Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 3:33:32 |
Point | 6 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:00:00 |
Dato | 18. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 151,8 km |
Distance (omgang) | 25,3 km |
Gennemsnit omgang | 35:35 42,65 km/t |
Hurtigste omgang | 34:14 44,32 km/t |
Langsomste omgang | 36:40 41,38 km/t |
Deltager (#119)
Dennis Lock | |
Carnovali Rime Sias | |
Danmark | |
Mand, 20 år (21 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 34:14 | 44,32 km/t | 34:14 | 3 | 12:34:14 | |||
Omgang 2 | 34:52 | 43,52 km/t | 1:09:07 | 9 | 13:09:07 | |||
Omgang 3 | 36:27 | 41,64 km/t | 1:45:34 | 10 | 13:45:34 | |||
Omgang 4 | 34:37 | 43,83 km/t | 2:20:12 | 4 | 14:20:12 | |||
Omgang 5 | 36:40 | 41,38 km/t | 2:56:53 | 1 | 14:56:53 | |||
Omgang 6 | 36:38 | 41,43 km/t | 3:33:32 | 6 | 15:33:32 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Dennis
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 12 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 7 | 14 omgange | 2:40:55 | 41,76 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 5 | 4:13:37 | 4:13:37 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23-06-2022 | 39,6 KM | 26 | 50:24 | 50:24 | 47,14 km/t | 1:16 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 5 | 4:00:03 | 4:00:02 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM - TT | 18-06-2022 | 32 KM | 12 | 40:12 | 40:12 | 47,75 km/t | 1:15 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 7 | 9 omgange | 4:12:44 | 40,38 km/t | 1:29 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 23 | 8 omgange | 2:46:55 | 43,13 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 66 | 6 omgange | 2:53:29 | 47,73 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 3 | 10 omgange | 3:07:48 | 41,53 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 94 | 7 omgange | 2:46:54 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 64 | 8 omgange | 2:34:59 | 46,46 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 23 | 3:37:10 | 3:37:10 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 36 | 1 omgange | 3:25:08 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 52 | 6 omgange | 3:21:05 | 41,17 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 26 | 6 omgange | 2:34:30 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 38 | 7 omgange | 2:25:10 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 36 | 12 omgange | 4:00:16,13 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021 | 16-10-2021 | - | 13 | 40:02 | 40:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 40 | 14 omgange | 2:42:01 | 44,59 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 57 | 5 omgange | 3:08:13 | 43,99 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 8 | 8 omgange | 2:43:31 | 42,27 km/t | 1:25 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 3 | 6 omgange | 3:37:02 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 13 | 7 omgange | 3:11:59 | 44,41 km/t | 1:21 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 8 | 34:29,82 | 34:29,82 | 23,83 km/t | 2:31 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 20 | 8 omgange | 2:47:33 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 17 | 14 omgange | 2:57:17 | 42,64 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 31 | 7:04:48 | 7:04:48 | 2,20 km/t | 27:13 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 48 | 10 omgange | 2:49:52 | 43,80 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 32 | 11 omgange | 1:01:17 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 54 | 13:52 | 13:52 | 45,86 km/t | 1:18 min/km |
DM i linjeløb 2021, eliteherrer & elitekvinder + U19-kvinder | 20-06-2021 | 227,1 KM | 42 | 5:40:56 | 5:40:56 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 47,8 KM | 41 | 1:07:15 | 1:07:15 | 42,64 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 178,5 KM | 35 | 4:12:33 | 4:12:33 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 16 | 6 omgange | 3:17:19 | 41,96 km/t | 1:25 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 28 | 10 omgange | 2:52:32 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 25 | 10 omgange | 3:33:36 | 40,45 km/t | 1:29 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 34 | 8 omgange | 3:01:46,23 | 45,68 km/t | 1:18 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 74 | 9 omgange | 2:36:56,84 | 42,66 km/t | 1:24 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 60 | 6 omgange | 3:41:20,14 | 44,57 km/t | 1:20 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 53 | 3:24:10 | 3:24:10 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 40 | 8 omgange | 1:38:00 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 1 | 5 omgange | 2:17:57 | 44,15 km/t | 1:21 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 4 | 34:08 | 34:08 | 47,45 km/t | 1:15 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 16 | 6 omgange | 2:48:24 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 5 | 6 omgange | 2:55:42 | 37,29 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 1 | 6 omgange | 2:19:21 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 8 | 6 omgange | 3:06:23 | 36,70 km/t | 1:38 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 6 | 7 omgange | 3:04:47 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 5 omgange | 2:31:43 | - | - |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 9 | 6 omgange | 2:57:50 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 12 | 8 omgange | 2:22:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 27 | 5 omgange | 3:00:49 | 38,16 km/t | 1:34 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 19 | 8 omgange | 1:45:15 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 23 | 3 omgange | 2:15:28 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 5 | 3 omgange | 1:56:25 | 36,33 km/t | 1:39 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 5 | 3 omgange | 1:54:04 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 12 | 3 omgange | 1:52:55 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 14 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 8 | 4 omgange | 1:59:29 | 37,96 km/t | 1:34 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 10 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) | 12-08-2018 | - | 4 | 20 omgange | 41:56 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 20 | 11 omgange | 1:10:14 | 39,47 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 13 | 0:00 | 5:59:02 | 0,70 km/t | 1:25:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 22 | 6 omgange | 2:04:19 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 12 | 5 omgange | 2:09:13 | 35,99 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 16 | 15 omgange | 35:16 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 15 | 5:28:41 | 22:41 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 28 | 6 omgange | 1:33:38 | 43,44 km/t | 1:22 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 23 | 1:51:14 | 20:14 | 41,40 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 32 | 3 omgange | 2:07:51 | 35,90 km/t | 1:40 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 14 | 4 omgange | 1:55:24 | 38,06 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 22 | 1:50:24 | 21:24 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 43 | 5 omgange | 1:55:59 | 36,73 km/t | 1:38 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 52 | 3 omgange | 1:50:02 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 44 | 5 omgange | 1:59:24 | 36,18 km/t | 1:39 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 16 | 4 omgange | 2:07:08 | 37,19 km/t | 1:36 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 12 | 7 omgange | 1:34:41 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 23 | 3 omgange | 2:00:27 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk