Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U15 |
Points | 1 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 7:41 |
Start time | 13:33:00 |
End time | 13:40:41 |
Date | 04 August 2022 |
Details
Speed | 41.34 km/h |
Pace | 1:27 min/km |
Participant (#7)
Andreas STENSTROP. Madsen | |
Team Jylland | |
Denmark | |
Male, 14 years (15 today) |
Other results for Andreas STENSTROP.
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26/11/2023 | 2400 Metres | 4 | 8 laps | 42:42 | 26.97 km/h | 2:13 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25/11/2023 | 2500 Metres | 3 | 7 laps | 41:06 | 25.54 km/h | 2:20 min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12/11/2023 | 2500 Metres | 9 | 5 laps | 41:20 | 18.14 km/h | 3:18 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29/10/2023 | 1.5 KM | 6 | 4 laps | 38:48 | 9.28 km/h | 6:28 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28/10/2023 | 1.5 KM | 6 | 5 laps | 38:17 | 11.75 km/h | 5:06 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14/10/2023 | 20.1 KM | 2 | 3 laps | 1:47:45 | 33.58 km/h | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 15 | 8 laps | 1:44:23 | 39.54 km/h | 1:31 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 1 | 3 laps | 1:49:07 | 40.90 km/h | 1:28 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 1 | 3 laps | 1:58:28 | 38.44 km/h | 1:33 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 17.5 KM | 3 | 4 laps | 1:42:19 | 41.05 km/h | 1:27 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 10 | 5 laps | 2:16:24 | 32.99 km/h | 1:49 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27/08/2023 | 7.85 KM | 9 | 10 laps | 1:52:45 | 41.77 km/h | 1:26 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26/08/2023 | 16.57 KM | 22 | 24:12 | 24:12 | 41.08 km/h | 1:27 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 3 | 4 laps | 1:32:09 | 37.50 km/h | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 3 | 5 laps | 1:56:24 | 40.21 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 20 | 5 laps | 1:35:39 | 38.89 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 6 | 10 laps | 1:02:56 | 40.04 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 27 | 15:18 | 15:18 | 41.54 km/h | 1:26 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 3 | 3 laps | 1:41:39 | 40.73 km/h | 1:28 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 1 | 6 laps | 2:01:12 | 38.61 km/h | 1:33 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10/06/2023 | 17 KM | 1 | 4 laps | 1:41:38 | 40.14 km/h | 1:29 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 14 | 5 laps | 1:37:14 | 37.02 km/h | 1:37 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 5 | 3 laps | 1:44:10 | 41.12 km/h | 1:27 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 7 | 4 laps | 2:00:30 | 38.24 km/h | 1:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 102.2 KM | 9 | 5:48:28 | 5:48:28 | 17.60 km/h | 3:24 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 12 | 6 laps | 2:31:07 | 38.59 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 8 | 4 laps | 1:33:39 | 40.23 km/h | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 49 | 18:44.67 | 18:42.80 | 41.04 km/h | 1:27 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 1 | 0:01 | 0:01 | 6120.00 km/h | 0:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 5 | 3 laps | 1:25:01 | 40.86 km/h | 1:28 min/km |
Middelfart 2023 | 13/05/2023 | 12.2 KM | 5 | 5 laps | 1:41:41 | 35.99 km/h | 1:40 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07/05/2023 | 9.18 KM | 14 | 9 laps | 2:22:30 | 34.78 km/h | 1:43 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06/05/2023 | 7.5 KM | 3 | 9 laps | 1:49:54 | 36.85 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05/05/2023 | 5.24 KM | 4 | 47:44 | 47:44 | 32.91 km/h | 1:49 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05/05/2023 | 5.2 KM | 9 | 1 laps | 9:03 | 34.42 km/h | 1:44 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30/04/2023 | 15 KM | 8 | 5 laps | 2:02:49 | 36.64 km/h | 1:38 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23/04/2023 | 1.75 KM | 4 | 14 laps | 38:25 | 38.25 km/h | 1:34 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 13.3 KM | 7 | 4 laps | 1:18:31.34 | 40.65 km/h | 1:28 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 13.5 KM | 14 | 19:41.56 | 19:41.56 | 41.13 km/h | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 17 | 4 laps | 1:51:55 | 38.38 km/h | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 44 | 5 laps | 1:57:23 | 38.33 km/h | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 13 | 3 laps | 1:36:34 | 39.88 km/h | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 7 | 3 laps | 1:53:02 | 36.63 km/h | 1:38 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14/01/2023 | - | 8 | 5 laps | 47:02 | 0.00 km/h | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11/12/2022 | 1500 Metres | 2 | 6 laps | 37:11 | 14.52 km/h | 4:07 min/km |
Cyklecross: Erling Hansens Mindeløb på Grønningen i Sorø | 13/11/2022 | - | 2 | 6 laps | 41:35 | 0.00 km/h | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06/11/2022 | 2500 Metres | 3 | 6 laps | 45:43 | 19.69 km/h | 3:02 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30/10/2022 | 1500 Metres | 6 | 8 laps | 38:34 | 18.66 km/h | 3:12 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29/10/2022 | 1500 Metres | 6 | 8 laps | 38:56 | 18.49 km/h | 3:14 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 15 | 8 laps | 1:39:11 | 41.62 km/h | 1:26 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 24.8 KM | 18 | 3 laps | 1:44:53 | 42.56 km/h | 1:24 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 14 | 3 laps | 2:04:26 | 36.59 km/h | 1:38 min/km |
CK Aarhus | 17/09/2022 | 8 KM | 6 | 7 laps | 1:34:22 | 35.61 km/h | 1:41 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 25.5 KM | 10 | 3 laps | 2:00:55 | 37.96 km/h | 1:34 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 2 | 1 laps | 17:24 | 38.80 km/h | 1:32 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28/08/2022 | 15.4 KM | 2 | 3 laps | 1:15:41.74 | 36.62 km/h | 1:38 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27/08/2022 | 13.5 KM | 5 | 19:51.06 | 19:51.06 | 40.81 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 3 | 3 laps | 1:27:58 | 31.92 km/h | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 3 | 3:30:31 | 3:30:31 | 4.45 km/h | 13:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 3 | 3 laps | 1:06:16 | 33.68 km/h | 1:46 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 5 | 7 laps | 48:46 | 36.16 km/h | 1:39 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 1 | 2 laps | 1:10:08 | 32.34 km/h | 1:51 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 12 | 4 laps | 1:23:58 | 34.29 km/h | 1:44 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 1 | 3 laps | 1:06:55 | 32.81 km/h | 1:49 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 2 | 4 laps | 1:20:45 | 34.77 km/h | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 4 | 3 laps | 1:32:34 | 31.50 km/h | 1:54 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 3 | 3 laps | 1:19:28 | 35.56 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 1 | 19:00.08 | 19:00.08 | 39.15 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 7 | 7 laps | 20:41 | 34.51 km/h | 1:44 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 7.6 KM | 2 | 4 laps | 52:15 | 34.91 km/h | 1:43 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08/05/2022 | 5.8 KM | 1 | 7 laps | 1:13:48 | 33.00 km/h | 1:49 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07/05/2022 | 14.4 KM | 2 | 3 laps | 1:12:29 | 35.76 km/h | 1:40 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 11 KM | 1 | 3 laps | 57:28 | 34.45 km/h | 1:44 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 10 KM | 1 | 3 laps | 55:09 | 32.63 km/h | 1:50 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 1 | 5 laps | 58:33 | 38.43 km/h | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 5.5 KM | 2 | 7 laps | 1:09:13 | 33.37 km/h | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 5 KM | 1 | 6 laps | 52:14 | 34.45 km/h | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 13.1 KM | 2 | 3 laps | 1:14:07 | 31.81 km/h | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 3.8 KM | 2 | 10 laps | 1:05:08 | 35.00 km/h | 1:42 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03/04/2022 | 12 KM | 4 | 18:38.26 | 18:38.26 | 38.63 km/h | 1:33 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 1 | 2 laps | 1:17:13 | 35.74 km/h | 1:40 