Result
Chip time
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U15P |
Points | 2 |
Details
Distance | 5.3 km |
Chip time | 9:58 |
Start time | 13:50:00 |
End time | 13:59:58 |
Date | 04 August 2022 |
Details
Speed | 31.87 km/h |
Pace | 1:52 min/km |
Participant (#421)
Ida Agerskov Kloster Rasmussen | |
Herning Cykle Klub | |
Denmark | |
Female, 12 years (14 today) |
Other results for Ida Agerskov Kloster
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 5.5 KM | 6 | 7 laps | 1:32:57 | 24.85 km/h | 2:24 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 5 KM | 7 | 6 laps | 1:06:48 | 26.95 km/h | 2:13 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25/09/2022 | 8.6 KM | 2 | 4 laps | 1:02:51 | 32.84 km/h | 1:49 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24/09/2022 | 10.8 KM | 6 | 3 laps | 1:01:44 | 31.48 km/h | 1:54 min/km |
CK Aarhus | 17/09/2022 | 8 KM | 3 | 5 laps | 1:25:15 | 28.15 km/h | 2:07 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11/09/2022 | 8.5 KM | 2 | 4 laps | 1:07:47 | 30.09 km/h | 1:59 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03/09/2022 | 11.26 KM | 4 | 1 laps | 21:44 | 31.07 km/h | 1:55 min/km |
DCU Børneløb Linieløb - Holstebro CC | 21/08/2022 | 1900 Metres | 2 | 28:19 | 28:19 | 32.19 km/h | 1:51 min/km |
Rundt om Horsens 2022 (M) | 14/08/2022 | 60 KM | 2 | 2:34:20 | 2:33:52 | 23.39 km/h | 2:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07/08/2022 | 15.6 KM | 4 | 3 laps | 1:41:52 | 27.56 km/h | 2:10 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 4 | 4:09:07 | 4:09:07 | 3.76 km/h | 15:58 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 3 | 3 laps | 1:16:23 | 29.22 km/h | 2:03 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 2 | 7 laps | 1:01:07 | 28.86 km/h | 2:04 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 3 | 2 laps | 1:22:55 | 27.35 km/h | 2:11 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 4 | 4 laps | 1:44:37 | 27.53 km/h | 2:10 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 12.2 KM | 4 | 3 laps | 1:10:49 | 31.01 km/h | 1:56 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 3 | 4 laps | 1:42:10 | 27.48 km/h | 2:10 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 10 KM | 2 | 3 laps | 1:04:18 | 27.99 km/h | 2:08 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24/04/2022 | 7.5 KM | 4 | 5 laps | 1:13:58 | 30.41 km/h | 1:58 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 5.5 KM | 2 | 5 laps | 1:05:20 | 25.25 km/h | 2:22 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 5 KM | 3 | 4 laps | 45:15 | 26.51 km/h | 2:15 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22/10/2021 | 13 KM | 3 | 28:48 | 28:48 | 27.07 km/h | 2:12 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 2 | 3 laps | 50:43 | 30.51 km/h | 1:57 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 10.5 KM | 2 | 2 laps | 42:13 | 29.84 km/h | 2:00 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 2 | 2 laps | 57:35 | 28.25 km/h | 2:07 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 1 | 26:44.49 | 26:44.49 | 30.74 km/h | 1:57 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 11 KM | 2 | 2 laps | 48:15 | 27.35 km/h | 2:11 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 7.6 KM | 1 | 3 laps | 51:01 | 26.81 km/h | 2:14 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 7.25 KM | 2 | 4 laps | 1:07:01 | 25.96 km/h | 2:18 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 2 | 1 laps | 24:09 | 27.97 km/h | 2:08 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08/08/2021 | 15.6 KM | 1 | 2 laps | 1:08:22 | 27.38 km/h | 2:11 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 4 | 3:08:05 | 3:08:05 | 4.98 km/h | 12:03 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 4 | 2 laps | 52:07 | 28.55 km/h | 2:06 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 4 | 6 laps | 57:45 | 26.18 km/h | 2:17 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 5.3 KM | 3 | 10:00 | 10:00 | 31.75 km/h | 1:53 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 4 | 1 laps | 46:45 | 27.71 km/h | 2:09 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05/06/2021 | 23 KM | 2 | 1 laps | 45:40 | 30.22 km/h | 1:59 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 12.2 KM | 2 | 2 laps | 51:35 | 28.38 km/h | 2:06 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 2 | 2 laps | 1:04:06 | 26.95 km/h | 2:13 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 9.17 KM | 1 | 3 laps | 1:03:41.24 | 25.92 km/h | 2:18 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.66 KM | 1 | 9 laps | 29:02.89 | 30.86 km/h | 1:56 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 9.4 KM | 2 | 18:24.27 | 18:24.27 | 30.64 km/h | 1:57 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 2 | 3 laps | 47:36.22 | 28.38 km/h | 2:06 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 10.5 KM | 3 | 2 laps | 47:54 | 26.30 km/h | 2:16 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 9.8 KM | 3 | 21:37 | 21:37 | 27.18 km/h | 2:12 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 2 | 5 laps | 11:49 | 30.46 km/h | 1:58 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK | 17/09/2020 | 1.2 KM | 2 | 2:13 | 2:13 | 32.46 km/h | 1:50 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 1 | 1 laps | 22:23 | 28.13 km/h | 2:07 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 7.4 KM | 1 | 2 laps | 24:59 | 35.54 km/h | 1:41 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21/09/2019 | 25.3 KM | 3 | 1 laps | 1:03:45 | 23.81 km/h | 2:31 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 5.3 KM | 1 | 3 laps | 38:12 | 24.96 km/h | 2:24 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 2 | 2 laps | 39:55 | 23.15 km/h | 2:35 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 2019 | 11/08/2019 | 1 KM | 1 | 10 laps | 15:12 | 39.47 km/h | 1:31 min/km |
Pilotløb for U11-U17 - TT 2019 | 11/08/2019 | 3 KM | 1 | 4:30 | 4:30 | 39.92 km/h | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10/08/2019 | 11 KM | 3 | 1 laps | 26:59 | 24.45 km/h | 2:27 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 3 | 2 laps | 43:59 | 24.55 km/h | 2:26 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09/06/2019 | 12.2 KM | 2 | 1 laps | 27:47 | 26.34 km/h | 2:16 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08/06/2019 | 14.3 KM | 3 | 1 laps | 39:19 | 21.82 km/h | 2:45 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25/05/2019 | 7.5 KM | 2 | 2 laps | 48:13 | 18.66 km/h | 3:12 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11/05/2019 | 3.8 KM | 1 | 3 laps | 26:52 | 25.45 km/h | 2:21 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 15.6 KM | 3 | 1 laps | 1:03:01 | 14.85 km/h | 4:02 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28/04/2019 | 14.1 KM | 1 | 1 laps | 33:01 | 25.61 km/h | 2:20 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 1 | 3 laps | 41:01 | 24.13 km/h | 2:29 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 1 | 2 laps | 38:48 | 22.30 km/h | 2:41 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22/09/2018 | 8 KM | 3 | 2 laps | 47:17 | 20.30 km/h | 2:57 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16/09/2018 | 6.1 KM | 5 | 2 laps | 31:35 | 23.16 km/h | 2:35 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01/09/2018 | 7.21 KM | 4 | 2 laps | 40:11 | 21.53 km/h | 2:47 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk