Hobro løbet 2022

Hobro løbet 2022

Results

Thomas Koldkjær Decker
Team Sparekassen Danmark Aalborg
Resultat

Udgået under løbet


Distance A
Omgange 8
Detaljer
Distance i alt 115,2 km
Distance (omgang) 14,4 km
Gennemsnit omgang 23:24
36,92 km/t
Hurtigste omgang 5:45
150,06 km/t
Langsomste omgang 1:00:31
14,28 km/t
Deltager (#117)
Thomas Koldkjær Decker
Team Sparekassen Danmark Aalborg
Danmark
Mand, 22 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Klokken
Omgang 1 19:14 44,92 km/t 19:14 13:29:14
Omgang 2 21:50 39,54 km/t 41:05 13:51:05
Omgang 3 21:39 39,90 km/t 1:02:44 14:12:44
Omgang 4 21:54 39,43 km/t 1:24:39 14:34:39
Omgang 5 21:49 39,58 km/t 1:46:29 14:56:29
Omgang 6 1:00:31 14,28 km/t 2:47:00 15:57:00
Omgang 7 14:26 59,86 km/t 3:01:26 16:11:26
Omgang 8 5:45 150,06 km/t 3:07:12 16:17:12
 
Omgangstider
Andre resultater for Thomas Koldkjær
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Kolding BC Løbet 202215 KM302:46:57
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC23 KM202:53:15
Visit Vejle løbet 202213 KM203:12:57
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg17,9 KM362:46:46
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy15 KM512:34:56
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring153,6 KM363:37:53
Agro Top løb 2022 - Skive130,4 KM123:02:10
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM593:21:25
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM162:34:27
3 Dage i Nord - #2 Thy15 KM122:25:07
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet27 KM1838:11
U23DM RR // Sydkysten Cycling 202113,8 KM344:00:15,99
Fri Bike Shop - Sønderborg8,6 KM582:42:59
Tønder ACR - Hydro løbet 202127,6 KM393:07:29
Hobro løbet 202114,4 KM222:46:05
Odder CK25,3 KM333:43:23
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202120,3 KM163:12:10
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 202115 KM452:47:36
Fredericia CC 20219 KM242:57:38
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM357:07:23
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM552:49:52
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM871:05:29
Randers Bike Week 2021 #1 TT10,6 KM6914:08
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg23,9 KM324:20:15
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM344:12:28
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM233:17:19
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM602:54:35
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP23,8 KM403:15:52
ABC Linjeløb 202117,6 KM443:11:44,46
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI 17,3 KM533:02:35,14
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd.27,4 KM683:41:22,09
CO:PLAY Grand Prix 20217,8 KM274:02:50,94
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U194,1 KM293:09:25
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb14,6 KM113:19:09
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling5,2 KM492:39:28,24
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM243:41:51
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM341:56:05
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM493:42:08
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM483:46:21
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM684:48:24
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM372:44:09
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM491:14:24
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM501:15:24
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM483:00:20
Hobro løbet 201925,3 KM253:35:53
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM193:17:14
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM4335:15
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM3231:34
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM443:11:05
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM643:22:31
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM413:46:06
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM103:03:33
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM53:16:28
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM42:53:53
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM12:49:39
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM72:31:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM72:46:38
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM153:09:09
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM22:50:47
Integoløbet Hedensted 11,23 KM42:17:37
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM52:50:12
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM102:22:54
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM92:45:03
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM102:33:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM72:21:24
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM232:55:14
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM162:18:11
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM472:57:59
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM73:22:00
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1343:06
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM182:47:03
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM152:35:29
CK Djurs 201819,7 KM93:01:57
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM132:40:36
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: hfrederiksen86@icloud.com