Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | C |
Point | 20 |
Detaljer
Distance | 26 km |
Nettotid | 36:03,16 |
Starttidspunkt | 10:26:00 |
Sluttidspunkt | 11:02:03 |
Dato | 3. april 2022 |
Detaljer
Hastighed | 43,27 km/t |
Tempo | 1:23 min/km |
Deltager (#10)
Jonas Larsen | |
Herning Cykle Klub | |
Danmark | |
Mand, 18 år (20 i dag) |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
10 KM | 10 km | 14:56,54 | 40,18 km/t | 14:56,54 | 10:40:56 | |||
21 KM | 11 km | 14:50,67 | 44,44 km/t | 29:47,21 | 10:55:47 | |||
Mål | 5 km | 6:15,95 | 47,88 km/t | 36:03,16 | 11:02:03 | |||
Total | 26 km | 36:03,16 | 43,27 km/t | 36:03,16 | 11:02:03 | |||
Løbsstatistik
Gennemførte deltagere fordelt efter nettotid
Andre resultater for Jonas
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 27 | 12 omgange | 2:23:07 | 43,26 km/t | 1:23 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 19 | 10 omgange | 2:08:16 | 37,42 km/t | 1:36 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 14 | 2 omgange | 32:04 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 39 | 5 omgange | 2:37:38 | 45,29 km/t | 1:19 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 17 | 11 omgange | 2:21:01 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 15 | 7 omgange | 3:16:48 | 39,05 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 12 | 7 omgange | 2:33:10 | 39,49 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 18 | 7 omgange | 2:37:41 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 28 | 5 omgange | 2:35:28 | 44,38 km/t | 1:21 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 19 | 9 omgange | 3:02:01 | 38,57 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 7 | 6 omgange | 2:44:08 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 8 | 6 omgange | 2:15:17 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 2 | 5 omgange | 2:43:17 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 10 | 6 omgange | 2:52:00 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 5 | 4 omgange | 2:14:57 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 10 | 4 omgange | 1:52:14 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 15 | 6 omgange | 2:18:28 | 39,00 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 7 | 38:13 | 38:13 | 42,38 km/t | 1:24 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 22 | 6 omgange | 2:59:37,68 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 26 | 11 omgange | 2:18:58 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 43 | 4 omgange | 2:51:19 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 6 | 4 omgange | 2:34:26 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 10 | 5 omgange | 2:27:02 | 41,42 km/t | 1:26 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 13 | 36:27,38 | 36:27,38 | 22,55 km/t | 2:39 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 34 | 6 omgange | 2:23:49 | 37,54 km/t | 1:35 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 26 KM | 16 | 36:11,19 | 36:11,19 | 43,11 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 81 | 9 omgange | 3:03:20 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 99 | 10 omgange | 1:06:23 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 30 | 14:18 | 14:18 | 44,46 km/t | 1:20 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 55 | 3:23:00 | 3:23:00 | 35,32 km/t | 1:41 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 34 | 40:41 | 40:41 | 43,35 km/t | 1:23 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 22 | 5 omgange | 2:49:03 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 47 | 5 omgange | 3:29:01 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 44 | 4 omgange | 2:56:47,64 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 29 | 5 omgange | 3:03:23 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 32 | 21 omgange | 50:18,01 | 40,91 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 14 | 19:54,50 | 19:54,50 | 43,70 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 42 | 10 omgange | 2:09:04,00 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 30 | 4 omgange | 2:45:39,99 | 39,69 km/t | 1:30 min/km |
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 22 KM | 32 | 30:11,94 | 30:11,94 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 49 | 4 omgange | 2:40:01 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 33 | 5 omgange | 2:22:35 | 42,71 km/t | 1:24 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 25 | 37:29 | 37:29 | 43,21 km/t | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 32 | 6 omgange | 2:14:04 | 38,67 km/t | 1:33 min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 2 omgange | 34:45 | - | - |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 43 | 8 omgange | 2:36:15 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 32 | 10 omgange | 1:04:18 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 31 | 10 omgange | 1:04:18 | 39,19 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 35 | 15:07 | 15:07 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 38 | 8 omgange | 1:59:01 | 34,68 km/t | 1:43 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 14 | 3 omgange | 2:12:07 | 37,60 km/t | 1:35 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 18 | 3 omgange | 1:58:13 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 27 | 3 omgange | 2:01:42 | 37,42 km/t | 1:36 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 22 | 4 omgange | 1:57:03 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 5 | 22:17,34 | 22:17,34 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 15 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 24 | 20:19,01 | 20:19,01 | 41,05 km/t | 1:27 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 4 | 4 omgange | 2:04:03 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 16 | 4 omgange | 2:07:48 | 34,17 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 30 | 5 omgange | 2:02:55 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 30 | 5 omgange | 2:02:55 | 37,83 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 57 | 6 omgange | 2:32:34 | 29,26 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 57 | 6 omgange | 2:32:34 | 29,26 km/t | 2:03 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 29 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 29 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 7 | 15:09 | 15:09 | 41,98 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 7 | 15:09 | 15:09 | 41,98 km/t | 1:25 min/km |
DM U19 Herre - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 29-06-2019 | 130 KM | 61 | 3:01:51 | 3:01:50 | 42,89 km/t | 1:23 min/km |
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 1919 | 27-06-2019 | 25 KM | 47 | 34:05 | 34:05 | 43,99 km/t | 1:21 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 10 | 5 omgange | 1:33:19 | 38,90 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 20 | 3 omgange | 2:02:26 | 37,49 km/t | 1:36 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 28 | 3 omgange | 1:44:53 | 40,84 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 36 | 5 omgange | 2:00:33 | 35,59 km/t | 1:41 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 21 | 6 omgange | 2:24:50 | 32,31 km/t | 1:51 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 13 | 4 omgange | 2:43:18 | 31,74 km/t | 1:53 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 19 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 30 | 4 omgange | 1:49:11 | 39,13 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 30 | 3 omgange | 1:46:05 | 39,02 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 41 | 3 omgange | 1:32:45 | 41,52 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 16 | 4 omgange | 2:00:24 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 22 | 3 omgange | 1:51:21 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 25 | 3 omgange | 2:01:15 | 37,55 km/t | 1:35 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 27 | 5 omgange | 2:03:58 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 23 | 4 omgange | 2:07:09 | 35,67 km/t | 1:40 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 35 | 4 omgange | 1:54:19 | 35,06 km/t | 1:42 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 25 | 4 omgange | 2:13:01 | 32,84 km/t | 1:49 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: sjdcu@cyklingdanmark.dk