Resultat
9 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 9 |
Samlet tid | 2:09:14,75 |
Point | 16 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:34:00 |
Dato | 18. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 92,7 km |
Distance (omgang) | 10,3 km |
Gennemsnit omgang | 14:21,63 43,03 km/t |
Hurtigste omgang | 13:40,08 45,21 km/t |
Langsomste omgang | 15:10,67 40,72 km/t |
CHIP |
Deltager (#40)
Theodor Storm | |
Team NPV - Carl Ras, Roskilde Junior | |
Danmark | |
Mand, 17 år (18 i dag) | |
SM mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 18. september 2022. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 14:02,04 | 44,04 km/t | 14:02,04 | 3 | 13:48:02 | |||
Omgang 2 | 14:37,11 | 42,27 km/t | 28:39,16 | 3 | 14:02:39 | |||
Omgang 3 | 14:09,05 | 43,67 km/t | 42:48,22 | 6 | 14:16:48 | |||
Omgang 4 | 14:07,90 | 43,73 km/t | 56:56,12 | 8 | 14:30:56 | |||
Omgang 5 | 14:08,96 | 43,68 km/t | 1:11:05,09 | 9 | 14:45:05 | |||
Omgang 6 | 14:22,67 | 42,98 km/t | 1:25:27,76 | 5 | 14:59:27 | |||
Omgang 7 | 14:56,23 | 41,37 km/t | 1:40:23,99 | 4 | 15:14:23 | |||
Omgang 8 | 15:10,67 | 40,72 km/t | 1:55:34,66 | 5 | 15:29:34 | |||
Omgang 9 | 13:40,08 | 45,21 km/t | 2:09:14,75 | 3 | 15:43:14 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Theodor
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 21 | 30 omgange | 1:08:10,64 | 0,00 km/t | - min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 2 | 9 omgange | 2:37:25 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 1 | 6 omgange | 2:46:03 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 1 | 2:36:53,92 | 2:36:53,92 | 40,15 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:45:03 | 45,07 km/t | 1:19 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 3 | 32:03,35 | 32:02,61 | 48,68 km/t | 1:13 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 1 | 7 omgange | 2:09:30,56 | 40,21 km/t | 1:29 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 3 | 6 omgange | 2:44:32,17 | 42,23 km/t | 1:25 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 1 | 7 omgange | 3:03:33 | 38,90 km/t | 1:32 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:31:31,04 | 41,34 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 1 | 6 omgange | 2:53:53,49 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 7 | 11 omgange | 2:11:48 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Nordic Sugar SJM TT 2021 Nakskov CC | 11-09-2021 | 25 KM | 1 | 11:06 | 11:06 | - | - |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 2 | 7 omgange | 1:49:03 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 1 | 18:43,49 | 18:43,49 | 48,38 km/t | 1:14 min/km |
Tour De Charlottenlund 2021 OCC | 16-08-2021 | 2 KM | 20 | 31 omgange | 1:20:53,82 | 45,98 km/t | 1:18 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 | 6:38:25 | 6:38:25 | 2,35 km/t | 25:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 2 | 9 omgange | 2:40:32 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 22 | 10 omgange | 58:15 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 2 | 13:18 | 13:18 | 47,81 km/t | 1:15 min/km |
DM i linjeløb U19-herrer 2021 - Give | 19-06-2021 | 132,5 KM | 8 | 3:19:45 | 3:19:44 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 6 | 38:05 | 38:05 | 46,31 km/t | 1:17 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 1 | 3 omgange | 1:56:19 | 39,46 km/t | 1:31 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 1 | 6 omgange | 1:32:58,80 | 40,65 km/t | 1:28 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 1 | 2 omgange | 1:22:21,01 | 41,27 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 1 | 5 omgange | 1:21:54,65 | 38,64 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 1 | 18 omgange | 42:18,74 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 1 | 20:06,80 | 20:06,80 | 43,25 km/t | 1:23 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 1 | 8 omgange | 1:28:59,85 | 40,48 km/t | 1:28 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 1 | 5 omgange | 1:40:38,91 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 1 | 2 omgange | 1:17:50,23 | 42,24 km/t | 1:25 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 1 | 10 omgange | 1:04:02 | 38,42 km/t | 1:33 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 1 | 3 omgange | 1:44:21 | 39,85 km/t | 1:30 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 2 | 8 omgange | 1:39:25 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 1 | 6 omgange | 1:14:48 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 2 | 3 omgange | 2:02:54 | 40,42 km/t | 1:29 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 1 | 21:27 | 21:27 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 31 | 5 omgange | 2:03:45 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 1 | 0:00 | 4:51:11 | 3,21 km/t | 18:39 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 7 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 3 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 1 | 14:15 | 14:15 | 44,61 km/t | 1:20 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 1 | 19:31,55 | 19:31,55 | 42,71 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 17 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 17 | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 5 | 6 omgange | 1:50:45 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 5 | 6 omgange | 1:50:45 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 54 | 5 omgange | 2:36:05 | 29,60 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 54 | 5 omgange | 2:36:05 | 29,60 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 17 | 15:38 | 15:38 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 17 | 15:38 | 15:38 | 40,64 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 1 | 3 omgange | 59:42 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 1 | 4 omgange | 55:47 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 1 | 7 omgange | 1:04:16 | 35,94 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 2 | 5 omgange | 55:30 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 1 | 3 omgange | 1:02:44 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 1 | 1 omgange | 1:07:16 | 5,17 km/t | 11:35 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 1 | 4 omgange | 56:59 | 36,22 km/t | 1:39 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 1 | 3 omgange | 52:24 | 36,06 km/t | 1:39 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 5 | 4 omgange | 1:23:52 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 3 | 5 omgange | 56:51 | 44,85 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 5,5 KM | 4 | 7 omgange | 1:09:20 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 7 KM | 2 | 5 omgange | 1:11:17 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 4 | 3 omgange | 1:07:20 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@grevecc.dk