Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Detaljer
Distance | 12,5 km |
Nettotid | 23:24,43 |
Starttidspunkt | 18:02:00 |
Sluttidspunkt | 18:25:24 |
Dato | 21. juni 2022 |
Detaljer
Hastighed | 32,04 km/t |
Tempo | 1:52 min/km |
Deltager (#3)
Christian Jensen | |
Holbæk Cykelsport | |
Danmark | |
Mand |
Andre resultater for Christian
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 7,3 KM | 5 omgange | 1:01:40,90 | 35,50 km/t | 1:41 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 4 omgange | 1:01:42 | 33,44 km/t | 1:47 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 3 omgange | 54:12 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 8,5 KM | 2 omgange | 1:03:10 | 16,15 km/t | 3:42 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 6 omgange | 1:19:18 | 35,63 km/t | 1:41 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 28:56 | 28:56 | 34,36 km/t | 1:44 min/km |
Eiland Electric Klubmesterskab - Linjeløb 2023 | 22-08-2023 | 36,5 KM | 01:07:47,53 | 01:07:47,53 | 32,30 km/t | 1:51 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 3 omgange | 1:07:35,16 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 3 omgange | 1:24:04 | 33,40 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 3 omgange | 1:11:39 | 31,15 km/t | 1:55 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 7 omgange | 56:10 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 9:02 | 9:02 | 35,16 km/t | 1:42 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 7,5 KM | 4 omgange | 54:53 | 32,79 km/t | 1:49 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 9,1 KM | 3 omgange | 47:31,42 | 34,47 km/t | 1:44 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 2 omgange | 34:02,75 | 33,13 km/t | 1:48 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21-05-2023 | 10,5 KM | 38:27,39 | 38:27,39 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 2 omgange | 1:00:19 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 29,2 KM | 2:32:11 | 2:32:11 | 11,51 km/t | 5:12 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 1 omgange | 21:31 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 22:24,78 | 22:23,17 | 21,44 km/t | 2:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 4 omgange | 12:30 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 1 omgange | 35:28 | 32,64 km/t | 1:50 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 3 omgange | 53:39 | 30,80 km/t | 1:56 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 3 omgange | 43:50 | 30,79 km/t | 1:56 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 22:25 | 22:25 | 56,06 km/t | 1:04 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 1 omgange | 8:06 | 19,98 km/t | 3:00 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 7,1 KM | 3 omgange | 39:15,45 | 32,55 km/t | 1:50 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 2 omgange | 50:13,97 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 2 omgange | 52:50,47 | 31,79 km/t | 1:53 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 1 omgange | 48:27 | 28,48 km/t | 2:06 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 3 omgange | 43:18,31 | 30,34 km/t | 1:58 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 2 omgange | 39:58,06 | 30,92 km/t | 1:56 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 10 KM | 16:43,85 | 16:43,85 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 20,8 KM | 4 omgange | 38:11,72 | 130,70 km/t | 0:27 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 15:26,61 | 15:26,61 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
Eiland Electric klubmesterskab i linjeløb 2022 | 23-08-2022 | 21,9 KM | 46:31,07 | 46:31,07 | 28,25 km/t | 2:07 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 6 omgange | 54:42 | 27,64 km/t | 2:10 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 9:54 | 9:54 | 32,08 km/t | 1:52 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11-06-2022 | 25 KM | 49:25 | 49:13 | 30,48 km/t | 1:58 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15-05-2022 | 9,17 KM | 3 omgange | 1:00:09,95 | 27,43 km/t | 2:11 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 6 omgange | 34:59,78 | 28,60 km/t | 2:05 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 3 omgange | 49:16,10 | 27,40 km/t | 2:11 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 4 omgange | 31:00,53 | 30,96 km/t | 1:56 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 19:39,93 | 19:39,93 | 30,51 km/t | 1:57 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 4 omgange | 54:22 | 25,60 km/t | 2:20 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 3 omgange | 50:00,89 | 32,75 km/t | 1:49 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 2 omgange | 51:10,58 | 32,83 km/t | 1:49 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 2 omgange | 56:32,33 | 28,44 km/t | 2:06 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 25:40,46 | 25:40,46 | 28,04 km/t | 2:08 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 1 omgange | 47:47 | 28,88 km/t | 2:04 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 2 omgange | 33:34 | 30,74 km/t | 1:57 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 1 omgange | 22:53 | 27,51 km/t | 2:10 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 3 omgange | 33:26,79 | 27,98 km/t | 2:08 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 28:59,91 | 28:59,91 | 27,73 km/t | 2:09 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 3 omgange | 56:59 | 28,33 km/t | 2:07 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 17:37,25 | 17:37,25 | 30,54 km/t | 1:57 min/km |
Eiland Electric klubmesterskab i linjeløb | 24-08-2021 | 7,3 KM | 2 omgange | 29:24,45 | 29,79 km/t | 2:00 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 2 omgange | 29:44 | 29,25 km/t | 2:03 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 1 omgange | 26:17,89 | 31,94 km/t | 1:52 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 1 omgange | 19:37,26 | 28,74 km/t | 2:05 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 8,5 KM | 2 omgange | 36:33 | 27,90 km/t | 2:09 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 11 KM | 1 omgange | 24:49 | 26,58 km/t | 2:15 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 2 omgange | 26:58,63 | 30,20 km/t | 1:59 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 2 omgange | 44:42,16 | 24,62 km/t | 2:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 6 omgange | 22:16,23 | 26,40 km/t | 2:16 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 20:24,37 | 20:24,37 | 27,64 km/t | 2:10 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 2 omgange | 32:51,76 | 27,40 km/t | 2:11 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 7,3 KM | 2 omgange | 33:54,12 | 25,84 km/t | 2:19 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: bo.wacker@dgi.dk