Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 1:30:52,14 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:30:00 |
Dato | 18. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 61,8 km |
Distance (omgang) | 10,3 km |
Gennemsnit omgang | 15:08,69 40,81 km/t |
Hurtigste omgang | 14:55,10 41,43 km/t |
Langsomste omgang | 15:19,51 40,33 km/t |
CHIP |
Deltager (#115)
Aksel Storm | |
Roskilde Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 14 år (16 i dag) | |
SM mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 18. september 2022. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:07,03 | 40,88 km/t | 15:07,03 | 2 | 08:45:07 | |||
Omgang 2 | 15:19,51 | 40,33 km/t | 30:26,55 | 1 | 09:00:26 | |||
Omgang 3 | 15:13,36 | 40,60 km/t | 45:39,91 | 2 | 09:15:39 | |||
Omgang 4 | 15:07,42 | 40,86 km/t | 1:00:47,34 | 1 | 09:30:47 | |||
Omgang 5 | 14:55,10 | 41,43 km/t | 1:15:42,44 | 2 | 09:45:42 | |||
Omgang 6 | 15:09,69 | 40,76 km/t | 1:30:52,14 | 2 | 10:00:52 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Aksel
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 20 | 5 omgange | 2:56:26,78 | 43,87 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 41 | 11 omgange | 2:06:59 | 44,69 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 42 | 5 omgange | 2:53:08 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 6 | 10 omgange | 1:52:45 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 21 | 24:11 | 24:11 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 14 | 5 omgange | 1:38:39,71 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 3 | 5 omgange | 1:35:50 | 37,56 km/t | 1:35 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 5 | 4 omgange | 2:00:30 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 1 | 1:57:04,74 | 1:57:04,74 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 3 | 5 omgange | 1:52:22,96 | 38,97 km/t | 1:32 min/km |
Hvidovre CK 2023 | 30-04-2023 | 1 KM | 3 | 16 omgange | 47:11 | 20,34 km/t | 2:56 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 16 | 4 omgange | 1:46:24,38 | 39,70 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 5 | 3 omgange | 2:04:49,80 | 37,20 km/t | 1:36 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 8 | 3 omgange | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 5 | 21:06,04 | 21:06,04 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 3 | 3 omgange | 2:00:53 | 37,97 km/t | 1:34 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 17 | 5 omgange | 1:48:55,49 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 17 | 18:47,29 | 18:47,29 | 43,11 km/t | 1:23 min/km |
Tour De Charlottenlund 2022 OCC | 08-08-2022 | 2 KM | 4 | 11 omgange | 27:26,71 | 48,10 km/t | 1:14 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 7 | 5 omgange | 1:59:58 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 35 | 4:58:10 | 4:58:10 | 3,14 km/t | 19:06 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 49 | 5 omgange | 1:41:00 | 36,83 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 7 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 31 | 15:23 | 15:23 | 41,34 km/t | 1:27 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 3 | 8 omgange | 1:04:25,16 | 38,75 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 8 | 5 omgange | 2:16:58 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 5 | 3 omgange | 1:16:07 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,8 KM | 7 | 18:41,42 | 18:41,42 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 5 | 10 omgange | 27:02 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 2 | 4 omgange | 1:54:46,16 | 36,80 km/t | 1:37 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 7 | 4 omgange | 1:57:42,44 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 11 | 5 omgange | 1:42:39,79 | 40,91 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 9 | 4 omgange | 1:48:02 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 18 | 5 omgange | 1:48:25 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 19 | 3 omgange | 1:42:28 | 37,59 km/t | 1:35 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 15 | 18:16,57 | 18:16,57 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 15 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 9 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 6 | 8 omgange | 1:08:21,05 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 1 | 4 omgange | 1:11:14,77 | 37,39 km/t | 1:36 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:09:51,05 | 34,53 km/t | 1:44 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 5 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 2 | 21:01,36 | 21:01,36 | 43,10 km/t | 1:23 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 3 | 10 omgange | 31:05,38 | 38,60 km/t | 1:33 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 1 | 17:51,64 | 17:51,64 | 40,31 km/t | 1:29 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #2- TT | 15-08-2021 | 5,2 KM | 2 | 37:32,00 | 24:32,00 | 12,72 km/t | 4:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 3:34:15 | 3:34:15 | 4,37 km/t | 13:44 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 2 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 6 | 7 omgange | 1:06:55 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 8 | 7:45 | 7:45 | 40,97 km/t | 1:27 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 8 | 3 omgange | 1:09:26,92 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 2 | 7 omgange | 1:00:00,94 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 1 | 7:27,11 | 7:27,11 | 41,87 km/t | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 3 | 4 omgange | 1:00:59,41 | 36,99 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 2 | 4 omgange | 54:54 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 3 | 4 omgange | 1:09:18,74 | 36,36 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 2 | 6 omgange | 1:08:57,07 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 5 | 3 omgange | 1:02:14 | 34,71 km/t | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 7 | 4 omgange | 1:06:31,04 | 33,09 km/t | 1:48 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 2 | 12 omgange | 31:46,34 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 3 | 14:34,68 | 14:34,68 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 4 | 5 omgange | 1:04:27,42 | 34,93 km/t | 1:43 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 5 | 4 omgange | 1:07:23,76 | 32,41 km/t | 1:51 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 10 | 5 omgange | 1:03:31,49 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 2 | 6 omgange | 44:43 | 33,01 km/t | 1:49 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 6 | 3 omgange | 1:03:08 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 5 | 5 omgange | 58:45 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 16 | 5 omgange | 1:09:36 | 32,75 km/t | 1:49 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 21 | 4 omgange | 58:00 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 14 | 3 omgange | 50:04 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 10 | 25:37 | 25:37 | 35,12 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 33 | 3 omgange | 1:23:16 | 33,72 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 22 | 0:00 | 3:22:29 | 4,62 km/t | 12:58 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 24 | 3 omgange | 1:01:56 | 36,03 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 23 | 7 omgange | 48:54 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 5,3 KM | 30 | 8:23 | 8:23 | 37,90 km/t | 1:34 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 9 | 20:04,35 | 20:04,35 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 2 omgange | 1:03:23 | 29,35 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 2 omgange | 1:03:23 | 29,35 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 2 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 2 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 13 | 4 omgange | 55:23 | 24,70 km/t | 2:25 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 13 | 4 omgange | 55:23 | 24,70 km/t | 2:25 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 13 | 9:35 | 9:35 | 33,14 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 13 | 9:35 | 9:35 | 33,14 km/t | 1:48 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 6 | 3 omgange | 49:27 | 30,94 km/t | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 8 | 5 omgange | 52:49 | 31,23 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 3 | 3 omgange | 37:15 | 33,81 km/t | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 3 | 2 omgange | 47:57 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 12 | 4 omgange | 56:19 | 24,28 km/t | 2:28 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 8 | 4 omgange | 53:29 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 9 | 5 omgange | 1:00:49 | 27,13 km/t | 2:12 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 10 | 3 omgange | 46:33 | 27,07 km/t | 2:13 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 6 | 2 omgange | 58:40 | 26,80 km/t | 2:14 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@grevecc.dk