Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U13 |
Points | 0 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 9:15 |
Start time | 13:15:30 |
End time | 13:24:45 |
Date | 04 August 2022 |
Details
Speed | 34.32 km/h |
Pace | 1:44 min/km |
Participant (#114)
Ingolf Thode Christensen | |
Cykleklubben Fix Rødovre | |
Denmark | |
Male, 12 years (14 today) |
Other results for Ingolf Thode
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01/10/2023 | 7.3 KM | 7 | 5 laps | 58:07.59 | 37.68 km/h | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 4 | 4 laps | 52:24 | 39.39 km/h | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 10.8 KM | 5 | 3 laps | 50:44 | 38.31 km/h | 1:33 min/km |
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17/09/2023 | 10.3 KM | 14 | 3 laps | 48:30.23 | 38.22 km/h | 1:34 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 8.5 KM | 17 | 2 laps | 1:01:06 | 16.69 km/h | 3:35 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 6 KM | 7 | 6 laps | 1:00:04 | 35.95 km/h | 1:40 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 25 | 6 laps | 1:13:11 | 38.61 km/h | 1:33 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 9 | 25:10 | 25:10 | 39.50 km/h | 1:31 min/km |
CC Hillerød Grand Prix 2023 | 13/08/2023 | 13.4 KM | 9 | 3 laps | 1:05:07.69 | 37.03 km/h | 1:37 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 11 | 3 laps | 1:18:20 | 35.84 km/h | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 17 | 3 laps | 1:02:36 | 35.65 km/h | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 14 | 7 laps | 48:06 | 36.67 km/h | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 5.3 KM | 7 | 7:47 | 7:47 | 40.81 km/h | 1:28 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11/06/2023 | 9.1 KM | 1 | 4 laps | 56:59.86 | 38.32 km/h | 1:33 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 4 | 4 laps | 58:28.57 | 38.58 km/h | 1:33 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03/06/2023 | 14.3 KM | 3 | 22:15 | 22:15 | 38.56 km/h | 1:33 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 7 | 4 laps | 1:18:47 | 36.55 km/h | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 12.2 KM | 12 | 3 laps | 1:02:40 | 35.04 km/h | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 11 | 2 laps | 1:05:03 | 35.41 km/h | 1:41 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2023 | 21/05/2023 | 10.5 KM | 2 | 1:10:49.29 | 1:10:49.29 | 35.58 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 9 | 3 laps | 1:24:16 | 34.60 km/h | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 43.8 KM | 4 | 4:21:49 | 4:21:49 | 10.04 km/h | 5:58 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 4 | 3 laps | 1:15:46 | 37.30 km/h | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 8 KM | 7 | 19:04.17 | 19:02.16 | 25.22 km/h | 2:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 12 | 7 laps | 17:46 | 40.18 km/h | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 11 | 2 laps | 1:05:02 | 35.61 km/h | 1:41 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14/05/2023 | 14.6 KM | 16 | 3 laps | 1:13:20.10 | 35.84 km/h | 1:40 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 7.6 KM | 3 | 4 laps | 52:19 | 34.86 km/h | 1:43 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 14 | 5 laps | 1:25:12 | 32.32 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 10 | 5 laps | 1:03:48 | 35.26 km/h | 1:42 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 4 | 35:28 | 35:28 | 62.02 km/h | 0:58 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 2.7 KM | 5 | 1 laps | 6:49 | 23.74 km/h | 2:31 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 11 KM | 4 | 3 laps | 55:13 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
ABC København 2023 | 23/04/2023 | 7.1 KM | 4 | 5 laps | 55:41.54 | 38.25 km/h | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 13.3 KM | 11 | 3 laps | 1:05:51.57 | 36.35 km/h | 1:39 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 13.5 KM | 5 | 21:16.17 | 21:16.17 | 38.08 km/h | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 5.5 KM | 7 | 7 laps | 1:08:05 | 33.93 km/h | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 5 KM | 9 | 6 laps | 50:08 | 35.90 km/h | 1:40 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02/10/2022 | 7.3 KM | 2 | 3 laps | 39:23.29 | 33.36 km/h | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 3 | 3 laps | 47:29 | 32.60 km/h | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 4 | 2 laps | 39:38 | 32.69 km/h | 1:50 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18/09/2022 | 10.3 KM | 2 | 2 laps | 39:50.69 | 31.02 km/h | 1:56 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17/09/2022 | 10 KM | 1 | 15:10.76 | 15:10.76 | 39.53 km/h | 1:31 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 8.5 KM | 1 | 3 laps | 48:23 | 31.62 km/h | 1:53 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03/09/2022 | 20.8 KM | 1 | 4 laps | 36:25.86 | 137.03 km/h | 0:26 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 8.6 KM | 5 | 3 laps | 45:37.21 | 33.93 km/h | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 8.5 KM | 5 | 13:39.90 | 13:39.90 | 37.32 km/h | 1:36 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21/08/2022 | 10 KM | 5 | 3 laps | 54:03.02 | 33.30 km/h | 1:48 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20/08/2022 | 10 KM | 5 | 17:46 | 17:46 | 33.76 km/h | 1:46 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14/08/2022 | 10.5 KM | 3 | 2 laps | 42:26.80 | 29.68 km/h | 2:01 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 3 | 2 laps | 1:00:35 | 30.89 km/h | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 7 | 2:44:28 | 2:44:28 | 5.69 km/h | 10:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 6 | 2 laps | 46:00 | 32.34 km/h | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 7 | 6 laps | 48:43 | 31.03 km/h | 1:56 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2022 | 26/06/2022 | 9.4 KM | 2 | 2 laps | 38:38.61 | 29.19 km/h | 2:03 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 6.4 KM | 3 | 3 laps | 36:03 | 31.96 km/h | 1:52 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21/05/2022 | 7.1 KM | 2 | 3 laps | 39:33.12 | 32.31 km/h | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 8 | 3 laps | 56:38.16 | 29.14 km/h | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 8 | 6 laps | 33:36.16 | 29.78 km/h | 2:00 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 9 | 3 laps | 46:34.72 | 28.98 km/h | 2:04 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 9 | 4 laps | 29:58.94 | 32.02 km/h | 1:52 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 10 KM | 7 | 18:09.42 | 18:09.42 | 33.04 km/h | 1:48 min/km |
Vitamin Well - Ejner Hessel Grand Prix 2022 -Amager Cykle Ring | 24/04/2022 | 14 KM | 4 | 2 laps | 48:28.40 | 34.66 km/h | 1:43 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk