Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U19 |
Points | 0 |
Details
Distance | 10.6 km |
Chip time | 16:22 |
Start time | 15:39:00 |
End time | 15:55:22 |
Date | 04 August 2022 |
Details
Speed | 38.84 km/h |
Pace | 1:32 min/km |
Participant (#97)
Gustav Lorenzen | |
Team Vifra Kvickly Odder | |
Denmark | |
Male, 17 years (19 today) |
Split times
Swipe horizontally to view all splits
Split time | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Time | Pace | Time | Time of day | ||||
5,3 Km | 5.3 km | 7:45 | 41.03 km/h | 7:45 | 15:46:45 | |||
Finish | 5.3 km | 8:37 | 36.87 km/h | 16:22 | 15:55:22 | |||
Total | 10.6 km | 16:22 | 38.84 km/h | 16:22 | 15:55:22 | |||
Other results for Gustav
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 6 | 9 laps | 3:01:51 | 42.76 km/h | 1:24 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25/06/2023 | 211 KM | 62 | 4:55:14 | 4:55:12 | 42.88 km/h | 1:23 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 60 | 4:32:03 | 4:31:59 | 25.37 km/h | 2:21 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10/06/2023 | 17 KM | 3 | 7 laps | 2:48:25 | 42.39 km/h | 1:24 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 3 | 9 laps | 2:39:56 | 40.51 km/h | 1:28 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 3 | 5 laps | 2:39:56 | 44.64 km/h | 1:20 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 4 | 6 laps | 2:51:14 | 40.36 km/h | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 1 | 6 laps | 2:36:33 | 41.16 km/h | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 14 | 6 laps | 2:10:20 | 41.43 km/h | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 1 | 5 laps | 2:29:23 | 42.97 km/h | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 2 | 4 laps | 2:20:18 | 39.34 km/h | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 48 | 11 laps | 2:11:33 | 43.15 km/h | 1:23 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18/09/2022 | 25.3 KM | 7 | 4 laps | 2:29:41 | 40.56 km/h | 1:28 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 25.5 KM | 18 | 5 laps | 3:15:31 | 39.13 km/h | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 34 | 7 laps | 2:42:37 | 40.29 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 41 | 6:46:22 | 6:46:22 | 2.30 km/h | 26:02 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 48 | 9 laps | 2:45:29 | 40.46 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 50 | 10 laps | 1:01:54 | 40.70 km/h | 1:28 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 18 | 9 laps | 2:40:22 | 39.39 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 40 | 8 laps | 3:22:36 | 38.38 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 34 | 5 laps | 1:59:24 | 39.44 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 109 | 20:14.20 | 20:14.20 | 36.76 km/h | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 65 | 16 laps | 41:10 | 39.64 km/h | 1:30 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21/05/2022 | 12.2 KM | 4 | 7 laps | 2:13:55 | 38.26 km/h | 1:34 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 3 | 6 laps | 2:18:36 | 38.96 km/h | 1:32 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 31 | 4 laps | 2:07:45 | 43.20 km/h | 1:23 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 17 KM | 9 | 7 laps | 3:11:48 | 37.22 km/h | 1:36 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 13 KM | 15 | 8 laps | 2:36:02 | 39.99 km/h | 1:30 min/km |
CK Djurs 2021 | 29/05/2021 | 11.8 KM | 23 | 10 laps | 2:51:21 | 41.32 km/h | 1:27 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 27.6 KM | 37 | 3 laps | 2:14:54 | 36.83 km/h | 1:37 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 33 | 4 laps | 1:37:35 | 35.41 km/h | 1:41 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk