De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
1 omgang
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgang | 1 |
Samlet tid | 1:28:44 |
Point | 100 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:09:00 |
Dato | 4. september 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 32 km |
Distance (omgang) | 32 km |
Gennemsnit omgang | 1:25:42 22,40 km/t |
Hurtigste omgang | 1:25:42 22,40 km/t |
Langsomste omgang | 1:25:42 22,40 km/t |
UCI Point marathon |
Deltager (#1107)
Lucas Strunge | |
Varde Cykelklub | |
Danmark | |
Mand, 16 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 3:01 | 3:01 | 7 | 10:12:01 | ||||
Omgang 1 | 1:25:42 | 22,40 km/t | 1:28:44 | 6 | 11:37:44 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Lucas
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Spring Classic GRVL Experience - DCU Gravel cup 1. afdeling (Licens+Motion) | 16-03-2024 | 67 KM | 1 | 3:56:46 | 3:56:46 | 16,98 km/t | 3:32 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 8 | 5 omgange | 3:03:49 | 32,80 km/t | 1:49 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 24-09-2023 | 5,8 KM | 23 | 4 omgange | 1:17:34 | 17,94 km/t | 3:20 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C1 | 17-09-2023 | 5,8 KM | 12 | 5 omgange | 1:25:44 | 20,29 km/t | 2:57 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 27 | 8 omgange | 2:50:06 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
Bent Pedersen Cup 2023 #3 Tjæreborg | 22-08-2023 | 60 KM | 5 | 1:30:00 | 1:29:15 | 40,33 km/t | 1:29 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C2 | 20-08-2023 | 5,5 KM | 15 | 4 omgange | 1:12:55 | 18,10 km/t | 3:18 min/km |
Shimano MTB Liga #3- Varde C2 | 11-06-2023 | 6 KM | 16 | 4 omgange | 1:08:15 | 21,10 km/t | 2:50 min/km |
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 27-05-2023 | 5,8 KM | 15 | 4 omgange | 1:06:18 | 20,99 km/t | 2:51 min/km |
Etapp 2 XCO (UCI C1) | 19-05-2023 | - | 33 | 5 omgange | 1:29:55 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 14-05-2023 | 5 KM | 19 | 6 omgange | 1:24:31 | 21,30 km/t | 2:49 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 4,7 KM | 20 | 5 omgange | 1:22:50 | 17,02 km/t | 3:31 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '23 - #1 Bordrup Plantage | 20-04-2023 | 6,8 KM | 15 | 4 omgange | 1:16:42 | 21,28 km/t | 2:49 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2023 - #1 Bordrup | 29-01-2023 | 6,5 KM | 1 | 3 omgange | 1:03:53 | 18,31 km/t | 3:16 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 11-09-2022 | 5,8 KM | 11 | 4 omgange | 59:25 | 23,43 km/t | 2:33 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Holte C2 | 14-08-2022 | 5,8 KM | 12 | 4 omgange | 1:06:40 | 20,88 km/t | 2:52 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '22 - #5 Grusgraven, Varde | 30-06-2022 | 6,8 KM | 1 | 3 omgange | 52:39 | 23,24 km/t | 2:34 min/km |
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold | 26-06-2022 | 1,1 KM | 12 | 6 omgange | 21:13 | 18,66 km/t | 3:12 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 5,8 KM | 14 | 4 omgange | 59:20 | 23,46 km/t | 2:33 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Varde C2 | 12-06-2022 | 5,8 KM | 15 | 4 omgange | 1:09:24 | 20,05 km/t | 2:59 min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 4,7 KM | 12 | 4 omgange | 1:07:24 | 16,73 km/t | 3:35 min/km |
Gothenburg MTB Race 2022 - SWE Cup #2 | 22-05-2022 | 4 KM | 14 | 4 omgange | 54:27 | 17,63 km/t | 3:24 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 15-05-2022 | 5 KM | 14 | 4 omgange | 55:51 | 21,48 km/t | 2:47 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '22 - #2 Tjæreborg MTB Track | 05-05-2022 | 6,8 KM | 64 | 1 omgange | 18:55 | 21,56 km/t | 2:47 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 5,8 KM | 11 | 4 omgange | 53:15 | 26,14 km/t | 2:17 min/km |
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2022) | 26-02-2022 | 4,5 KM | 15 | 5 omgange | 1:24:02 | 16,06 km/t | 3:44 min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 4 | 5 omgange | 34:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 2,1 KM | 13 | 2 omgange | 12:50 | - | - |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 2021 | 02-10-2021 | 5 KM | 35 | 3 omgange | 53:20 | 16,87 km/t | 3:33 min/km |
Haderslev MTB Challenge XCM - CN/DM XCM 2021 | 25-09-2021 | 39,25 KM | 20 | 1:47:14 | 1:47:07 | 21,98 km/t | 2:43 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C2 | 05-09-2021 | 6 KM | 31 | 4 omgange | 1:20:09 | 17,96 km/t | 3:20 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '21 - #5 Grusgraven, Varde | 26-08-2021 | 6,8 KM | 3 | 3 omgange | 50:56 | 24,03 km/t | 2:29 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '21 - #4 Bramming MTB Track | 19-08-2021 | 6,8 KM | 3 | 3 omgange | 1:01:30 | 19,90 km/t | 3:00 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4,8 KM | 26 | 4 omgange | 1:08:04 | 16,92 km/t | 3:32 min/km |
CLUB LA SANTA MTB CUP '21 - #3 Militærskoven, Varde | 05-08-2021 | 6,8 KM | 11 | 3 omgange | 1:04:50 | 18,88 km/t | 3:10 min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 24 | 4 omgange | 1:09:27 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 12-06-2021 | 5,8 KM | 30 | 4 omgange | 1:15:58 | 18,32 km/t | 3:16 min/km |
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb | 30-05-2021 | 5,5 KM | 24 | 4 omgange | 1:12:06 | 18,31 km/t | 3:16 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 24 | 4 omgange | 1:00:26 | 15,88 km/t | 3:46 min/km |
DM XCO - Vejle 2020 | 26-09-2020 | 4800 Meter | 30 | 1 omgange | 19:15 | - | - |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020- #3 | 08-03-2020 | 9,5 KM | 3 | 1 omgange | 36:21 | 15,68 km/t | 3:49 min/km |
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020 - #2 | 23-02-2020 | 6,3 KM | 3 | 2 omgange | 54:08 | 13,96 km/t | 4:17 min/km |
LÆSØ RUNDT motionscykelløb 2019 | 04-05-2019 | 27 KM | 28 | 1:17:37 | 1:17:33 | 20,89 km/t | 2:52 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: sjdcu@cyklingdanmark.dk