Startnr. | Distance | Tid | Deltager | Klub/Firma | Land |
67 | 19,21 km | 2:24:20 | Celina Bjerregaard | | DEN |
|
|
35 | 11,24 km | 2:34:16 | Henry Lykke Stokholm
Esbjerg Svømmeklub
| Esbjerg Svømmeklub | DEN |
|
Klub/Firma |
Esbjerg Svømmeklub |
|
55 | 9,60 km | 60:00:00 | Torben Schmidt Hansen
Fars Bade Ænder
| Fars Bade Ænder | DEN |
|
Klub/Firma |
Fars Bade Ænder |
|
69 | 7,59 km | 2:02:04 | Martin Backs
Copenwater
| Copenwater | DEN |
|
|
32 | 6,20 km | 2:00:00 | Dan Pedersen | | DEN |
|
|
28 | 6,20 km | 2:04:00 | Karoline Nielsen
Aalborg Svømmeklub
| Aalborg Svømmeklub | DEN |
|
Klub/Firma |
Aalborg Svømmeklub |
|
61 | 3,99 km | 1:13:37 | Poul Markus Skovsborg
multiatleterne
| multiatleterne | DEN |
|
Klub/Firma |
multiatleterne |
|
38 | 3,50 km | 0:00 | Hans Germuth
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
46 | 3,30 km | 0:00 | Torben Simonsen
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
16 | 3,16 km | 51:45 | Christian Drachmann
Sigma Birkerød
| Sigma Birkerød | DEN |
|
Klub/Firma |
Sigma Birkerød |
|
51 | 3,01 km | 0:00 | Klaus Thomsen
Gilleleje Open Water
| Gilleleje Open Water | DEN |
|
Klub/Firma |
Gilleleje Open Water |
|
39 | 3,00 km | 0:00 | Ines Hoffmann-Simonsen
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
63 | 2,83 km | 53:43 | Søren Nordahl Hansen
Viborg Svømmeklub Masters
| Viborg Svømmeklub Masters | DEN |
|
Klub/Firma |
Viborg Svømmeklub Masters |
|
8 | 2,80 km | 0:00 | Michael Bruhn Jensen
Gilleleje Open Water
| Gilleleje Open Water | DEN |
|
Klub/Firma |
Gilleleje Open Water |
|
3 | 2,40 km | 0:00 | Gitte Rud T
Gilleleje Open Water
| Gilleleje Open Water | DEN |
|
Klub/Firma |
Gilleleje Open Water |
|
31 | 2,01 km | 46:00 | Anita Knoblauch
Roskilde TRI
| Roskilde TRI | DEN |
|
|
59 | 2,01 km | 48:46 | Thomas Thaning Larsen
/tri club denmark
| /tri club denmark | DEN |
|
Klub/Firma |
/tri club denmark |
|
40 | 2,00 km | 0:00 | Jane Kjøller Jensen
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
52 | 2,00 km | 48:00 | Ulla Hansen
Føns Havbane
| Føns Havbane | DEN |
|
|
17 | 2,00 km | 54:00 | Karsten Madsen
Fåborg Åbent Vand og Føns Havbane
| Fåborg Åbent Vand og Føns Havba. | DEN |
|
Klub/Firma |
Fåborg Åbent Vand og Føns Havba. |
|
56 | 2,00 km | 22:23:00 | Lars Jesper Nielsen
Fars badeænder
| Fars badeænder | DEN |
|
Klub/Firma |
Fars badeænder |
|
1 | 1,94 km | 35:50 | Jon Kafling Wichmann
Cool Kona
| Cool Kona | DEN |
|
|
41 | 1,80 km | 0:00 | Jytte Lindberg
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
62 | 1,75 km | 0:00 | Stefan Thomsen | | DEN |
|
|
66 | 1,55 km | 27:28 | John Hansen
Open Water Syd
| Open Water Syd | DEN |
|
Klub/Firma |
Open Water Syd |
|
50 | 1,50 km | 40:07 | Lili M. Larsen
EnøOpenWater/Happy2fitness
| EnøOpenWater/Happy2fitness | DEN |
|
Klub/Firma |
EnøOpenWater/Happy2fitness |
|
49 | 1,50 km | 33:00 | Trygve Grundesen | | DEN |
|
|
7 | 1,50 km | 52:00 | Pernille Holm Nielsen
Gilleleje Open Water
| Gilleleje Open Water | DEN |
|
Klub/Firma |
Gilleleje Open Water |
|
54 | 1,35 km | 32:00 | Anders Majland | | DEN |
|
|
11 | 1,25 km | 30:25 | Mette Voll
Copenwater
| Copenwater | DEN |
|
|
10 | 1,22 km | 29:49 | Katja Løngaard | | DEN |
|
|
37 | 1,20 km | 0:00 | Giulio Villa
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
43 | 1,20 km | 0:00 | Maria Simonsen
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
64 | 1,20 km | 0:00 | Anne Rønne Jensen
Team Rønne
| Team Rønne | DEN |
|
|
60 | 1,20 km | 45:00 | Virginie Le Goffic | | FRA |
|
|
30 | 1,00 km | 0:00 | Vibeke Aavild
Politiets Idrætsforening Silkeborg
| Politiets Idrætsforening Silkeb. | DEN |
|
Klub/Firma |
Politiets Idrætsforening Silkeb. |
|
45 | 1,00 km | 0:00 | Poul-Mogens Beicher Hansen
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
47 | 1,00 km | 0:00 | Vinnie Kelp Vestergaard
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
57 | 1,00 km | 23:00 | Lars Mølgaard
Fars badeænder
| Fars badeænder | DEN |
|
Klub/Firma |
Fars badeænder |
|
6 | 0,91 km | 0:00 | Gitte Andersen | | DEN |
|
|
25 | 0,70 km | 0:00 | Connie Dalsgaard
Præstø Sport
| Præstø Sport | DEN |
|
|
22 | 0,68 km | 0:00 | Morten Schanke
Lillesand idrettslag
| Lillesand idrettslag | NOR |
|
Klub/Firma |
Lillesand idrettslag |
|
23 | 0,68 km | 0:00 | Tor Kristian Bratland
Lillesand idrettslag
| Lillesand idrettslag | NOR |
|
Klub/Firma |
Lillesand idrettslag |
|
65 | 0,60 km | 0:00 | Lars Rønne Sørensen
Team Rønne
| Team Rønne | DEN |
|
|
5 | 0,56 km | 13:35 | Thomas Jørgensen
IK Hellas
| IK Hellas | DEN |
|
|
68 | 0,50 km | 20:00 | Birgitte Ravnsbæk
Lynæs havbad
| Lynæs havbad | DEN |
|
|
2 | 0,45 km | 0:00 | Kirsten Hald Boldreel
Snekkersten hyggesvøm
| Snekkersten hyggesvøm | DEN |
|
Klub/Firma |
Snekkersten hyggesvøm |
|
4 | 0,40 km | 10:00 | Steen Storland | | DEN |
|
|
36 | 0,35 km | 0:00 | Birgit Bylow
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|
42 | 0,25 km | 0:00 | Lisbeth Rosenørn
Roskilde Issvømmer Forening - RISF
| Roskilde Issvømmer Forening - R. | DEN |
|
Klub/Firma |
Roskilde Issvømmer Forening - R. |
|