Result
7 laps
Hours
Minutes
Seconds
Distance | U19 |
Laps | 7 |
Total time | 2:42:37 |
Chip time | 2:42:37 |
Points | 0 |
Details
Start time | 10:40:00 |
Date | 07 August 2022 |
Details
Distance in total | 109.2 km |
Distance (lap) | 15.6 km |
Average lap | 23:14 40.28 km/h |
Fastest lap | 22:28 41.65 km/h |
Slowest lap | 24:02 38.93 km/h |
Participant (#93)
Johannes Rørby Petersen | |
Team Vifra Kvickly Odder | |
Denmark | |
Male, 17 years (19 today) |
Laps
Select position display:
Swipe horizontally to view all splits
Lap | Total time | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Time | Pace | Time | Position | Time of day | ||||
Lap 0 | 23:38 | 23:38 | 2 | 11:03:38 | ||||
Lap 1 | 22:28 | 41.65 km/h | 46:06 | 3 | 11:26:06 | |||
Lap 2 | 22:48 | 41.04 km/h | 1:08:55 | 2 | 11:48:55 | |||
Lap 3 | 23:14 | 40.26 km/h | 1:32:09 | 2 | 12:12:09 | |||
Lap 4 | 23:37 | 39.61 km/h | 1:55:47 | 1 | 12:35:47 | |||
Lap 5 | 22:50 | 40.98 km/h | 2:18:37 | 1 | 12:58:37 | |||
Lap 6 | 24:02 | 38.93 km/h | 2:42:40 | 2 | 13:22:40 | |||
Lap times
Other results for Johannes Rørby
Event | Date | Distance | Position | Finish time | Chip time | Speed | Per km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01/10/2023 | 25.8 KM | 38 | 5 laps | 2:56:45.05 | 43.79 km/h | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24/09/2023 | 8.6 KM | 21 | 11 laps | 2:06:40 | 44.81 km/h | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23/09/2023 | 24.8 KM | 36 | 5 laps | 2:51:23 | 43.41 km/h | 1:22 min/km |
Odder CK - 2023 | 17/09/2023 | 25.3 KM | 7 | 4 laps | 2:37:25 | 38.57 km/h | 1:33 min/km |
Nyborg 2023 | 16/09/2023 | 17.5 KM | 24 | 6 laps | 2:44:09 | 38.38 km/h | 1:33 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10/09/2023 | 15 KM | 29 | 8 laps | 2:50:06 | 42.33 km/h | 1:25 min/km |
BCC | 20/08/2023 | 21.6 KM | 7 | 5 laps | 2:54:55 | 37.04 km/h | 1:37 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13/08/2023 | 14.4 KM | 17 | 6 laps | 2:07:20 | 40.71 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06/08/2023 | 15.6 KM | 32 | 7 laps | 2:43:57 | 39.96 km/h | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05/08/2023 | 12.4 KM | 46 | 9 laps | 2:38:56 | 42.13 km/h | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04/08/2023 | 4.2 KM | 38 | 10 laps | 58:44 | 42.90 km/h | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03/08/2023 | 10.6 KM | 22 | 13:48 | 13:48 | 46.08 km/h | 1:18 min/km |
DM i linjeløb 2023- Aalborg CR | 25/06/2023 | 127.2 KM | 21 | 3:00:12 | 3:00:11 | 42.36 km/h | 1:24 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18/06/2023 | 23 KM | 50 | 5 laps | 2:33:11 | 45.04 km/h | 1:19 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11/06/2023 | 13 KM | 4 | 8 laps | 2:32:16 | 40.98 km/h | 1:27 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10/06/2023 | 17 KM | 12 | 7 laps | 3:03:57 | 38.81 km/h | 1:32 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04/06/2023 | 9.4 KM | 16 | 10 laps | 2:18:08.48 | 40.83 km/h | 1:28 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03/06/2023 | 27 KM | 21 | 35:46 | 35:46 | 45.29 km/h | 1:19 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29/05/2023 | 12 KM | 42 | 9 laps | 2:51:55 | 37.69 km/h | 1:35 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28/05/2023 | 23.8 KM | 40 | 5 laps | 2:46:41 | 42.83 km/h | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27/05/2023 | 19.2 KM | 24 | 6 laps | 2:52:34 | 40.05 km/h | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20/05/2023 | 131.4 KM | 36 | 7:56:42 | 7:56:42 | 16.54 km/h | 3:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20/05/2023 | 16.2 KM | 34 | 8 laps | 3:16:21 | 39.60 km/h | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19/05/2023 | 15.7 KM | 53 | 5 laps | 1:59:08 | 39.54 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19/05/2023 | 12.8 KM | 23 | 16:38.17 | 16:36.38 | 46.25 km/h | 1:17 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18/05/2023 | 1.7 KM | 22 | 16 laps | 36:20 | 44.91 km/h | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18/05/2023 | 19.3 KM | 20 | 4 laps | 1:48:17 | 42.77 km/h | 1:24 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16/04/2023 | 25.3 KM | 27 | 4 laps | 2:15:30.10 | 44.81 km/h | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15/04/2023 | 25.3 KM | 23 | 33:44.43 | 33:44.43 | 44.99 km/h | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10/04/2023 | 17.9 KM | 7 | 6 laps | 2:36:06 | 41.28 km/h | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09/04/2023 | 15 KM | 36 | 6 laps | 2:01:20 | 44.50 km/h | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08/04/2023 | 21.4 KM | 22 | 5 laps | 2:35:00 | 41.42 km/h | 1:26 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02/04/2023 | 23 KM | 14 | 5 laps | 3:05:52 | 37.12 km/h | 1:36 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20/08/2022 | 25 KM | 8 | 33:24 | 33:24 | 44.90 km/h | 1:20 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14/08/2022 | 10.5 KM | 35 | 10 laps | 2:47:59.35 | 37.50 km/h | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07/08/2022 | 15.6 KM | 13 | 6:43:15 | 6:43:15 | 2.32 km/h | 25:50 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06/08/2022 | 12.4 KM | 38 | 9 laps | 2:44:50 | 40.62 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05/08/2022 | 4.2 KM | 34 | 10 laps | 1:01:54 | 40.70 km/h | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04/08/2022 | 10.6 KM | 14 | 13:54 | 13:54 | 45.74 km/h | 1:18 min/km |
DM i linjeløb 2022 - Aalborg CR | 26/06/2022 | 127.2 KM | 39 | 3:12:57 | 3:12:54 | 39.56 km/h | 1:30 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2022 - Aalborg CR | 23/06/2022 | 26.3 KM | 21 | 35:06 | 35:06 | 44.95 km/h | 1:20 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2022 | 18.9 KM | 12 | 6 laps | 2:56:38 | 38.52 km/h | 1:33 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06/06/2022 | 12 KM | 12 | 9 laps | 2:49:25 | 38.25 km/h | 1:34 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05/06/2022 | 23.8 KM | 26 | 5 laps | 2:58:10 | 40.07 km/h | 1:29 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04/06/2022 | 11.7 KM | 6 | 9 laps | 2:36:34 | 40.35 km/h | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28/05/2022 | 16.2 KM | 33 | 8 laps | 3:22:27 | 38.41 km/h | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27/05/2022 | 15.7 KM | 42 | 5 laps | 1:59:24 | 39.44 km/h | 1:31 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27/05/2022 | 12.4 KM | 19 | 16:59.51 | 16:59.51 | 43.79 km/h | 1:22 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26/05/2022 | 1.7 KM | 47 | 16 laps | 39:40 | 41.14 km/h | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 15/05/2022 | 9.17 KM | 21 | 12 laps | 2:51:25.40 | 38.52 km/h | 1:33 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 2.78 KM | 19 | 18 laps | 1:13:00.12 | 41.13 km/h | 1:27 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14/05/2022 | 7.5 KM | 30 | 10 laps | 2:02:05.69 | 36.86 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 4 KM | 21 | 15 laps | 1:26:29.07 | 41.63 km/h | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13/05/2022 | 15 KM | 21 | 20:27.98 | 20:27.98 | 43.97 km/h | 1:21 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01/05/2022 | 15 KM | 14 | 6 laps | 2:19:58 | 38.58 km/h | 1:33 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30/04/2022 | 23 KM | 13 | 4 laps | 2:07:45 | 43.20 km/h | 1:23 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18/04/2022 | 17.9 KM | 58 | 6 laps | 2:33:33 | 41.97 km/h | 1:25 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17/04/2022 | 15 KM | 13 | 6 laps | 2:03:48 | 43.62 km/h | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16/04/2022 | 21.4 KM | 8 | 5 laps | 2:39:10 | 40.33 km/h | 1:29 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10/04/2022 | 17 KM | 10 | 7 laps | 3:12:09 | 37.16 km/h | 1:36 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03/04/2022 | 26 KM | 7 | 34:41.16 | 34:41.16 | 44.97 km/h | 1:20 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27/03/2022 | 23 KM | 16 | 5 laps | 2:52:28 | 40.01 km/h | 1:29 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24/10/2021 | 17.8 KM | 4 | 4 laps | 1:48:56 | 39.22 km/h | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23/10/2021 | 15 KM | 5 | 6 laps | 2:08:49 | 41.92 km/h | 1:25 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03/10/2021 | 19.2 KM | 16 | 6 laps | 2:56:37.74 | 39.13 km/h | 1:31 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26/09/2021 | 8.6 KM | 35 | 11 laps | 2:19:58 | 40.55 km/h | 1:28 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25/09/2021 | 27.6 KM | 24 | 4 laps | 2:35:09 | 42.69 km/h | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19/09/2021 | 14.4 KM | 6 | 4 laps | 1:32:27 | 37.38 km/h | 1:36 min/km |
