Resultat
8 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 8 |
Samlet tid | 1:04:25,11 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:00:00 |
Dato | 30. juli 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 41,6 km |
Distance (omgang) | 5,2 km |
Gennemsnit omgang | 8:03,13 38,75 km/t |
Hurtigste omgang | 7:23,35 42,22 km/t |
Langsomste omgang | 10:12,93 30,54 km/t |
Deltager (#139)
Peter Bheki Kring Laursen | |
Amager Cykle Ring | |
Danmark | |
Mand, 16 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 10:12,93 | 30,54 km/t | 10:12,93 | 3 | 10:10:12 | |||
Omgang 2 | 7:23,35 | 42,22 km/t | 17:36,29 | 3 | 10:17:36 | |||
Omgang 3 | 7:29,09 | 41,68 km/t | 25:05,38 | 4 | 10:25:05 | |||
Omgang 4 | 7:39,22 | 40,76 km/t | 32:44,61 | 1 | 10:32:44 | |||
Omgang 5 | 7:55,73 | 39,35 km/t | 40:40,34 | 4 | 10:40:40 | |||
Omgang 6 | 8:00,92 | 38,92 km/t | 48:41,27 | 2 | 10:48:41 | |||
Omgang 7 | 7:49,91 | 39,84 km/t | 56:31,18 | 2 | 10:56:31 | |||
Omgang 8 | 7:53,93 | 39,50 km/t | 1:04:25,11 | 2 | 11:04:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Peter Bheki Kring
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 9 | 6 omgange | 2:30:10 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Tour De Charlottenlund 2023 - OCC | 21-08-2023 | - | 30 | 29 omgange | 1:08:14,39 | 0,00 km/t | - min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13-08-2023 | 13,4 KM | 7 | 8 omgange | 2:28:50,49 | 43,21 km/t | 1:23 min/km |
ABC København 2023 | 23-04-2023 | 17,6 KM | 4 | 7 omgange | 3:00:13,43 | 41,02 km/t | 1:27 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 20 | 5 omgange | 3:12:51 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 3 | 16 omgange | 1:50:47,70 | 45,06 km/t | 1:19 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 13 | 5 omgange | 3:04:41,71 | 41,91 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 9 | 11 omgange | 2:11:33 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 13 | 5 omgange | 2:45:49 | 44,87 km/t | 1:20 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 5 | 9 omgange | 2:09:16,69 | 43,02 km/t | 1:23 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 25,5 KM | 7 | 5 omgange | 3:14:05 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 15,4 KM | 2 | 5 omgange | 1:45:32,01 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 13,5 KM | 15 | 18:43,00 | 18:43,00 | 43,28 km/t | 1:23 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 2 | 7 omgange | 1:41:12,99 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 2 | 7 omgange | 1:50:11,17 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Tour De Charlottenlund 2022 OCC | 08-08-2022 | 2 KM | 2 | 11 omgange | 27:25,71 | 48,13 km/t | 1:14 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 2 | 5 omgange | 1:59:58 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 7 | 4:47:11 | 4:47:11 | 3,26 km/t | 18:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:30:48 | 40,96 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 3 | 10 omgange | 1:01:49 | 40,76 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 9 | 14:45 | 14:45 | 43,08 km/t | 1:23 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26-06-2022 | 127,2 KM | 35 | 3:12:55 | 3:12:54 | 39,56 km/t | 1:30 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 1 | 4 omgange | 1:58:51 | 38,17 km/t | 1:34 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 13 | 5 omgange | 1:37:01 | 37,10 km/t | 1:37 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 6 | 3 omgange | 1:42:53 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 11 | 5 omgange | 1:27:39 | 40,04 km/t | 1:29 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 11 | 7 omgange | 1:24:13,01 | 37,40 km/t | 1:36 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 13 | 10 omgange | 57:04,29 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 16 | 21:59,86 | 21:59,86 | 40,91 km/t | 1:27 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2022 | 01-05-2022 | 19,3 KM | 9 | 4 omgange | 1:57:42,51 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 3 | 3 omgange | 1:39:05 | 41,78 km/t | 1:26 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24-04-2022 | 14 KM | 1 | 5 omgange | 1:40:55,64 | 41,61 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 41 | 4 omgange | 1:50:41 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 5 | 5 omgange | 1:47:01 | 42,05 km/t | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 21,4 KM | 9 | 3 omgange | 1:38:02 | 39,29 km/t | 1:31 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 17 KM | 3 | 4 omgange | 1:46:23 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2022 | 09-04-2022 | 13,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:45:43,13 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 3 | 16:53,87 | 16:53,87 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 2 | 3 omgange | 1:45:27 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 3 | 4 omgange | 2:01:36,32 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 5 | 5 omgange | 1:48:46,75 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 12 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 1 | 3 omgange | 2:03:20 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #3- LL | 19-09-2021 | 5,2 KM | 1 | 12 omgange | 1:34:56,46 | 39,44 km/t | 1:31 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 5 | 6 omgange | 1:33:01,78 | 42,95 km/t | 1:23 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 6 | 5 omgange | 1:39:45,51 | 40,30 km/t | 1:29 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 5 | 7 omgange | 1:49:04 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 51 | 21:43,83 | 21:43,83 | 41,69 km/t | 1:26 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 2 | 15 omgange | 41:08,54 | 43,75 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 31 | 4:58:38 | 4:58:38 | 3,13 km/t | 19:08 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 63 | 5 omgange | 1:38:27 | 37,78 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 3 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 36 | 15:15 | 15:15 | 41,68 km/t | 1:26 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 2 | 5 omgange | 1:39:17,62 | 42,30 km/t | 1:25 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 3 | 7 omgange | 1:40:22,53 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 5 | 3 omgange | 1:56:39 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 5 | 2 omgange | 1:22:23,06 | 41,25 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 10 | 5 omgange | 1:46:25 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 4 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 2 | 5 omgange | 1:26:42,01 | 36,51 km/t | 1:38 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 1 | 18 omgange | 42:39,01 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 8 | 21:46,04 | 21:46,04 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 1 | 8 omgange | 1:33:59,54 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
State Energy Race 2021 presented by OCC | 25-04-2021 | 13,5 KM | 14 | 5 omgange | 1:42:14,18 | 39,61 km/t | 1:30 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 10 | 2 omgange | 1:20:29,05 | 40,85 km/t | 1:28 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 8 | 10 omgange | 1:04:06 | 38,38 km/t | 1:33 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 3 | 3 omgange | 1:03:08 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 7,9 KM | 3 | 5 omgange | 58:45 | 40,34 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 6 | 5 omgange | 1:05:57 | 34,56 km/t | 1:44 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 3 | 4 omgange | 58:00 | 35,58 km/t | 1:41 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 4 | 3 omgange | 50:04 | 37,75 km/t | 1:35 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 6 | 22:42 | 22:42 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 2 | 2 omgange | 51:21 | 33,64 km/t | 1:47 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 3 | 3 omgange | 1:22:47 | 33,91 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 6 | 0:00 | 3:19:55 | 4,68 km/t | 12:48 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 6 | 3 omgange | 1:01:39 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 17 | 7 omgange | 47:43 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 8 | 10 omgange | 1:01:28 | 37,09 km/t | 1:37 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 7 | 5 omgange | 55:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 7 | 3 omgange | 1:03:46 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 11 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 28 | 3 omgange | 55:04 | 34,31 km/t | 1:44 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 5,7 KM | 1 | 4 omgange | 54:51 | 24,94 km/t | 2:24 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 8,5 KM | 1 | 4 omgange | 52:31 | 38,84 km/t | 1:32 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 8 | 2 omgange | 55:51 | 30,50 km/t | 1:58 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 29 | 2 omgange | 44:52 | 32,63 km/t | 1:50 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 8 | 2 omgange | 53:27 | 32,32 km/t | 1:51 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomas@tefam.dk