Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | enkeltstart (U15) |
Point | 3 |
Detaljer
Distance | 10 km |
Nettotid | 15:22,24 |
Bruttotid | 15:22,24 |
Starttidspunkt | 10:50:30 |
Sluttidspunkt | 11:05:52 |
Dato | 13. maj 2022 |
Detaljer
Hastighed | 39,04 km/t |
Tempo | 1:32 min/km |
Deltager (#75)
Alexander Louis Svenningsen | |
Amager Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 14 år (16 i dag) |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Vendepunkt | 5 km | 7:54,31 | 37,97 km/t | 7:54,31 | 10:58:24 | |||
Mål | 5 km | 7:27,92 | 40,18 km/t | 15:22,24 | 11:05:52 | |||
Total | 10 km | 15:22,24 | 39,04 km/t | 15:22,24 | 11:05:52 | |||
Andre resultater for Alexander Louis
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 1 | 3 omgange | 2:00:28,83 | 38,55 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 7 | 8 omgange | 1:44:23 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 3 | 3 omgange | 1:49:07 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 2 | 7 omgange | 1:51:03,81 | 38,95 km/t | 1:32 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 4 | 4 omgange | 1:42:19 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 8 | 5 omgange | 2:16:24 | 32,99 km/t | 1:49 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 3 | 10 omgange | 1:52:45 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 10 | 23:26 | 23:26 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:38:32,61 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 6 | 3 omgange | 1:41:39 | 40,73 km/t | 1:28 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 3 | 7 omgange | 1:39:54,60 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 10 | 5 omgange | 1:37:12 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 4 | 3 omgange | 1:44:10 | 41,12 km/t | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 10 | 4 omgange | 2:01:33 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 11 | 5:48:40 | 5:48:40 | 17,59 km/t | 3:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 23 | 6 omgange | 2:32:01 | 38,36 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 7 | 4 omgange | 1:33:39 | 40,23 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 21 | 18:03,68 | 18:01,70 | 42,60 km/t | 1:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 4 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 1 | 9 omgange | 1:49:06 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 3 | 47:41 | 47:41 | 32,94 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 1 | 1 omgange | 8:19 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30-04-2023 | 1 KM | 1 | 16 omgange | 47:11 | 20,34 km/t | 2:56 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 2 | 4 omgange | 1:45:56,60 | 39,87 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 4 | 4 omgange | 1:18:30,51 | 40,66 km/t | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 7 | 18:59,75 | 18:59,75 | 42,64 km/t | 1:24 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 4 | 4 omgange | 1:48:44 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 12 | 5 omgange | 1:51:14 | 40,45 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:35:48 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 4 | 5 omgange | 1:52:09,20 | 37,45 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:53:02 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 15 | 9 omgange | 1:15:58,45 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 6 | 3 omgange | 2:04:49,95 | 37,20 km/t | 1:36 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 11 | 8 omgange | 1:39:11 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 7 | 3 omgange | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 8 | 6 omgange | 1:33:10,90 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 16 | 22:50,68 | 22:50,68 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 7 | 3 omgange | 2:00:54 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:15:41,60 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 4 | 19:35,00 | 19:35,00 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 1 | 4 omgange | 1:06:42,43 | 35,98 km/t | 1:40 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 15 KM | 2 | 21:16 | 21:16 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 1 | 4 omgange | 1:12:47,59 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Tour De Charlottenlund 2022 OCC | 08-08-2022 | 2 KM | 1 | 11 omgange | 31:13,35 | 42,28 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 2 | 3 omgange | 1:27:58 | 31,92 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 2 | 3:30:18 | 3:30:18 | 4,45 km/t | 13:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 4 | 3 omgange | 1:06:16 | 33,68 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 1 | 7 omgange | 48:46 | 36,16 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 2 | 7:35 | 7:35 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 1 | 8 omgange | 1:11:18,74 | 35,00 km/t | 1:42 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 1 | 4 omgange | 1:07:43,63 | 33,31 km/t | 1:48 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 1 | 2 omgange | 1:10:08 | 32,34 km/t | 1:51 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 2 | 4 omgange | 1:23:28 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 2 | 3 omgange | 1:06:55 | 32,81 km/t | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 1 | 4 omgange | 1:20:45 | 34,77 km/t | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:32:33 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 1 | 3 omgange | 1:19:09 | 35,70 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 7 | 19:29,93 | 19:29,93 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 1 | 7 omgange | 20:41 | 34,51 km/t | 1:44 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 1 | 6 omgange | 1:15:29,38 | 33,86 km/t | 1:46 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 2 | 5 omgange | 1:27:10,53 | 31,56 km/t | 1:54 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 2 | 9 omgange | 42:32,49 | 35,29 km/t | 1:42 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 6 | 5 omgange | 1:04:50,22 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 4 | 6 omgange | 41:04,05 | 35,06 km/t | 1:42 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 3 | 7 omgange | 1:13:49 | 33,00 km/t | 1:49 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:17:05 | 33,62 km/t | 1:47 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 1 | 4 omgange | 1:02:03,94 | 35,19 km/t | 1:42 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 1 | 3 omgange | 1:15:59,16 | 33,16 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:09:12 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 2 | 6 omgange | 52:14 | 34,45 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 1 | 3 omgange | 1:14:07 | 31,81 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 1 | 10 omgange | 1:05:04 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:28:22,06 | 27,30 km/t | 2:11 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 2 | 18:07,43 | 18:07,43 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 5 | 4 omgange | 40:39 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 6 | 4 omgange | 39:57 | 0,00 km/t | - min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 2 | 7 omgange | 1:14:11 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 2 | 6 omgange | 51:45 | 34,78 km/t | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 5 | 22:34 | 22:34 | 34,55 km/t | 1:44 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 4 | 4 omgange | 1:13:55,14 | 31,49 km/t | 1:54 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 3 omgange | 1:21:06,10 | 32,40 km/t | 1:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 1 | 4 omgange | 57:23 | 35,96 km/t | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 3 | 3 omgange | 52:58 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 7 | 8 omgange | 1:08:21,39 | 36,51 km/t | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 3 | 4 omgange | 1:11:15,15 | 37,39 km/t | 1:36 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 2 | 3 omgange | 1:09:51,03 | 34,53 km/t | 1:44 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 4 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 13 | 21:59,92 | 21:59,92 | 41,18 km/t | 1:27 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 2 | 10 omgange | 31:05,33 | 38,60 km/t | 1:33 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 8 | 18:59,41 | 18:59,41 | 37,91 km/t | 1:34 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 15-08-2021 | 5,2 KM | 6 | 40:39,00 | 25:39,00 | 12,16 km/t | 4:55 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 20 | 3:36:46 | 3:36:46 | 4,32 km/t | 13:53 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 3 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 17 | 7 omgange | 1:07:24 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 11 | 7:58 | 7:58 | 39,84 km/t | 1:30 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 22 | 3 omgange | 1:09:28,41 | 36,27 km/t | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 1 | 7 omgange | 1:00:00,70 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 7 | 7:48,74 | 7:48,74 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
DEUTER enkeltstart | 22-06-2021 | 12,5 KM | 2 | 19:25,37 | 19:25,37 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 2 | 4 omgange | 1:00:59,39 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 13 | 4 omgange | 57:05 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 4 | 4 omgange | 1:09:18,77 | 36,36 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 4 | 6 omgange | 1:08:57,18 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 4 | 3 omgange | 1:02:13 | 34,71 km/t | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 2 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 8 | 4 omgange | 1:06:31,04 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 5 | 12 omgange | 31:53,11 | 36,87 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 8 | 15:03,09 | 15:03,09 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 3 | 5 omgange | 1:04:25,20 | 34,95 km/t | 1:43 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 4 | 4 omgange | 1:07:23,72 | 32,41 km/t | 1:51 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 7 | 5 omgange | 1:03:31,32 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 3 | 6 omgange | 47:00 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 7 | 3 omgange | 1:03:08 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 14 | 5 omgange | 58:47 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 1 | 2 omgange | 38:51 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 20 omgange | 25:25 | 35,39 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1 | 20 omgange | 25:05 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 2 | 1:05 | 1:05 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 1 | 0:01 | 0:01 | 0,00 km/t | - min/km |
Danmark cykler sammen | 24-05-2020 | 100 KM | 44 | 3:43:00 | 3:43:00 | 26,91 km/t | 2:13 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #8 - Brian Holm 12:16 | 26-04-2020 | 10 KM | 1 | 14:14 | 14:14 | 42,15 km/t | 1:25 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #7 - Kreativ Bjergenkeltstart (200 hm på tid) | 23-04-2020 | - | 2 | 45:42 | 45:42 | 0,00 km/t | - min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #6 - Klassikeren 2.0 | 19-04-2020 | 10 KM | 1 | 17:17 | 17:17 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #4 - Den Danske Alpe d'Huez | 12-04-2020 | 6612 Meter | 1 | 11:52 | 11:52 | 33,43 km/t | 1:47 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #3 - Mål dig med Banelandsholdet | 09-04-2020 | 4 KM | 1 | 5:21 | 5:21 | 44,86 km/t | 1:20 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #2 - Klassisk TT på Road Setup | 05-04-2020 | 15 KM | 1 | 26:25 | 26:25 | 34,07 km/t | 1:45 min/km |
DCU virtuel TT landevejs-cup #1 - Klassikeren | 03-04-2020 | 10 KM | 1 | 18:30 | 18:30 | 32,43 km/t | 1:51 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: michael.wolter@rockwool.com