Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Master Herre A |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 2:10:35,34 |
Point | 8 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:35:00 |
Dato | 7. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 86,8 km |
Distance (omgang) | 12,4 km |
Gennemsnit omgang | 18:39,33 39,88 km/t |
Hurtigste omgang | 17:45,49 41,90 km/t |
Langsomste omgang | 19:31,72 38,10 km/t |
Deltager (#131)
Kenneth Iversen | |
Holte Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 50 år (52 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 18:28,63 | 40,27 km/t | 18:28,63 | 7 | 11:53:28 | |||
Omgang 2 | 17:45,49 | 41,90 km/t | 36:14,13 | 3 | 12:11:14 | |||
Omgang 3 | 18:12,50 | 40,86 km/t | 54:26,63 | 5 | 12:29:26 | |||
Omgang 4 | 18:29,53 | 40,23 km/t | 1:12:56,16 | 3 | 12:47:56 | |||
Omgang 5 | 18:48,33 | 39,56 km/t | 1:31:44,50 | 2 | 13:06:44 | |||
Omgang 6 | 19:19,12 | 38,51 km/t | 1:51:03,62 | 5 | 13:26:03 | |||
Omgang 7 | 19:31,72 | 38,10 km/t | 2:10:35,34 | 5 | 13:45:35 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Kenneth
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
U23 DM og Master DM linieløb 2023 - Holstebro CC | 03-09-2023 | 18,3 KM | 28 | 5 omgange | 2:16:07 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 18 | 9 omgange | 2:53:21,21 | 41,74 km/t | 1:26 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 1 | 6 omgange | 2:30:05,03 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 18 | 7 omgange | 2:25:26,33 | 42,16 km/t | 1:25 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30-04-2023 | 1 KM | 2 | 17 omgange | 46:32 | 21,92 km/t | 2:44 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 3 | 6 omgange | 2:33:11,28 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 2 | 4 omgange | 2:25:43,27 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 4 | 7 omgange | 2:25:00,84 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 15 | 9 omgange | 1:10:16,17 | 39,96 km/t | 1:30 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 5 | 9 omgange | 2:15:44,09 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 6 | 8 omgange | 2:02:24,73 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 2 | 10 omgange | 2:18:50,46 | 40,62 km/t | 1:28 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 19,3 KM | 3 | 5 omgange | 2:24:44 | 40,00 km/t | 1:29 min/km |
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK | 28-05-2022 | 2 KM | 6 | 14 omgange | 46:20,36 | 36,25 km/t | 1:39 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 1 | 6 omgange | 2:40:52,88 | 38,71 km/t | 1:32 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 6 | 6 omgange | 2:40:37,35 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 7 | 6 omgange | 2:48:22,97 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 18 | 7 omgange | 2:18:55,57 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:10:07,33 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 2 | 21 omgange | 56:35,84 | 44,53 km/t | 1:20 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 6 | 8 omgange | 2:16:21 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 3 | 9 omgange | 2:11:36,49 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 2 | 8 omgange | 2:01:23,16 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 5 | 4 omgange | 2:41:30,77 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 24 | 5 omgange | 2:59:54 | 39,69 km/t | 1:30 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 3 | 6 omgange | 2:29:09,13 | 42,48 km/t | 1:24 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 5 | 5 omgange | 2:05:05,28 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 4 | 6 omgange | 1:48:00,34 | 41,33 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 3 | 7 omgange | 1:26:41 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 1 | 4 omgange | 2:43:15 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 1 | 3 omgange | 2:19:03 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 6 | 9 omgange | 2:07:07 | 41,20 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 11 | 7 omgange | 2:52:44 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 6 | 0:00 | 6:31:20 | 2,39 km/t | 25:05 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 14 | 8 omgange | 2:28:13 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 9 | 9 omgange | 55:01 | 41,22 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 11 | 15:22 | 15:22 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 12 | 8 omgange | 2:38:16 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 25 | 8 omgange | 2:38:16 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 13 | 7 omgange | 2:55:22 | 36,88 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 28 | 7 omgange | 2:55:22 | 36,88 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 10 | 15:27 | 15:27 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 20 | 15:27 | 15:27 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 8 | 6 omgange | 2:39:08 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 2 | 4 omgange | 2:18:28 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 12 | 4 omgange | 2:10:08 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 12 | 5 omgange | 2:32:40 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 5 | 8 omgange | 2:19:57 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 23 | 4 omgange | 2:35:05 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 12 | 5 omgange | 2:49:45 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 16 | 7 omgange | 2:32:20 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 6 | 6 omgange | 2:47:02 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 3 | 4 omgange | 2:28:32 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:46 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: 30 91 16 13 // Soeren.christophersen@gmail.com