 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 7 | 19:28,09 | 19:28,09 | 44,69 km/t | 1:20 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 22 | 10 omgange | 1:47:25,11 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 25 | 21 omgange | 44:03 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 9 | 4 omgange | 2:45:23,19 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 26 | 5 omgange | 2:44:53 | 42,03 km/t | 1:25 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 28 | 30:08,81 | 30:08,81 | 43,79 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 36 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 55 | 4 omgange | 2:40:01 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 30 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 17 | 35:51 | 35:51 | 45,18 km/t | 1:19 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 24 | 6 omgange | 2:07:38 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 5 omgange | 1:24:27 | - | - |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 8 | 6 omgange | 51:51 | 18,40 km/t | 3:15 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 5 | 6 omgange | 52:29 | 18,17 km/t | 3:18 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 25 | 10 omgange | 56:53 | 0,00 km/t | - min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 15 | 3 omgange | 1:58:12 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 23 | 3 omgange | 2:01:39 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 21 | 4 omgange | 1:57:03 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 45 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 59 | 21:29,90 | 21:29,90 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 25 | 5 omgange | 2:03:48 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 16 | 5 omgange | 1:38:47 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 28 | 3 omgange | 2:17:22 | 33,41 km/t | 1:47 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 40 | 5 omgange | 2:00:33 | 35,59 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 19 | 6 omgange | 2:18:21 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 25 | 4 omgange | 1:53:41 | 35,89 km/t | 1:40 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 26 | 4 omgange | 2:09:47 | 36,43 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 21 | 6 omgange | 2:05:49 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 28 | 3 omgange | 2:17:19 | 30,80 km/t | 1:56 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 34 | 5 omgange | 2:20:54 | 32,57 km/t | 1:50 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 23 | 4 omgange | 2:19:02 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 43 | 3 omgange | 2:19:36 | 32,75 km/t | 1:49 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk