Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 55:09 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:00:00 |
Dato | 30. april 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 30 km |
Distance (omgang) | 10 km |
Gennemsnit omgang | 18:23 32,63 km/t |
Hurtigste omgang | 16:32 36,25 km/t |
Langsomste omgang | 19:55 30,10 km/t |
Deltager (#71)
Elias Andersen | |
Holbæk Cykelsport | |
Danmark | |
Mand, 13 år (15 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 19:55 | 30,10 km/t | 19:55 | 6 | 08:19:55 | |||
Omgang 2 | 16:32 | 36,25 km/t | 36:28 | 2 | 08:36:28 | |||
Omgang 3 | 18:40 | 32,11 km/t | 55:09 | 2 | 08:55:09 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Elias
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 12 | 5 omgange | 40:12 | 11,19 km/t | 5:21 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 2 | 3 omgange | 2:00:29,30 | 38,54 km/t | 1:33 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 37 | 25:06 | 25:06 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 51 | 5 omgange | 2:13:00 | 35,19 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 38 | 5 omgange | 1:37:03 | 38,32 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 63 | 10 omgange | 1:19:37 | 31,65 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 28 | 15:18 | 15:18 | 41,53 km/t | 1:26 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:54:59,90 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 14,3 KM | 1 | 20:58 | 20:58 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 37 | 5:55:38 | 5:55:38 | 17,24 km/t | 3:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 49 | 6 omgange | 2:39:01 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 9 | 4 omgange | 1:33:39 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 17 | 17:58,61 | 17:56,85 | 42,79 km/t | 1:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 39 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 1 | 5 omgange | 1:37:29 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30-04-2023 | 1 KM | 4 | 16 omgange | 47:12 | 20,34 km/t | 2:57 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 11 | 4 omgange | 1:45:58,87 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:18:31,81 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 3 | 18:49,00 | 18:49,00 | 43,05 km/t | 1:23 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 48 | 3 omgange | 1:49:09 | 35,29 km/t | 1:42 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 2 | 5 omgange | 1:49:08,89 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 6 | 6 omgange | 44:39 | 0,00 km/t | - min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 13 | 6 omgange | 1:42:05,60 | 36,32 km/t | 1:39 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 14 | 22:10,74 | 22:10,74 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 3 | 9 omgange | 1:08:08,30 | 0,08 km/t | 12:37:05 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:15:41,80 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 2 | 19:21,38 | 19:21,38 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
Eiland Electric klubmesterskab i linjeløb 2022 | 23-08-2022 | 36,5 KM | 1 | 01:06:24,84 | 01:06:24,84 | 32,97 km/t | 1:49 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 2 | 4 omgange | 1:12:47,69 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 4 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 5 | 3:30:37 | 3:30:37 | 4,44 km/t | 13:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 16 | 7 omgange | 48:53 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 3 | 7:39 | 7:39 | 41,54 km/t | 1:26 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 2 | 4 omgange | 1:07:43,77 | 33,31 km/t | 1:48 min/km |
DEUTER enkeltstart 2022 | 21-06-2022 | 12,5 KM | 2 | 19:01,15 | 19:01,15 | 39,43 km/t | 1:31 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 1 | 2 omgange | 1:10:08 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 2 | 3 omgange | 1:32:34 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 2 | 3 omgange | 1:19:09 | 35,70 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 4 | 19:12,13 | 19:12,13 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 3 | 7 omgange | 20:41 | 34,51 km/t | 1:44 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 4 | 6 omgange | 1:15:30,32 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 6 | 5 omgange | 1:27:18,95 | 31,51 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 5 | 9 omgange | 42:39,07 | 35,20 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:04:20,23 | 34,97 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 1 | 6 omgange | 40:57,84 | 35,15 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 5 | 15:30,05 | 15:30,05 | 38,71 km/t | 1:33 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 5 | 7 omgange | 1:13:51 | 32,99 km/t | 1:49 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:17:05 | 33,62 km/t | 1:47 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 3 | 4 omgange | 1:02:04,28 | 35,19 km/t | 1:42 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 3 | 3 omgange | 1:15:59,31 | 33,16 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 3 | 7 omgange | 1:09:13 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 3 | 6 omgange | 52:15 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 3 | 3 omgange | 1:14:07 | 31,81 km/t | 1:53 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:28:22,25 | 27,29 km/t | 2:11 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 3 | 18:12,69 | 18:12,69 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 6 | 2 omgange | 1:18:04 | 35,35 km/t | 1:41 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 6 | 6 omgange | 52:45 | 10,24 km/t | 5:51 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 3 | 4 omgange | 35:46 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 3 | 5 omgange | 47:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 9 | 3 omgange | 28:08 | - | - |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 3 | 6 omgange | 38:59 | 23,08 km/t | 2:35 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 8 | 4 omgange | 1:13:57,81 | 31,47 km/t | 1:54 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 13 | 3 omgange | 1:21:11,82 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 2 | 4 omgange | 57:23 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 13 | 3 omgange | 52:58 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 5 | 2 omgange | 1:26:59 | 34,90 km/t | 1:43 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 6 | 4 omgange | 1:11:15,28 | 37,39 km/t | 1:36 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 6 | 3 omgange | 1:09:51,35 | 34,53 km/t | 1:44 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 11 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 7 | 21:34,92 | 21:34,92 | 41,98 km/t | 1:25 min/km |
Eiland Electric klubmesterskab i linjeløb | 24-08-2021 | 7,6 KM | 1 | 5 omgange | 57:09,21 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 3 | 18:33,43 | 18:33,43 | 38,80 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 18 | 3:35:25 | 3:35:25 | 4,35 km/t | 13:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 19 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 18 | 7 omgange | 1:07:24 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 13 | 8:01 | 8:01 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 25 | 3 omgange | 1:09:28,56 | 36,27 km/t | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 5 | 7:43,72 | 7:43,72 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
DEUTER enkeltstart | 22-06-2021 | 12,5 KM | 3 | 19:36,14 | 19:36,14 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 20 | 4 omgange | 1:01:31 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 12 | 4 omgange | 1:09:19,96 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 5 | 6 omgange | 1:08:57,30 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 13 | 3 omgange | 1:04:04 | 33,71 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:04:13 | 34,19 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 22 | 3 omgange | 1:20:13 | 32,31 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 21 | 4 omgange | 1:09:38,37 | 31,60 km/t | 1:53 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 9 | 12 omgange | 31:55,96 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 13 | 15:23,53 | 15:23,53 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 15 | 5 omgange | 1:05:18,53 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 14 | 4 omgange | 1:07:25,15 | 32,39 km/t | 1:51 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 3 | 5 omgange | 1:03:30,48 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 3 | 2 omgange | 46:49 | 33,83 km/t | 1:46 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 4 | 3 omgange | 41:18 | 34,42 km/t | 1:44 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 4 | 2 omgange | 38:51 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 10 KM | 3 | 16:41 | 16:41 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk