Hobro løbet 2022

Hobro løbet 2022

Results

Lasse Mikkelsen
Team BACHE - JS.dk
Resultat

Udgået under løbet


Distance A
Omgange 8
Detaljer
Distance i alt 115,2 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 24:15
35,61 km/t
Hurtigste omgang 22:49
37,84 km/t
Langsomste omgang 25:56
33,31 km/t
Deltager (#91)
Lasse Mikkelsen
Team BACHE - JS.dk
Danmark
Mand, 26 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 24:07 35,80 km/t 24:07 13:34:07
Omgang 2 24:14 35,63 km/t 48:22 13:58:22
Omgang 3 23:03 37,46 km/t 1:11:26 14:21:26
Omgang 4 22:49 37,84 km/t 1:34:16 14:44:16
Omgang 5 24:35 35,14 km/t 1:58:51 15:08:51
Omgang 6 25:34 33,77 km/t 2:24:26 15:34:26
Omgang 7 25:56 33,31 km/t 2:50:23 16:00:23
Omgang 8 23:44 36,39 km/t 3:14:07 16:24:07
 
Omgangstider
Andre resultater for Lasse
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hadsten Gadeløb 20221400 Meter3024:42
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM403:11:02
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point15,6 KM397:40:15
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM453:09:50
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM471:04:11
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM5715:12
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup18,9 KM554:21:34
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM373:38:50
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM483:12:29
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP11,7 KM433:35:38
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM442:46:42
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM213:35:12
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM813:54:24
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM533:21:06
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM182:34:27
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM302:25:08
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 202119,2 KM294:11:42,28
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM422:42:01
Hobro løbet 202114,4 KM302:46:09
Odder CK25,3 KM313:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM313:26:21
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM422:47:35
Vejle CK 202113 KM213:03:52
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM297:04:16
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM502:49:52
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM601:01:46
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM8814:35
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give47,8 KM451:08:27
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM544:24:50
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM313:17:21
ABC Linjeløb 202117,6 KM403:11:43,81
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM293:01:45,26
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM722:36:54,87
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM503:41:17,87
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM543:24:10
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM193:41:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM271:56:05
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM543:42:29
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM223:16:21
Herning JFM TT 202027 KM1636:03
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM192:29:43
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-4634:59
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM704:48:24
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM182:40:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM381:05:03
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM391:05:03
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3714:30
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM192:31:41
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM72:43:29
Hobro løbet 201925,3 KM142:26:05
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM103:07:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM152:38:32
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM72:45:17
CK Aarhus18,2 KM43:21:22
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM172:37:53
Randers Bike Week #415,5 KM23:35:32
Randers Bike Week #415,5 KM103:35:32
Randers Bike Week #312,4 KM113:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM243:07:02
Randers Bike Week #215,4 KM73:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM203:30:01
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM914:51
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM2514:51
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM42:25:21
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM32:32:39
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM22:17:10
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM112:20:17
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM62:40:54
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM42:19:24
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM72:22:06
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM12:08:11
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM22:16:32
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM202:00:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM151:45:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM72:10:50
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM42:00:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM41:49:20
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM181:51:41
MOLS BJERGE GRAND PRIX 2018100 KM172:41:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com