Resultat
16 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | A |
Omgange | 16 |
Samlet tid | 1:53:27,13 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:30:00 |
Dato | 30. juli 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 83,2 km |
Distance (omgang) | 5,2 km |
Gennemsnit omgang | 6:54,98 45,11 km/t |
Hurtigste omgang | 6:24,26 48,72 km/t |
Langsomste omgang | 7:30,87 41,52 km/t |
Deltager (#69)
Martin Szokody | |
Team Give Elementer | |
Danmark | |
Mand, 23 år (24 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 2:47,35 | 2:47,35 | 2 | 11:32:47 | ||||
Omgang 1 | 6:41,65 | 46,61 km/t | 9:29,01 | 28 | 11:39:29 | |||
Omgang 2 | 6:27,29 | 48,34 km/t | 15:56,31 | 32 | 11:45:56 | |||
Omgang 3 | 6:24,26 | 48,72 km/t | 22:20,57 | 7 | 11:52:20 | |||
Omgang 4 | 6:48,83 | 45,79 km/t | 29:09,40 | 22 | 11:59:09 | |||
Omgang 5 | 6:31,90 | 47,77 km/t | 35:41,31 | 28 | 12:05:41 | |||
Omgang 6 | 6:57,60 | 44,83 km/t | 42:38,91 | 17 | 12:12:38 | |||
Omgang 7 | 7:02,75 | 44,28 km/t | 49:41,66 | 34 | 12:19:41 | |||
Omgang 8 | 6:52,43 | 45,39 km/t | 56:34,09 | 21 | 12:26:34 | |||
Omgang 9 | 6:56,94 | 44,90 km/t | 1:03:31,04 | 30 | 12:33:31 | |||
Omgang 10 | 6:57,71 | 44,82 km/t | 1:10:28,75 | 28 | 12:40:28 | |||
Omgang 11 | 7:05,38 | 44,01 km/t | 1:17:34,13 | 32 | 12:47:34 | |||
Omgang 12 | 7:13,91 | 43,14 km/t | 1:24:48,05 | 30 | 12:54:48 | |||
Omgang 13 | 6:36,89 | 47,17 km/t | 1:31:24,94 | 31 | 13:01:24 | |||
Omgang 14 | 7:29,72 | 41,63 km/t | 1:38:54,66 | 18 | 13:08:54 | |||
Omgang 15 | 7:30,87 | 41,52 km/t | 1:46:25,54 | 23 | 13:16:25 | |||
Omgang 16 | 7:01,59 | 44,40 km/t | 1:53:27,13 | 32 | 13:23:27 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Martin
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 15 | 6 omgange | 2:34:23 | 41,50 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 18 | 7 omgange | 2:25:07 | 43,41 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 27 KM | 22 | 39:28 | 39:28 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
U23DM RR // Sydkysten Cycling 2021 | 17-10-2021 | 13,8 KM | 22 | 12 omgange | 4:00:10,67 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 40 | 9 omgange | 4:26:22,17 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 53 | 14 omgange | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 37 | 5 omgange | 3:07:29 | 44,16 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 27 | 8 omgange | 2:46:09 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 27 | 6 omgange | 3:43:23 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 23 | 3:21:30,91 | 3:21:30,91 | 42,96 km/t | 1:23 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 30 | 8 omgange | 2:47:34 | 42,97 km/t | 1:23 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 38 | 14 omgange | 3:07:49 | 40,25 km/t | 1:29 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 24 | 10 omgange | 3:05:14 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 22 | 10 omgange | 3:05:01,09 | 45,40 km/t | 1:19 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 27 | 10 omgange | 2:27:03,99 | 42,84 km/t | 1:24 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 40 | 6 omgange | 3:27:08 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 63 | 10 omgange | 3:11:23 | 37,62 km/t | 1:35 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 56 | 6 omgange | 3:25:58 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 38 | 8 omgange | 3:11:43,62 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 82 | 9 omgange | 2:37:56,98 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 1 | 5 omgange | 2:46:11 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 50 | 3 omgange | 2:17:58 | - | - |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 20 | 2 omgange | 30:00 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 21 | 8 omgange | 2:07:24 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 16 | 7 omgange | 2:46:42 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 15 | 0:00 | 6:25:30 | 2,43 km/t | 24:42 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 2 | 8 omgange | 2:24:05 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 28 | 10 omgange | 59:44 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 28 | 15:05 | 15:05 | 42,14 km/t | 1:25 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 26 | 12 omgange | 2:49:01 | 36,64 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 11 | 7 omgange | 2:53:55 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 18 | 7 omgange | 2:53:55 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 3 | 8 omgange | 2:35:14 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 11 | 8 omgange | 2:35:14 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 9 | 7 omgange | 2:46:09 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 18 | 7 omgange | 2:46:09 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 11 | 15:36 | 15:36 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 22 | 15:36 | 15:36 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 12 | 4 omgange | 2:41:08 | 37,98 km/t | 1:34 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 6 | 6 omgange | 2:17:10 | 39,36 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 6 | 4 omgange | 2:20:11 | 40,74 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 13 | 7 omgange | 2:41:34 | 37,17 km/t | 1:36 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: thomas@tefam.dk