Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 3:10:07 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:15:00 |
Dato | 24. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 148,8 km |
Distance (omgang) | 24,8 km |
Gennemsnit omgang | 31:41 46,96 km/t |
Hurtigste omgang | 30:18 49,10 km/t |
Langsomste omgang | 33:25 44,53 km/t |
Deltager (#930)
Frederik Davidsen | |
Sydkystens Cycling | |
Danmark | |
18 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 31:58 | 46,54 km/t | 31:58 | 22 | 12:46:58 | |||
Omgang 2 | 31:28 | 47,27 km/t | 1:03:27 | 61 | 13:18:27 | |||
Omgang 3 | 30:51 | 48,22 km/t | 1:34:18 | 72 | 13:49:18 | |||
Omgang 4 | 33:25 | 44,53 km/t | 2:07:43 | 67 | 14:22:43 | |||
Omgang 5 | 32:06 | 46,35 km/t | 2:39:49 | 67 | 14:54:49 | |||
Omgang 6 | 30:18 | 49,10 km/t | 3:10:07 | 48 | 15:25:07 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 21 | 4:31:35 | 4:31:32 | 5,08 km/t | 11:48 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 27 | 12 omgange | 3:01:11,35 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
Frederiksberg-El løbet 2023 | 18-05-2023 | 17,3 KM | 35 | 8 omgange | 3:03:00,06 | 45,38 km/t | 1:19 min/km |
SWE CUP - Giro Himledalen Linje 2023 | 14-05-2023 | 60 KM | 6 | 3 omgange | 4:25:25 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 16 | 8 omgange | 2:46:18 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 36 | 8 omgange | 3:13:11,86 | 43,73 km/t | 1:22 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 37 | 7 omgange | 3:48:10,34 | 46,57 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 42 | 7 omgange | 2:52:30 | 43,58 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 43 | 8 omgange | 2:33:54 | 46,78 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 43 | 3:31:09 | 3:31:09 | 43,64 km/t | 1:22 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 17 | 9 omgange | 2:42:53,16 | 46,41 km/t | 1:17 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 43 | 15 omgange | 2:50:27 | 45,40 km/t | 1:19 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 3 | 10 omgange | 2:24:18,77 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 6 | 33:25,02 | 33:24,51 | 46,69 km/t | 1:17 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 4 | 4 omgange | 2:36:27 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 4 | 2 omgange | 30:55 | 43,70 km/t | 1:22 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 28 KM | 4 | 37:36 | 37:36 | 44,66 km/t | 1:20 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 24 | 10 omgange | 2:26:50,32 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 7 | 7 omgange | 2:44:37 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 5 | 6:40:37 | 6:40:37 | 2,34 km/t | 25:40 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 5 | 9 omgange | 2:41:42 | 41,41 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 17 | 10 omgange | 1:00:05 | 41,93 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 8 | 14:15 | 14:15 | 44,60 km/t | 1:20 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 9 | 16 omgange | 1:52:56,80 | 44,20 km/t | 1:21 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26-06-2022 | 9,4 KM | 19 | 11 omgange | 2:29:52,71 | 41,39 km/t | 1:26 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 52 | 4:08:08 | 4:08:08 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 6 | 6 omgange | 2:53:28 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 11 | 9 omgange | 2:41:35 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 11 | 5 omgange | 2:37:30 | 45,33 km/t | 1:19 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 19 | 9 omgange | 2:35:35 | 40,61 km/t | 1:28 min/km |
GripGrab Grand Prix 2022 - Nørrebro CK | 28-05-2022 | 2 KM | 5 | 15 omgange | 48:11,99 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 17 | 7 omgange | 2:59:31,95 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 7 | 8 omgange | 3:27:37,79 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 19 | 11 omgange | 2:21:01 | 42,45 km/t | 1:24 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 19 | 7 omgange | 3:16:51 | 39,04 km/t | 1:32 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 4 | 9 omgange | 2:44:22,02 | 40,74 km/t | 1:28 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 10 | 7 omgange | 3:11:25,45 | 42,35 km/t | 1:25 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 16 | 5 omgange | 2:35:28 | 44,38 km/t | 1:21 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 20 | 8 omgange | 2:42:04,87 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 19 | 6 omgange | 2:32:15 | 42,32 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 20 | 6 omgange | 2:05:33 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 26 KM | 16 | 37:33,58 | 37:33,58 | 41,53 km/t | 1:26 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 21 | 5 omgange | 2:51:33 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 4 | 7 omgange | 2:35:56,85 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 19 | 4 omgange | 2:35:33 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 24 | 6 omgange | 2:14:26 | 40,16 km/t | 1:29 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28-08-2021 | 2 KM | 9 | 18 omgange | 56:25,14 | 38,28 km/t | 1:34 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 13 | 20 omgange | 54:21,22 | 44,16 km/t | 1:21 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 17 | 7 omgange | 2:17:26,21 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 6 | 10 omgange | 2:22:39,43 | 39,54 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 34 | 8 omgange | 1:57:49,18 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 20 | 5 omgange | 2:57:48 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 16 | 10 omgange | 2:51:21 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 7 | 6 omgange | 2:29:10,00 | 42,48 km/t | 1:24 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 12 | 7 omgange | 2:04:51,96 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 13 | 18 omgange | 2:00:55 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 23 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 10 | 3 omgange | 2:10:26 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 39 | 7 omgange | 1:51:50 | 42,44 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 31 | 20:31,51 | 20:31,51 | 40,63 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 16 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 16 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 20 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 20 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 19 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 19 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 25 | 15:53 | 15:53 | 40,01 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 25 | 15:53 | 15:53 | 40,01 km/t | 1:29 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 22 | 3 omgange | 2:08:17 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 39 | 3 omgange | 1:52:39 | 38,02 km/t | 1:34 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 20 | 3 omgange | 40:32 | 11,54 km/t | 5:11 min/km |
Champagnegaloppen 2018 | 31-12-2018 | 10 KM | 75 | 52:37 | 52:36 | 11,41 km/t | 5:15 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 52 | 8 omgange | 1:55:26 | 35,76 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 44 | 3 omgange | 2:21:53 | 34,89 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 43 | 11 omgange | 1:19:18 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 46 | 0:00 | 7:21:50 | 0,57 km/t | 1:45:11 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 40 | 6 omgange | 2:23:52 | 31,03 km/t | 1:56 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 26 | 6 omgange | 2:15:59 | 32,03 km/t | 1:52 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 30 | 5:34:27 | 25:27 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 13,97 KM | 41 | 1:35:23 | 22:23 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 56 | 5 omgange | 2:06:49 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 58 | 3 omgange | 1:52:13 | 38,17 km/t | 1:34 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jef-hansen@godmail.dk