Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 2:21:41 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 17:21:00 |
Dato | 27. maj 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 78,5 km |
Distance (omgang) | 15,7 km |
Gennemsnit omgang | 23:52 39,45 km/t |
Hurtigste omgang | 23:32 40,01 km/t |
Langsomste omgang | 24:12 38,92 km/t |
Deltager (#79)
Sebastian B. Søndergaard | |
Team Mascot WorkWear | |
Danmark | |
Mand, 17 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 23:32 | 40,01 km/t | 23:32 | 9 | 17:44:42 | |||
Omgang 2 | 24:12 | 38,92 km/t | 47:45 | 7 | 18:08:54 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Sebastian B.
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 30 | 10 omgange | 2:35:19,22 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 29 | 6 omgange | 3:08:26 | 36,11 km/t | 1:39 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 49 | 5 omgange | 2:58:23 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 34 | 9 omgange | 2:54:57 | 36,11 km/t | 1:39 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 61 | 8 omgange | 3:38:12 | 35,64 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 91 | 19:08,45 | 19:08,45 | 38,87 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 65 | 16 omgange | 41:10 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 22 | 6 omgange | 2:21:45 | 38,09 km/t | 1:34 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 35 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 55 | 6 omgange | 2:32:40 | 42,21 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 46 | 6 omgange | 2:03:51 | 43,60 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 45 | 5 omgange | 2:53:10 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 17,4 KM | 9 | 6 omgange | 2:52:17,86 | 36,36 km/t | 1:39 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 29 | 5 omgange | 2:53:36 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 19 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 11 | 4 omgange | 1:32:27 | 37,38 km/t | 1:36 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 20 | 5 omgange | 1:43:40 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 16 | 5 omgange | 2:01:41 | 36,98 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 18 | 7 omgange | 1:46:45 | 33,05 km/t | 1:48 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 19 | 7 omgange | 1:49:05 | 41,58 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 52 | 21:53,93 | 21:53,93 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 14 | 6 omgange | 2:01:44 | 38,44 km/t | 1:33 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 14 | 6 omgange | 1:47:32 | 37,69 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 5 | 5 omgange | 2:17:49 | 33,96 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 64 | 5:25:34 | 5:25:34 | 2,87 km/t | 20:52 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 52 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 81 | 10 omgange | 1:18:11 | 32,23 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 81 | 16:37 | 16:37 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 20 | 3 omgange | 1:48:16 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 17 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 21 | 18 omgange | 45:28,01 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 23 | 23:06,06 | 23:06,06 | 37,66 km/t | 1:35 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 13 | 8 omgange | 1:32:18,46 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 5 | 5 omgange | 1:42:13,67 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 24 | 2 omgange | 1:20:59,92 | 40,59 km/t | 1:28 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 27 | 10 omgange | 1:05:00 | 37,84 km/t | 1:35 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 19 | 3 omgange | 2:03:00 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 21 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 18 | 4 omgange | 1:29:45 | 38,51 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 68 | 5 omgange | 1:41:24 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 70 | 10 omgange | 1:13:31 | 34,27 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 69 | 17:05 | 17:05 | 37,23 km/t | 1:36 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 6,1 KM | 12 | 7 omgange | 1:09:14 | 37,00 km/t | 1:37 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 22 | 2 omgange | 3:09:23 | 16,03 km/t | 3:44 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 40 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 47 | 23:42,11 | 23:42,11 | 35,19 km/t | 1:42 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 18 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 33 | 3 omgange | 1:25:33 | 32,61 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 33 | 3 omgange | 1:25:33 | 32,61 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 32 | 3 omgange | 1:08:24 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 32 | 3 omgange | 1:08:24 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 37 | 9:58 | 9:58 | 31,88 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 37 | 9:58 | 9:58 | 31,88 km/t | 1:52 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 30 | 3 omgange | 1:11:41 | 30,38 km/t | 1:58 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 18 | 2 omgange | 1:15:24 | 30,24 km/t | 1:59 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 22 | 6 omgange | 1:35:38 | 28,23 km/t | 2:07 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 5,5 KM | 25 | 7 omgange | 1:11:11 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 28 | 5 omgange | 59:56 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 19 | 1 omgange | 1:20:30 | 4,32 km/t | 13:52 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 13 | 6 omgange | 1:21:14 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 25 | 2 omgange | 1:23:04 | 33,22 km/t | 1:48 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 37 | 4 omgange | 1:02:34 | 32,98 km/t | 1:49 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 47 | 3 omgange | 58:24 | 32,35 km/t | 1:51 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 14 | 7 omgange | 1:10:52 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 25 | 2 omgange | 1:28:26 | 31,89 km/t | 1:52 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 15 | 10 omgange | 27:04 | 35,46 km/t | 1:41 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 26 | 5 omgange | 1:15:10 | 30,73 km/t | 1:57 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 17 | 8 omgange | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 17 | 8 omgange | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 22 | 0:00 | 4:19:26 | 0,97 km/t | 1:01:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 27 | 3 omgange | 1:10:34 | 31,63 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 26 | 3 omgange | 1:10:34 | 31,63 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 25 | 3 omgange | 1:44:39 | 26,66 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 25 | 3 omgange | 1:44:39 | 26,66 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 26 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 24 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 24 | 4 omgange | 1:34:37 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 37 | 3 omgange | 1:27:46 | 29,12 km/t | 2:03 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 27 | 3 omgange | 1:03:03 | 34,82 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 42 | 3 omgange | 1:26:01 | 30,13 km/t | 1:59 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 12 | 3 omgange | 1:13:52 | 34,35 km/t | 1:44 min/km |