Resultat
Udgået under løbet
Distance | U17 |
Omgange | 5 |
Detaljer
Starttidspunkt | 08:30:00 |
Dato | 18. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 51,5 km |
Distance (omgang) | 10,3 km |
Gennemsnit omgang | 16:09,79 38,23 km/t |
Hurtigste omgang | 14:53,30 41,51 km/t |
Langsomste omgang | 19:23,15 31,88 km/t |
CHIP |
Deltager (#103)
Oskar Louw Larsen | |
Roskilde Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 14 år (16 i dag) | |
SM mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 18. september 2022. |
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Klokken | |||||
Omgang 1 | 15:30,31 | 39,86 km/t | 15:30,31 | 08:45:30 | ||||
Omgang 2 | 15:33,81 | 39,71 km/t | 31:04,13 | 09:01:04 | ||||
Omgang 3 | 14:53,30 | 41,51 km/t | 45:57,44 | 09:15:57 | ||||
Omgang 4 | 15:28,38 | 39,94 km/t | 1:01:25,82 | 09:31:25 | ||||
Omgang 5 | 19:23,15 | 31,88 km/t | 1:20:48,97 | 09:50:48 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 36 | 5 omgange | 2:56:42,24 | 43,80 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 17 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 22 | 5 omgange | 2:48:52 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 15 | 9 omgange | 2:16:19,86 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 8 | 6 omgange | 2:29:04 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 25 | 10 omgange | 1:52:48 | 41,75 km/t | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 3 | 22:46 | 22:46 | 43,65 km/t | 1:22 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 6 | 5 omgange | 1:38:33,18 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 2 | 5 omgange | 1:56:21 | 40,22 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 25 | 5 omgange | 1:35:39 | 38,89 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 26 | 10 omgange | 1:02:59 | 40,00 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 3 | 14:27 | 14:27 | 43,98 km/t | 1:21 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25-06-2023 | 127,2 KM | 17 | 2:59:23 | 2:59:23 | 42,54 km/t | 1:24 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 6 | 4 omgange | 1:51:36,06 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 5 | 7 omgange | 1:39:55,15 | 39,51 km/t | 1:31 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 12 | 5 omgange | 1:37:13 | 37,03 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 2 | 3 omgange | 1:43:50 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 8 | 4 omgange | 2:00:32 | 38,23 km/t | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 102,2 KM | 7 | 5:47:57 | 5:47:57 | 17,62 km/t | 3:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 2 | 6 omgange | 2:29:04 | 39,12 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 34 | 4 omgange | 1:36:23 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 6 | 17:35,99 | 17:34,16 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120,00 km/t | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 32 | 3 omgange | 1:25:01 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 3 | 5 omgange | 2:00:23 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 9 | 4 omgange | 1:45:58,65 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:18:19,73 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 2 | 18:40,06 | 18:40,06 | 43,39 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 9 | 4 omgange | 1:48:45 | 39,50 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 4 | 5 omgange | 1:49:05 | 41,25 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 10 | 3 omgange | 1:35:48 | 40,20 km/t | 1:29 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 15 | 3 omgange | 2:05:01,66 | 37,14 km/t | 1:36 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 17 | 8 omgange | 1:39:11 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 9 | 3 omgange | 1:44:53 | 42,56 km/t | 1:24 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 6 | 21:07,40 | 21:07,40 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 16 | 3 omgange | 2:01:00 | 37,93 km/t | 1:34 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 13 | 9 omgange | 1:11:49,24 | 0,08 km/t | 13:18:00 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 19 | 5 omgange | 1:48:55,57 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 22 | 19:04,25 | 19:04,25 | 42,47 km/t | 1:24 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 5 | 7 omgange | 1:41:20,77 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 26 | 5 omgange | 1:59:58 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 24 | 4:52:03 | 4:52:03 | 3,20 km/t | 18:43 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 32 | 5 omgange | 1:34:48 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 35 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 35 | 15:28 | 15:28 | 41,09 km/t | 1:27 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 10 | 4 omgange | 1:58:51 | 38,17 km/t | 1:34 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 25 | 5 omgange | 1:37:03 | 37,09 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 26 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 22 | 5 omgange | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 27 | 5 omgange | 2:17:04 | 35,45 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 28 | 3 omgange | 1:17:34 | 36,43 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,8 KM | 11 | 18:47,08 | 18:47,08 | 40,88 km/t | 1:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 8 | 10 omgange | 27:02 | 37,73 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 19 | 9 omgange | 2:15:08,90 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 17 | 13 omgange | 53:49,88 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 19 | 7 omgange | 1:24:23,10 | 37,33 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 15 | 10 omgange | 57:04,29 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 33 | 23:18,01 | 23:18,01 | 38,63 km/t | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 29 | 3 omgange | 1:46:15 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 15 | 5 omgange | 1:49:27,62 | 40,01 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 23 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 20 | 8 omgange | 1:08:24,87 | 36,48 km/t | 1:38 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 11 | 4 omgange | 1:11:15,82 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 3 | 3 omgange | 55:06 | 35,93 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 3 | 5 omgange | 1:06:44 | 34,17 km/t | 1:45 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 9 | 4 omgange | 1:09:15 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 14 | 22:01,71 | 22:01,71 | 41,13 km/t | 1:27 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 9 | 10 omgange | 31:06,84 | 38,57 km/t | 1:33 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21-08-2021 | 12 KM | 6 | 18:50,70 | 18:50,70 | 38,21 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 8 | 3:34:36 | 3:34:36 | 4,36 km/t | 13:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 25 | 3 omgange | 59:50 | 37,30 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 7 | 7 omgange | 1:06:55 | 26,36 km/t | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 10 | 7:58 | 7:58 | 39,86 km/t | 1:30 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 11 | 3 omgange | 1:09:27,21 | 36,28 km/t | 1:39 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 3 | 2 omgange | 1:16:35 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 3 | 4 omgange | 54:54 | 37,15 km/t | 1:36 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 5 | 4 omgange | 1:09:19,04 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 10 | 6 omgange | 1:08:58,07 | 35,44 km/t | 1:41 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 6 | 3 omgange | 1:02:14 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 10 | 3 omgange | 1:04:09 | 34,23 km/t | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 3 | 3 omgange | 1:14:51 | 34,62 km/t | 1:43 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 5 | 6 omgange | 47:00 | 31,39 km/t | 1:54 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 12 | 3 omgange | 1:03:08 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 16 | 5 omgange | 58:52 | 40,26 km/t | 1:29 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 14 | 6 omgange | 44:12 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 14 | 20:27,82 | 20:27,82 | 33,13 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 6 | 2 omgange | 1:00:08 | 30,93 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 6 | 2 omgange | 1:00:08 | 30,93 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 8 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 8 | 2 omgange | 46:39 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 7 | 4 omgange | 48:22 | 28,28 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 5,7 KM | 7 | 4 omgange | 48:22 | 28,28 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 10 | 9:29 | 9:29 | 33,47 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 10 | 9:29 | 9:29 | 33,47 km/t | 1:47 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 3 | 3 omgange | 49:20 | 31,01 km/t | 1:56 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: formand@grevecc.dk