Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Point | 10 |
Detaljer
Distance | 10 km |
Nettotid | 15:57,36 |
Starttidspunkt | 09:22:00 |
Sluttidspunkt | 09:37:57 |
Dato | 17. september 2022 |
Detaljer
Kommentar | |
Hastighed | 37,60 km/t |
Tempo | 1:35 min/km |
Deltager (#63)
Matti Nordahl | |
Cycling Club Hillerød (CC Hillerød) | |
Danmark | |
Mand, 11 år (13 i dag) | |
SM mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 17. september 2022. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
5km - Vendepunkt | 5 km | 7:51,86 | 38,22 km/t | 7:51,86 | 09:29:51 | |||
Mål | 5 km | 8:05,49 | 37,08 km/t | 15:57,36 | 09:37:57 | |||
Total | 10 km | 15:57,36 | 37,60 km/t | 15:57,36 | 09:37:57 | |||
Andre resultater for Matti
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 16 | 4 omgange | 47:08 | 13,74 km/t | 4:21 min/km |
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 30-12-2023 | - | 7 | 3 omgange | 35:39 | 0,00 km/t | - min/km |
Gribben Gravel 2023 - powered by GripGrab | 29-10-2023 | 46 KM | 39 | 1:57:31 | 1:57:31 | 23,48 km/t | 2:33 min/km |
Challenge cross-cup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 07-10-2023 | - | 7 | 5 omgange | 37:18 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 7,3 KM | 2 | 3 omgange | 37:33,81 | 34,98 km/t | 1:42 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 28 | 3 omgange | 46:22 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 15 | 2 omgange | 36:51 | 35,17 km/t | 1:42 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 1 | 2 omgange | 32:55,95 | 37,53 km/t | 1:35 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 1 | 3 omgange | 41:09 | 34,33 km/t | 1:44 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 11,03 KM | 6 | 17:07 | 17:07 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 12 | 2 omgange | 46:56,32 | 34,26 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 5 | 2 omgange | 56:39 | 33,04 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 28 | 2 omgange | 47:47 | 31,13 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 7 | 6 omgange | 45:43 | 33,06 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 7 | 8:30 | 8:30 | 37,36 km/t | 1:36 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 6 | 15-07-2023 | 4 KM | 1 | 5:45,17 | 5:45,17 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 5 | 14-07-2023 | 2,3 KM | 1 | 5 omgange | 21:01 | 32,82 km/t | 1:49 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 4 | 13-07-2023 | 7,5 KM | 1 | 1 omgange | 15:51 | 28,37 km/t | 2:06 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 3 | 12-07-2023 | 15,5 KM | 1 | 1 omgange | 31:03 | 29,95 km/t | 2:00 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 2 | 11-07-2023 | 13 KM | 2 | 25:37 | 25:37 | 30,43 km/t | 1:58 min/km |
U6 Cycle Tour - stage 1 | 10-07-2023 | 1,8 KM | 1 | 2:32,99 | 2:32,99 | 42,35 km/t | 1:24 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 9,1 KM | 3 | 3 omgange | 47:29,45 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 3 | 2 omgange | 31:19,72 | 36,01 km/t | 1:39 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 3 | 38:27,25 | 38:27,25 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 5 | 3 omgange | 50:55 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 5 | 3 omgange | 41:52 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 5 | 22:21 | 22:21 | 56,22 km/t | 1:04 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 9 | 1 omgange | 7:16 | 22,29 km/t | 2:41 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 7,1 KM | 2 | 3 omgange | 36:33,17 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 5 | 2 omgange | 47:40,85 | 33,47 km/t | 1:47 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 8,4 KM | 5 | 14:36,40 | 14:36,40 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 3 | 2 omgange | 48:36,48 | 34,56 km/t | 1:44 min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 2 | 4 omgange | 36:15 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 8 | 5 omgange | 35:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 4 | 4 omgange | 35:11 | 0,00 km/t | - min/km |
