Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U15 |
Points | 0 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 8:13 |
Start time | 13:35:00 |
End time | 13:43:13 |
Date | 04 August 2022 |
Details
Speed | 38.66 km/h |
Pace | 1:33 min/km |
Participant (#9)
Emil Piltoft Christensen | |
Team Assentoft Dyreklinik | |
Denmark | |
Male, 13 years (15 today) |
Other results for Emil Piltoft
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 23 | 8 laps | 1:44:23 | 39.54 km/h | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 39 | 3 laps | 2:00:00 | 37.20 km/h | 1:36 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 23 | 3 laps | 2:09:29 | 35.17 km/h | 1:42 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 53 | 10 laps | 2:18:00 | 34.13 km/h | 1:45 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 59 | 26:45 | 26:45 | 37.16 km/h | 1:36 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 23 | 3 laps | 1:53:15 | 34.33 km/h | 1:44 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 22 | 4 laps | 1:35:49 | 36.06 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 48 | 5 laps | 2:08:58 | 36.29 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 52 | 5 laps | 1:42:48 | 36.18 km/h | 1:39 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 56 | 10 laps | 1:10:05 | 35.95 km/h | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 57 | 16:20 | 16:20 | 38.93 km/h | 1:32 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 16 | 6 laps | 2:20:08 | 33.39 km/h | 1:47 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 91 | 36:59.00 | 36:59.00 | 20.77 km/h | 2:53 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120.00 km/h | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 88 | 3 laps | 1:41:34 | 34.20 km/h | 1:45 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 21 | 3 laps | 1:55:13 | 35.93 km/h | 1:40 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02/10/2022 | 7.3 KM | 8 | 5 laps | 1:00:04.04 | 36.46 km/h | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 18 | 4 laps | 57:05 | 36.15 km/h | 1:39 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 18 | 3 laps | 52:10 | 37.26 km/h | 1:36 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 1 | 2 laps | 1:31:19 | 33.25 km/h | 1:48 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 8.5 KM | 3 | 4 laps | 55:38 | 36.66 km/h | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 5 | 1 laps | 18:27 | 36.59 km/h | 1:38 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21/08/2022 | 1900 Metres | 3 | 26:22 | 26:22 | 34.58 km/h | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 12 | 3 laps | 1:27:58 | 31.92 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 20 | 3:31:20 | 3:31:20 | 4.43 km/h | 13:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 17 | 3 laps | 1:06:16 | 33.68 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 17 | 7 laps | 48:53 | 36.08 km/h | 1:39 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 1 | 2 laps | 1:10:08 | 32.34 km/h | 1:51 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 14 | 4 laps | 1:25:52 | 33.54 km/h | 1:47 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 6 | 3 laps | 1:06:55 | 32.81 km/h | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 6 | 4 laps | 1:24:15 | 33.32 km/h | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 28 | 3 laps | 1:32:34 | 31.50 km/h | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 36 | 3 laps | 1:34:41 | 29.84 km/h | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 13 | 20:06.11 | 20:06.11 | 37.01 km/h | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 8 | 7 laps | 20:41 | 34.51 km/h | 1:44 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 5.8 KM | 6 | 7 laps | 1:13:51 | 32.98 km/h | 1:49 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 5 | 3 laps | 1:17:07 | 33.61 km/h | 1:47 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 10 KM | 7 | 3 laps | 55:09 | 32.63 km/h | 1:50 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 3 | 5 laps | 1:02:11 | 36.18 km/h | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 5.5 KM | 15 | 7 laps | 1:09:17 | 33.34 km/h | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 5 KM | 13 | 6 laps | 52:51 | 34.05 km/h | 1:45 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 13.1 KM | 5 | 3 laps | 1:14:09 | 31.80 km/h | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 3.8 KM | 3 | 10 laps | 1:08:40 | 33.20 km/h | 1:48 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 11 | 2 laps | 1:21:26 | 33.89 km/h | 1:46 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 5.5 KM | 12 | 7 laps | 1:14:44 | 30.90 km/h | 1:56 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 5 KM | 11 | 6 laps | 53:56 | 33.37 km/h | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 13 KM | 13 | 24:38 | 24:38 | 31.65 km/h | 1:53 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 27 | 4 laps | 59:00 | 34.98 km/h | 1:42 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 29 | 3 laps | 55:11 | 34.25 km/h | 1:45 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 8 | 3 laps | 1:14:24 | 34.83 km/h | 1:43 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 10 | 2 laps | 1:28:52 | 34.16 km/h | 1:45 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 12 | 3 laps | 1:08:48 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 11 | 22:53.29 | 22:53.29 | 35.91 km/h | 1:40 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 27 | 4 laps | 1:09:15 | 37.43 km/h | 1:36 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 33 | 23:34.22 | 23:34.22 | 38.44 km/h | 1:33 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 7.5 KM | 8 | 5 laps | 1:04:34 | 34.84 km/h | 1:43 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 12 | 6 laps | 1:26:08 | 30.30 km/h | 1:58 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 7 | 1 laps | 20:02 | 33.71 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 31 | 3:46:47 | 3:46:47 | 4.13 km/h | 14:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 28 | 3 laps | 59:59 | 37.21 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 38 | 7 laps | 1:10:37 | 24.98 km/h | 2:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 5.3 KM | 43 | 8:45 | 8:45 | 36.29 km/h | 1:39 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 15 | 2 laps | 1:22:38 | 31.36 km/h | 1:54 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 15 | 4 laps | 57:05 | 35.73 km/h | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 11 | 2 laps | 1:25:27 | 32.30 km/h | 1:51 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 23 | 3 laps | 1:05:26 | 33.00 km/h | 1:49 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 22 | 3 laps | 1:05:36 | 33.47 km/h | 1:47 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 23 | 3 laps | 1:21:24 | 31.84 km/h | 1:53 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 2 | 16 laps | 23:44 | 40.43 km/h | 1:29 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 6 | 3 laps | 47:08 | 29.02 km/h | 2:04 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 6 | 2 laps | 50:22 | 32.30 km/h | 1:51 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 9.8 KM | 3 | 16:35 | 16:35 | 35.45 km/h | 1:41 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 3 | 6 laps | 12:54 | 33.46 km/h | 1:47 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 3 | 1:53 | 1:53 | 38.05 km/h | 1:34 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 8 | 2 laps | 54:01 | 31.98 km/h | 1:52 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 6 | 20 laps | 25:25 | 35.39 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 4 | 18 laps | 22:35 | 35.86 km/h | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 6 | 1:10 | 1:10 | 38.33 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30/08/2020 | - | 6 | 0:06 | 0:06 | 0.00 km/h | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09/08/2020 | 15.6 KM | 7 | 2 laps | 1:01:42 | 30.34 km/h | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09/08/2020 | 15.6 KM | 7 | 0:00 | 2:46:45 | 5.61 km/h | 10:41 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08/08/2020 | 12.4 KM | 6 | 2 laps | 47:49 | 31.12 km/h | 1:55 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07/08/2020 | 4.2 KM | 6 | 6 laps | 47:57 | 31.53 km/h | 1:54 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06/08/2020 | 5.3 KM | 7 | 9:19 | 9:19 | 34.08 km/h | 1:45 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 4 | 20 laps | 29:10 | 411.21 km/h | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 5 | 9 laps | 13:19 | 405.29 km/h | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 5 | 1:22 | 1:22 | 43.41 km/h | 1:22 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 6 | 1 laps | 6:00 | 10.00 km/h | 6:00 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 13 | 2 laps | 39:42 | 31.74 km/h | 1:53 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 7.4 KM | 7 | 4 laps | 45:33 | 38.99 km/h | 1:32 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 9 | 1 laps | 51:08 | 29.68 km/h | 2:01 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 10 | 3 laps | 49:30 | 27.99 km/h | 2:08 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 5 | 15 laps | 21:34 | 41.73 km/h | 1:26 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11/08/2019 | 3 KM | 5 | 3:56 | 3:56 | 45.76 km/h | 1:18 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 6 | 3 laps | 4:36 | 39.00 km/h | 1:32 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 11 KM | 7 | 2 laps | 44:43 | 29.51 km/h | 2:01 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22/06/2019 | 5.7 KM | 12 | 5 laps | 58:58 | 28.99 km/h | 2:04 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 19 | 3 laps | 54:50 | 29.54 km/h | 2:01 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26/05/2019 | 6.4 KM | 10 | 3 laps | 41:20 | 27.86 km/h | 2:09 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 7.5 KM | 8 | 4 laps | 1:14:37 | 24.12 km/h | 2:29 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 10 | 2 laps | 55:55 | 30.25 km/h | 1:58 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 12 | 4 laps | 1:05:57 | 26.23 km/h | 2:17 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk