Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Detaljer
Distance | 12,5 km |
Nettotid | 24:30,59 |
Starttidspunkt | 18:04:00 |
Sluttidspunkt | 18:28:30 |
Dato | 21. juni 2022 |
Detaljer
Hastighed | 30,60 km/t |
Tempo | 1:57 min/km |
Deltager (#5)
Mirjam Tillquist Nielsen | |
Slagelse Cykle Ring | |
Danmark | |
Kvinde |
Andre resultater for Mirjam Tillquist
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 4 omgange | 51:10 | 12,66 km/t | 4:44 min/km |
Cross4Life & Sjællandsmesterskab | 30-12-2023 | - | 4 omgange | 47:06 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 10-12-2023 | - | 2 omgange | 41:37 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 6 omgange | 53:30 | 16,82 km/t | 3:34 min/km |
Challenge cross-cup 4. afdeling - ABC | 18-11-2023 | - | 3 omgange | 45:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 1500 Meter | 4 omgange | 53:31 | 6,73 km/t | 8:55 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 2 omgange | 47:09 | 3,82 km/t | 15:43 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 3 omgange | 36:48 | 7,33 km/t | 8:10 min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2023 | - | 6 omgange | 46:12 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 07-10-2023 | - | 6 omgange | 46:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 24-09-2023 | 5,8 KM | 2 omgange | 1:06:51 | - | - |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 3 omgange | 1:05:17,01 | 28,40 km/t | 2:06 min/km |
# 1 Söderåsens 2 dagars. Söderåsens Tempo 9 sep. 2023 med avslutningen av Masterscupen 2023 | 09-09-2023 | 15 KM | 29:27,12 | 29:27,12 | 30,56 km/t | 1:57 min/km |
DM XCM 2023 Holte MTB | 03-09-2023 | 22 KM | 1 omgange | 1:16:34 | 17,24 km/t | 3:28 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C2 | 20-08-2023 | 5,5 KM | 2 omgange | 1:11:35 | 9,22 km/t | 6:30 min/km |
Shimano MTB Liga #3- Varde C2 | 11-06-2023 | 6 KM | 1 omgange | 27:05 | - | - |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 14-05-2023 | 5 KM | 4 omgange | 1:38:15 | 12,21 km/t | 4:54 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 4,7 KM | 1 omgange | 30:33 | - | - |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 3 omgange | 45:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 4 omgange | 53:30 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | 3000 KM | 5 omgange | 1:03:17 | 14219,22 km/t | 0:00 min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 3 omgange | 48:50 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 6 omgange | 43:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13-11-2022 | - | 4 omgange | 42:06 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 6 omgange | 59:14 | 15,19 km/t | 3:56 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 7 omgange | 59:47 | 10,54 km/t | 5:41 min/km |
CX - Skrænten CC & JC CC | 09-10-2022 | - | 6 omgange | 52:28 | 0,00 km/t | - min/km |
Crosscup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2022 | - | 6 omgange | 52:36 | 0,00 km/t | - min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 15 KM | 31:21,70 | 31:21,70 | 28,70 km/t | 2:05 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 1 omgange | 22:51 | 29,56 km/t | 2:01 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 3 omgange | 1:34:26,53 | 29,35 km/t | 2:02 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 24:43,75 | 24:43,75 | 32,75 km/t | 1:49 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 15 KM | 26:33 | 26:33 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 4 omgange | 1:38:33,55 | 25,57 km/t | 2:20 min/km |
Tour de Storebælt 2022 | 11-06-2022 | 25 KM | 54:55 | 54:47 | 27,38 km/t | 2:11 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 3 omgange | 1:25:32 | 25,67 km/t | 2:20 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 7,1 KM | 6 omgange | 1:25:37,32 | 29,85 km/t | 2:00 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 9,1 KM | 4 omgange | 1:16:57,61 | 28,38 km/t | 2:06 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 24:33,53 | 24:33,53 | 29,32 km/t | 2:02 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 4 omgange | 43:17 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 3 omgange | 43:49 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 3 omgange | 42:45 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 3 omgange | 40:55 | 0,00 km/t | - min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 4 omgange | 1:32:24,28 | 28,83 km/t | 2:04 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 3 omgange | 1:21:54 | 24,17 km/t | 2:28 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 5 omgange | 1:37:17 | 23,44 km/t | 2:33 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 4 omgange | 1:39:03 | 26,17 km/t | 2:17 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 27:04,77 | 27:04,77 | 33,46 km/t | 1:47 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 1 omgange | 24:39 | 27,39 km/t | 2:11 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 omgange | 1:31:58 | 10,18 km/t | 5:53 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 4:23:40 | 4:23:40 | 3,55 km/t | 16:54 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 3 omgange | 1:26:18 | 25,86 km/t | 2:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 7 omgange | 1:14:54 | 23,55 km/t | 2:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 10:30 | 10:30 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
DEUTER enkeltstart | 22-06-2021 | 12,5 KM | 24:16,95 | 24:16,95 | 30,89 km/t | 1:56 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 4 omgange | 1:21:07,47 | 27,81 km/t | 2:09 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 4 omgange | 1:14:31,50 | 33,81 km/t | 1:46 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 6 omgange | 1:21:24,81 | 30,02 km/t | 1:59 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 3 omgange | 1:53:54 | 22,76 km/t | 2:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 3 omgange | 1:07:36,20 | 24,42 km/t | 2:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,66 KM | 9 omgange | 29:30,62 | 30,38 km/t | 1:58 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 19:28,01 | 19:28,01 | 28,97 km/t | 2:04 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 3 omgange | 47:29,70 | 28,44 km/t | 2:06 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 9,1 KM | 3 omgange | 1:03:08,03 | 25,94 km/t | 2:18 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 3 omgange | 51:43 | 27,49 km/t | 2:10 min/km |
Sydkysten Cycling B/U DM i samlestart | 06-09-2020 | 8,5 KM | 3 omgange | 52:24 | 29,20 km/t | 2:03 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 20 omgange | 25:29 | 35,31 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 7 omgange | 9:07 | 34,55 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 1:16 | 1:16 | 35,22 km/t | 1:42 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 0:04 | 0:04 | 0,00 km/t | - min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,3 KM | 6 omgange | 58:10 | 26,61 km/t | 2:15 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 26:38,42 | 26:38,42 | 25,45 km/t | 2:21 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 9,7 KM | 6:44:07 | 22:07 | 26,31 km/t | 2:16 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 11,3 KM | 29:27 | 28:27 | 23,83 km/t | 2:31 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: bo.wacker@dgi.dk