Visade resultat har verifierats och godkänts
Resultat
9 varv
Timmar
Minuter
Sekunder
Klass | Herrar Elit |
Varv | 9 |
Total tid | 3:39:24 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:35:00 |
Datum | den 15 maj 2022 |
Detaljer
Distans totalt | 162 km |
Distans (varv) | 18 km |
Genomsnitt varv | 24:10 44,69 km/t |
Snabbaste varv | 21:50 49,46 km/t |
Långsammaste varv | 27:02 39,95 km/t |
Deltagare (#276)
Marckus NJOR | |
Team IBT-BH Carl Ras | |
Danmark |
Varv
Välj positionsdisplay:
Dra horisontellt för att se alla delar
Varv | Total tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klockan | ||||
Varv 0 | 1:53 | 1:53 | 2 | 11:36:53 | ||||
Varv 1 | 24:19 | 44,39 km/t | 26:13 | 64 | 12:01:13 | |||
Varv 2 | 21:50 | 49,46 km/t | 48:03 | 9 | 12:23:03 | |||
Varv 3 | 25:39 | 42,08 km/t | 1:13:43 | 18 | 12:48:43 | |||
Varv 4 | 27:02 | 39,95 km/t | 1:40:45 | 15 | 13:15:45 | |||
Varv 5 | 24:13 | 44,59 km/t | 2:04:58 | 22 | 13:39:58 | |||
Varv 6 | 24:29 | 44,11 km/t | 2:29:28 | 24 | 14:04:28 | |||
Varv 7 | 23:52 | 45,24 km/t | 2:53:20 | 8 | 14:28:20 | |||
Varv 8 | 22:56 | 47,09 km/t | 3:16:16 | 6 | 14:51:16 | |||
Varv 9 | 23:07 | 46,70 km/t | 3:39:24 | 2 | 15:14:24 | |||
Varvtider
Andra resultat för Marckus
Arrangemang | Datum | Klass | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighet | Per km |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Svanesunds 3-dagars - etapp 2 | 2023-08-26 | - | 5 | 36 varv | 52:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Svanesunds 3-dagars - etapp 1 | 2023-08-25 | 1,1 KM | 27 | 2:07,09 | 2:07,09 | 31,16 km/t | 1:55 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 2023-06-25 | 211 KM | 75 | 4:58:28 | 4:58:27 | 42,42 km/t | 1:24 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2023- Aalborg CR | 2023-06-22 | 39,6 KM | 38 | 50:06 | 50:06 | 47,42 km/t | 1:15 min/km |
Kinnekulle Energi-loppet | 2023-04-22 | 13,2 KM | 12 | 10 varv | 3:21:46 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 2023-04-16 | 25,3 KM | 30 | 7 varv | 3:48:07,26 | 46,58 km/t | 1:17 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 2023-04-15 | 25,3 KM | 15 | 31:37,13 | 31:37,13 | 48,01 km/t | 1:14 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 2022-10-02 | 25,8 KM | 35 | 7 varv | 4:10:12,63 | 43,31 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2022-09-25 | 8,6 KM | 9 | 15 varv | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 2022-09-24 | 24,8 KM | 61 | 6 varv | 3:10:47 | 46,80 km/t | 1:16 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 2022-09-18 | 10,3 KM | 7 | 13 varv | 3:02:59,49 | 43,90 km/t | 1:21 min/km |
RINGENLOPPET till minne av Frans Desaix | 2022-07-23 | 11 KM | 5 | 15 varv | 3:39:58 | 45,00 km/t | 1:19 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 2022-04-24 | 14 KM | 41 | 9 varv | 2:44:04,59 | 46,08 km/t | 1:18 min/km |
Kinnekulleloppet | 2022-04-23 | 29,5 KM | 1 | 5 varv | 3:34:36 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 2022-04-18 | 17,9 KM | 14 | 7 varv | 2:46:38 | 45,11 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 2022-04-17 | 15 KM | 60 | 8 varv | 2:34:57 | 46,46 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 2022-04-16 | 153,6 KM | 28 | 3:37:39 | 3:37:39 | 42,34 km/t | 1:25 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 2022-04-09 | 17,4 KM | 9 | 8 varv | 3:13:01,85 | 43,27 km/t | 1:23 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 2021-10-17 | 13,8 KM | 10 | 12 varv | 3:56:45,77 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
U23 DM TT // Sydkysten Cycling 2021 | 2021-10-16 | - | 10 | 39:34 | 39:34 | 0,00 km/t | - min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 2021-10-03 | 19,2 KM | 5 | 9 varv | 4:06:12,84 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 2021-09-26 | 8,6 KM | 63 | 14 varv | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
SWE CUP - Västboloppet | 2021-09-19 | 162 KM | 8 | 4:08:12 | 4:08:12 | 39,16 km/t | 1:31 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 2021-09-12 | 11,1 KM | 5 | 3:07:54,56 | 3:07:54,56 | 46,08 km/t | 1:18 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 2021-08-01 | 23,9 KM | 49 | 4:27:10 | 4:27:10 | 42,94 km/t | 1:23 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 2021-05-30 | 28,32 KM | 1 | 4 varv | 2:36:21,71 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-23 | 23,8 KM | 46 | 6 varv | 3:16:02 | 43,71 km/t | 1:22 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 2021-05-22 | 14,4 KM | 33 | 10 varv | 3:33:52 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 2021-05-15 | 17,6 KM | 74 | 8 varv | 3:12:48,29 | 43,82 km/t | 1:22 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 2021-04-04 | 14,6 KM | 43 | 3:21:22 | 3:21:22 | 43,50 km/t | 1:22 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 2020-09-06 | - | 12 | 2 varv | 32:41 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 2020-08-23 | 11,7 KM | 79 | 11 varv | 3:04:13 | - | - |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 2020-08-09 | 15,6 KM | 38 | 8 varv | 3:03:32 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 2020-08-09 | 15,6 KM | 25 | 0:00 | 7:04:05 | 2,21 km/t | 27:11 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 2020-08-08 | 12,4 KM | 11 | 9 varv | 2:40:34 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 2020-08-07 | 4,2 KM | 27 | 11 varv | 1:05:53 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 2020-08-07 | 4,2 KM | 27 | 11 varv | 1:05:53 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 2020-08-06 | 10,6 KM | 26 | 14:06 | 14:06 | 45,09 km/t | 1:19 min/km |
För resultatfrågor e-post: johan.am.nordlund@gmail.com