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08/01/2022 | 1500 Metres | 2 | 6 laps | 46:41 | 11.57 km/h | 5:11 min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05/12/2021 | - | 3 | 6 laps | 53:05 | 0.00 km/h | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28/11/2021 | - | 5 | 4 laps | 38:32 | 0.00 km/h | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14/11/2021 | 1.2 KM | 2 | 6 laps | 36:53 | 11.71 km/h | 5:07 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30/10/2021 | 2.2 KM | 2 | 6 laps | 35:38 | 22.23 km/h | 2:41 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 5.5 KM | 1 | 7 laps | 1:14:11 | 31.13 km/h | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 5 KM | 3 | 6 laps | 51:45 | 34.77 km/h | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 13 KM | 6 | 22:51 | 22:51 | 34.12 km/h | 1:45 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 5 | 4 laps | 57:24 | 35.96 km/h | 1:40 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 2 | 3 laps | 52:58 | 35.68 km/h | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 1 | 3 laps | 1:14:16 | 34.89 km/h | 1:43 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 1 | 2 laps | 1:24:54 | 35.75 km/h | 1:40 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 3 | 3 laps | 1:08:48 | 35.48 km/h | 1:41 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 2 | 21:07.50 | 21:07.50 | 38.91 km/h | 1:32 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 1 | 3 laps | 55:06 | 35.93 km/h | 1:40 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 11 | 21:57.56 | 21:57.56 | 41.26 km/h | 1:27 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 7.5 KM | 1 | 5 laps | 1:01:19 | 36.69 km/h | 1:38 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 1 | 6 laps | 1:14:31 | 35.02 km/h | 1:42 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 2 | 1 laps | 18:02 | 37.46 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 12 | 3:34:51 | 3:34:51 | 4.36 km/h | 13:46 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 17 | 3 laps | 59:50 | 37.30 km/h | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 16 | 7 laps | 1:06:58 | 26.34 km/h | 2:16 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 5.3 KM | 20 | 8:09 | 8:09 | 39.01 km/h | 1:32 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 1 | 2 laps | 1:16:35 | 33.84 km/h | 1:46 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 8.5 KM | 4 | 4 laps | 57:05 | 35.73 km/h | 1:40 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 9 | 3 laps | 1:02:15 | 34.70 km/h | 1:43 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 8 | 3 laps | 1:04:09 | 34.23 km/h | 1:45 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 11 | 3 laps | 1:15:52 | 34.16 km/h | 1:45 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03/04/2021 | 4.1 KM | 15 | 6 laps | 47:17 | 31.21 km/h | 1:55 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04/10/2020 | 1 KM | 1 | 16 laps | 23:08 | 41.47 km/h | 1:26 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 2 | 3 laps | 45:33 | 30.02 km/h | 1:59 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 2 | 3 laps | 45:45 | 33.83 km/h | 1:46 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 2 | 2 laps | 47:25 | 34.31 km/h | 1:44 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 9.8 KM | 1 | 15:58 | 15:58 | 36.81 km/h | 1:37 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 3 | 2 laps | 53:54 | 32.05 km/h | 1:52 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 5 | 20 laps | 25:25 | 35.39 km/h | 1:41 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 6 | 15 laps | 18:53 | 35.72 km/h | 1:40 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30/08/2020 | 750 Metres | 1 | 1:04 | 1:04 | 42.04 km/h | 1:25 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30/08/2020 | - | 4 | 0:04 | 0:04 | 0.00 km/h | - min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 3 | 20 laps | 29:10 | 411.28 km/h | 0:08 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 10 KM | 9 | 4 laps | 6:18 | 380.05 km/h | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 1 | 1:18 | 1:18 | 45.84 km/h | 1:18 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05/07/2020 | 1 KM | 4 | 1 laps | 4:00 | 15.00 km/h | 4:00 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk