Resultat
10 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | 2. Etape - Kriterium (U17) |
Omgange | 10 |
Samlet tid | 57:04,29 |
Nettotid | 57:04,29 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 16:00:00 |
Dato | 13. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 40 km |
Distance (omgang) | 4 km |
Gennemsnit omgang | 5:42,60 42,03 km/t |
Hurtigste omgang | 5:26,11 44,16 km/t |
Langsomste omgang | 6:02,72 39,70 km/t |
Deltager (#1)
Nicolai ANDERSEN | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 16 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 5:36,89 | 42,74 km/t | 5:36,89 | 20 | 16:05:36 | |||
Omgang 2 | 5:26,11 | 44,16 km/t | 11:03,08 | 16 | 16:11:03 | |||
Omgang 3 | 5:40,99 | 42,23 km/t | 16:44,01 | 20 | 16:16:44 | |||
Omgang 4 | 5:32,30 | 43,33 km/t | 22:16,30 | 13 | 16:22:16 | |||
Omgang 5 | 5:37,11 | 42,72 km/t | 27:53,41 | 18 | 16:27:53 | |||
Omgang 6 | 5:43,61 | 41,91 km/t | 33:37,02 | 19 | 16:33:37 | |||
Omgang 7 | 5:41,45 | 42,17 km/t | 39:18,48 | 19 | 16:39:18 | |||
Omgang 8 | 6:00,17 | 39,98 km/t | 45:18,65 | 18 | 16:45:18 | |||
Omgang 9 | 6:02,72 | 39,70 km/t | 51:21,38 | 14 | 16:51:21 | |||
Omgang 10 | 5:44,70 | 41,78 km/t | 57:06,08 | 16 | 16:57:06 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Nicolai
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 9 | 7 omgange | 52:54 | 21,43 km/t | 2:47 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 3 | 11 omgange | 55:15 | 28,67 km/t | 2:05 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 17 | 4 omgange | 20:56 | - | - |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 2 KM | 28 | 2 omgange | 21:35 | - | - |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 2 KM | 10 | 6 omgange | 43:47 | 16,44 km/t | 3:38 min/km |
Fristads Cyclocross Weekend - European Cup | 08-10-2023 | 2500 Meter | 3 | 6 omgange | 42:02 | 21,41 km/t | 2:48 min/km |
Varberg Cyclocross UCI C2 - SWE-Cup # 1 | 23-09-2023 | 3 KM | 3 | 5 omgange | 39:03 | 23,04 km/t | 2:36 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 8 | 5 omgange | 2:54:56 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 9 | 6 omgange | 2:03:11 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2023 | 10-08-2023 | 1,4 KM | 19 | 16 omgange | 37:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 20 | 7 omgange | 2:17:40 | 37,22 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 12 | 6 omgange | 2:36:07 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 52 | 6 omgange | 2:02:09 | 44,20 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 33 | 5 omgange | 2:35:22 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 30 | 5 omgange | 3:12:51 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 5 | 5 omgange | 43:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Stockholm Cyclocross UCI C2 SWECUP | 16-10-2022 | - | 10 | 7 omgange | 47:40 | 0,00 km/t | - min/km |
CX Täby Park UCI C2 SWECUP | 15-10-2022 | - | 10 | 6 omgange | 46:54 | 0,00 km/t | - min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 24 | 5 omgange | 1:48:56,01 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 29 | 19:21,00 | 19:21,00 | 41,86 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 31 | 5 omgange | 2:00:06 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 33 | 4:55:19 | 4:55:19 | 3,17 km/t | 18:55 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 36 | 5 omgange | 1:38:04 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 41 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 27 | 15:20 | 15:20 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 12 | 4 omgange | 2:06:38 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 16 | 5 omgange | 1:37:02 | 37,10 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 30 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 64 | 14 omgange | 41:20 | 34,54 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 12,2 KM | 2 | 6 omgange | 1:56:19 | 37,76 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 14 | 9 omgange | 2:14:52,66 | 36,71 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 14 | 13 omgange | 53:49,88 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 15 | 7 omgange | 1:24:17,37 | 37,37 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 36 | 23:34,29 | 23:34,29 | 38,18 km/t | 1:34 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 2 | 4 omgange | 1:53:36 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 7 | 4 omgange | 1:32:07 | 37,52 km/t | 1:35 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 7 | 5 omgange | 1:59:45 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 5 | 3 omgange | 1:39:05 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 22 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 14 | 4 omgange | 1:53:10 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 12 | 3 omgange | 1:45:28 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 2 | 6 omgange | 38:01 | 14,20 km/t | 4:13 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 1 | 6 omgange | 44:09 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 2,1 KM | 5 | 7 omgange | 40:46 | 21,63 km/t | 2:46 min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 2 | 6 omgange | 39:04 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 3 | 7 omgange | 38:35 | 27,20 km/t | 2:12 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 4 | 7 omgange | 36:52 | 25,06 km/t | 2:23 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 18 | 4 omgange | 1:32:32 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 16 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 17 | 23:14,37 | 23:14,37 | 35,37 km/t | 1:41 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 10 | 5 omgange | 2:01:38 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 5 | 7 omgange | 1:37:45 | 36,09 km/t | 1:39 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 23 | 7 omgange | 1:49:05 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 48 | 21:31,86 | 21:31,86 | 42,08 km/t | 1:25 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 17 | 6 omgange | 1:47:32 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 13 | 2 omgange | 36:51 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 53 | 5:18:12 | 5:18:12 | 2,94 km/t | 20:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 36 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 71 | 10 omgange | 1:11:24 | 35,29 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 73 | 16:02 | 16:02 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 27 | 3 omgange | 1:51:35 | 34,84 km/t | 1:43 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 23 | 3 omgange | 1:48:16 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 27 | 2 omgange | 1:22:46,43 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 33 | 5 omgange | 1:47:09 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 26 | 3 omgange | 1:49:03 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 34 | 5 omgange | 2:00:58 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 19 | 5 omgange | 1:27:32,07 | 36,16 km/t | 1:39 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 14 | 18 omgange | 43:58,97 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 28 | 23:32,25 | 23:32,25 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 17 | 8 omgange | 1:34:21,54 | 38,18 km/t | 1:34 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 29 | 10 omgange | 1:05:39 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 1 | 5 omgange | 38:39 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 8 | 4 omgange | 20:54 | 26,39 km/t | 2:16 min/km |
Party Prijs – AftenCross – lørdag | 14-11-2020 | 2,3 KM | 2 | 7 omgange | 38:08 | 25,32 km/t | 2:22 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 4 | 4 omgange | 29:02 | 19,01 km/t | 3:09 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 4 | 2 omgange | 35:17 | 7,82 km/t | 7:40 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 12 | 7 omgange | 49:37 | 21,16 km/t | 2:50 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 9 | 12 omgange | 56:57 | 0,00 km/t | - min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 13 | 33 omgange | 41:42 | 47,47 km/t | 1:15 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 21 | 8 omgange | 1:51:41 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 5 | 4 omgange | 58:00 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 13 | 3 omgange | 50:04 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 4 | 3 omgange | 1:06:37 | 36,63 km/t | 1:38 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 12 | 25:48 | 25:48 | 34,87 km/t | 1:43 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 10 | 2 omgange | 51:25 | 33,60 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 28 | 3 omgange | 1:23:03 | 33,81 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 21 | 0:00 | 3:21:48 | 4,64 km/t | 12:56 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 20 | 3 omgange | 1:01:39 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 22 | 7 omgange | 48:38 | 36,26 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 33 | 8:28 | 8:28 | 37,53 km/t | 1:35 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers) | 22-02-2020 | - | 4 | 3 omgange | 23:10 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg) | 01-02-2020 | - | 2 | 4 omgange | 29:18 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross - Aalborg CR | 18-01-2020 | - | 2 | 4 omgange | 28:43 | 0,00 km/t | - min/km |
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag) | 01-12-2019 | 2,65 KM | 3 | 5 omgange | 28:12 | 28,19 km/t | 2:07 min/km |
Vejle Supercross (Lørdag) | 30-11-2019 | 2,65 KM | 3 | 5 omgange | 30:09 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,65 KM | 1 | 3 omgange | 26:45 | 17,83 km/t | 3:21 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 2 | 3 omgange | 26:07 | 15,84 km/t | 3:47 min/km |
Cross - Vejen BC | 10-11-2019 | 0,9 KM | 4 | 5 omgange | 33:27 | 8,07 km/t | 7:26 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag | 27-10-2019 | 2,3 KM | 1 | 10 omgange | 36:37 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag | 26-10-2019 | 2,3 KM | 2 | 4 omgange | 24:15 | 22,76 km/t | 2:38 min/km |
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm) | 20-10-2019 | - | 5 | 5 omgange | 22:28 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 27 | 4 omgange | 58:01 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 26 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 43 | 23:22,62 | 23:22,62 | 35,68 km/t | 1:40 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 9 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 13 | 5 omgange | 1:07:54 | 34,02 km/t | 1:45 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 7 | 3 omgange | 58:09 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 17 | 3 omgange | 1:20:21 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 17 | 3 omgange | 1:20:21 | 34,72 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 11 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 29 | 7 omgange | 1:23:25 | 28,69 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 29 | 7 omgange | 1:23:25 | 28,69 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 28 | 8:58 | 8:58 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 28 | 8:58 | 8:58 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 18 | 4 omgange | 58:47 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 27 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 24 | 3 omgange | 1:15:52 | 33,93 km/t | 1:46 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 16 | 2 omgange | 1:10:26 | 32,37 km/t | 1:51 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 21 | 10 omgange | 1:03:34 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 19 | 2 omgange | 1:20:39 | 32,13 km/t | 1:52 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 19 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 24 | 7 omgange | 1:11:11 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 18 | 5 omgange | 55:34 | 37,79 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 14 | 3 omgange | 1:03:50 | 36,93 km/t | 1:37 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 15 | 1 omgange | 1:13:26 | 4,74 km/t | 12:39 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 29 | 2 omgange | 1:24:26 | 32,69 km/t | 1:50 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 13 | 3 omgange | 40:38 | 11,51 km/t | 5:12 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 1,5 KM | 4 | 5 omgange | 28:06 | 16,01 km/t | 3:44 min/km |
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia | 08-12-2018 | 0,9 KM | 5 | 8 omgange | 32:50 | 13,16 km/t | 4:33 min/km |
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater | 18-11-2018 | 2,7 KM | 5 | 3 omgange | 27:49 | 17,47 km/t | 3:26 min/km |
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup | 28-10-2018 | 2,3 KM | 5 | 4 omgange | 29:49 | 18,51 km/t | 3:14 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 8 | 4 omgange | 29:26 | 18,75 km/t | 3:12 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 12 | 2 omgange | 41:35 | 30,30 km/t | 1:58 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 8 KM | 10 | 3 omgange | 48:06 | 29,93 km/t | 2:00 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 8 | 4 omgange | 44:47 | 32,68 km/t | 1:50 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 9 | 1 omgange | 44:46 | 31,49 km/t | 1:54 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 18 | 2 omgange | 45:40 | 28,90 km/t | 2:04 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 4 | 3 omgange | 40:37 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 9 | 4 omgange | 55:13 | 31,34 km/t | 1:54 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 10 | 3 omgange | 45:32 | 30,44 km/t | 1:58 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 9 | 8 omgange | 20:25 | 0,00 km/t | - min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 7 | 4 omgange | 52:32 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 6 | 4 omgange | 42:37 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 10,5 KM | 11 | 55:41 | 19:41 | 31,99 km/t | 1:52 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 15 | 2 omgange | 59:01 | 28,87 km/t | 2:04 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 15 | 2 omgange | 44:41 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 16 | 2 omgange | 55:44 | 31,00 km/t | 1:56 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 10 | 2 omgange | 54:45 | 30,90 km/t | 1:56 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 6 | 3 omgange | 52:02 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 2 KM | 8 | 9 omgange | 37:00 | 29,18 km/t | 2:03 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: michael.wolter@rockwool.com