Gribben Gravel 2022 - powered by GripGrab | 30-10-2022 | 40 KM | 49 | 1 omgange | 1:46:58,15 | 22,44 km/t | 2:40 min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2022 | - | 1 | 4 omgange | 34:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 7 | 3 omgange | 39:25,12 | 33,33 km/t | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 13 | 3 omgange | 47:33 | 32,55 km/t | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 15 | 2 omgange | 39:41 | 32,65 km/t | 1:50 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 5 | 2 omgange | 39:51,21 | 31,01 km/t | 1:56 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 7 | 3 omgange | 45:39,86 | 33,90 km/t | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 9 | 13:58,24 | 13:58,24 | 36,50 km/t | 1:38 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 4 | 3 omgange | 53:57,20 | 33,36 km/t | 1:47 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 10 KM | 4 | 17:39 | 17:39 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 7 | 2 omgange | 42:27,89 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 3 | 4 omgange | 42:26,96 | 29,40 km/t | 2:02 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 6 | 3 omgange | 42:54,76 | 29,78 km/t | 2:00 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 7 | 3 omgange | 56:38,16 | 29,14 km/t | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 9 | 6 omgange | 33:43,59 | 29,67 km/t | 2:01 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 11 | 3 omgange | 48:00,35 | 28,12 km/t | 2:08 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 8 | 4 omgange | 29:49,62 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 8 | 18:24,03 | 18:24,03 | 32,61 km/t | 1:50 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 6 | 3 omgange | 49:57,97 | 32,78 km/t | 1:49 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 14 | 2 omgange | 54:25,22 | 30,87 km/t | 1:56 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 4 | 2 omgange | 56:24,59 | 28,51 km/t | 2:06 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 14 | 25:15,61 | 25:15,61 | 28,50 km/t | 2:06 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 1 | 2 omgange | 45:43,23 | 25,46 km/t | 2:21 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 1 | 2 omgange | 1:01:01,42 | 28,71 km/t | 2:05 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 3 | 3 omgange | 32:40,76 | 28,64 km/t | 2:05 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 3 | 1 omgange | 22:27,23 | 29,66 km/t | 2:01 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 2 | 28:02,11 | 28:02,11 | 28,68 km/t | 2:05 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 9 | 2 omgange | 37:51 | 28,43 km/t | 2:06 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 10 | 17:55,40 | 17:55,40 | 30,03 km/t | 1:59 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 3 | 5 omgange | 20:15,92 | 29,61 km/t | 2:01 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 7 | 35:06 | 35:06 | 26,67 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 7 | 1:41:18 | 1:41:18 | 9,24 km/t | 6:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 7 | 1 omgange | 27:45 | 26,81 km/t | 2:14 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 6 | 3 omgange | 28:04 | 26,92 km/t | 2:13 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 8 | 10:24 | 10:24 | 30,57 km/t | 1:57 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 7 | 1 omgange | 26:12,24 | 32,06 km/t | 1:52 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 6 | 3 omgange | 32:01,77 | 29,22 km/t | 2:03 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 6 | 4:59,60 | 4:59,60 | 62,48 km/t | 0:57 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 2 | 1 omgange | 19:33,09 | 28,85 km/t | 2:04 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 5 | 2 omgange | 50:02,93 | 25,18 km/t | 2:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 7 | 2 omgange | 43:00,03 | 25,59 km/t | 2:20 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 | 6 omgange | 20:32,86 | 28,61 km/t | 2:05 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 6 | 19:06,67 | 19:06,67 | 29,51 km/t | 2:01 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 7 | 2 omgange | 31:47,26 | 28,33 km/t | 2:07 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 3 | 2 omgange | 46:08,44 | 23,67 km/t | 2:32 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 5 | 2 omgange | 30:09,64 | 29,04 km/t | 2:03 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 5 | 1 omgange | 28:28 | 27,82 km/t | 2:09 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 5 | 2 omgange | 32:54 | 28,80 km/t | 2:04 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 10 KM | 5 | 21:37 | 21:37 | 27,74 km/t | 2:09 min/km |
Arresø Rundt 2019 | 11-08-2019 | 24 KM | 3 | 1:02:34 | 1:02:28 | 23,05 km/t | 2:36 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: sjdcu@cyklingdanmark.dk