Hobro løbet 2022

Hobro løbet 2022

Results

Ruben Zilas Larsen
Team BACHE - JS.dk
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 3:18:28
Detaljer
Distance i alt 129,6 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 22:03
39,18 km/t
Hurtigste omgang 19:15
44,85 km/t
Langsomste omgang 24:10
35,74 km/t
Deltager (#86)
Ruben Zilas Larsen
Team BACHE - JS.dk
Danmark
Mand, 20 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:15 44,85 km/t 19:15 26 13:29:15
Omgang 2 21:49 39,59 km/t 41:05 25 13:51:05
Omgang 3 21:40 39,85 km/t 1:02:46 28 14:12:46
Omgang 4 21:53 39,47 km/t 1:24:39 21 14:34:39
Omgang 5 21:48 39,62 km/t 1:46:28 24 14:56:28
Omgang 6 22:15 38,80 km/t 2:08:44 23 15:18:44
Omgang 7 22:11 38,93 km/t 2:30:55 24 15:40:55
Omgang 8 23:22 36,97 km/t 2:54:18 26 16:04:18
Omgang 9 24:10 35,74 km/t 3:18:28 18 16:28:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Ruben Zilas
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb15,6 KM143:09:27
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb12,4 KM473:12:19
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium4,2 KM221:03:18
Randers Bike Week 2022 #1 TT10,6 KM4914:43
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club9,07 KM643:01:08
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub18,3 KM133:34:49
Bakkeløbet 2022120 KM73:11:45
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM632:46:49
Ronde van Borum 202274 KM21:57:36
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM512:48:18
Fredericia CC 20219 KM343:04:36
Vejle CK 202113 KM303:09:43
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM4419:19,32
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM241:08:25
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM194:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM71:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM334:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM364:45,58
CK Nordsjælland Linjeløb 202110,5 KM262:27:03,88
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM373:19:47
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM543:21:18
Horsens AC - 20201 KM542:00
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM151:35:08
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM82:41:40
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM22:17:54
Herning JFM TT 202027 KM536:59
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM32:36:12
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM36:00:00
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM32:12:18
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1156:46
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM514:52
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM222:44:05
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1736:28,37
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM2049:11,75
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM222:53:34
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919130 KM173:01:14
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM6634:55
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM262:34:58
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM472:36:52
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM272:12:14
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM212:37:32
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM143:02:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM182:26:53
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM293:01:54
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1047:45
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM656:30
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM372:26:20
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM492:30:08
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM272:21:22
Bakkeløbet 2017120 KM403:27:06
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com