Odder CK | 18/09/2021 | 25.3 KM | 1 | 3 laps | 1:56:54 | 38.95 km/h | 1:32 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12/09/2021 | 13.56 KM | 12 | 5 laps | 1:43:40 | 39.24 km/h | 1:31 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11/09/2021 | 13.7 KM | 4 | 18:43.26 | 18:43.26 | 43.91 km/h | 1:21 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05/09/2021 | 15 KM | 6 | 5 laps | 2:01:38 | 37.00 km/h | 1:37 min/km |
Middelfart 2021 | 04/09/2021 | 8.4 KM | 1 | 7 laps | 1:37:44 | 36.10 km/h | 1:39 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29/08/2021 | 10.8 KM | 12 | 7 laps | 1:49:04 | 41.59 km/h | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28/08/2021 | 15.1 KM | 7 | 19:21.43 | 19:21.43 | 46.80 km/h | 1:16 min/km |
Vejle CK 2021 | 22/08/2021 | 13 KM | 10 | 6 laps | 2:01:41 | 38.46 km/h | 1:33 min/km |
Næstved BC Tempoløbet 2021 (Enkeltstart) | 21/08/2021 | 12 KM | 1 | 16:22.98 | 16:22.98 | 43.95 km/h | 1:21 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15/08/2021 | 11.26 KM | 9 | 6 laps | 1:44:23 | 38.83 km/h | 1:32 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14/08/2021 | 11.26 KM | 3 | 2 laps | 32:40 | 41.35 km/h | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08/08/2021 | 15.6 KM | 6 | 4:52:41 | 4:52:41 | 3.20 km/h | 18:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07/08/2021 | 12.4 KM | 46 | 5 laps | 1:32:57 | 40.02 km/h | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06/08/2021 | 4.2 KM | 8 | 10 laps | 1:06:05 | 38.13 km/h | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05/08/2021 | 10.6 KM | 7 | 14:44 | 14:44 | 43.14 km/h | 1:23 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13/06/2021 | 21.6 KM | 9 | 3 laps | 1:42:55 | 37.77 km/h | 1:35 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12/06/2021 | 25.5 KM | 23 | 3 laps | 2:04:15 | 36.94 km/h | 1:37 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30/05/2021 | 28.32 KM | 17 | 2 laps | 1:22:25.08 | 41.23 km/h | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24/05/2021 | 12 KM | 22 | 5 laps | 1:46:55 | 33.67 km/h | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23/05/2021 | 23.8 KM | 28 | 3 laps | 1:55:24 | 37.12 km/h | 1:36 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22/05/2021 | 14.4 KM | 17 | 5 laps | 1:57:35 | 36.74 km/h | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02/05/2021 | 10.55 KM | 10 | 5 laps | 1:22:59.67 | 38.14 km/h | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 1.63 KM | 22 | 18 laps | 45:28.01 | 38.79 km/h | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01/05/2021 | 14.5 KM | 11 | 21:26.73 | 21:26.73 | 40.57 km/h | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30/04/2021 | 7.51 KM | 6 | 8 laps | 1:32:18.46 | 39.03 km/h | 1:32 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18/04/2021 | 27.4 KM | 18 | 2 laps | 1:20:30.23 | 40.84 km/h | 1:28 min/km |
Middelfart 2020 | 03/10/2020 | 7.6 KM | 11 | 8 laps | 1:45:36 | 34.54 km/h | 1:44 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27/09/2020 | 8.6 KM | 16 | 6 laps | 1:15:53 | 40.79 km/h | 1:28 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26/09/2020 | 27.6 KM | 29 | 3 laps | 2:06:24 | 39.30 km/h | 1:31 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20/09/2020 | 13.56 KM | 18 | 5 laps | 1:44:41 | 38.86 km/h | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19/09/2020 | 15 KM | 17 | 23:43 | 23:43 | 37.94 km/h | 1:34 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13/09/2020 | 14.4 KM | 15 | 4 laps | 1:29:45 | 38.51 km/h | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29/09/2019 | 8.6 KM | 20 | 4 laps | 57:49 | 35.69 km/h | 1:40 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28/09/2019 | 10.5 KM | 19 | 3 laps | 54:54 | 34.42 km/h | 1:44 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22/09/2019 | 6.1 KM | 11 | 7 laps | 1:09:14 | 37.00 km/h | 1:37 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08/09/2019 | 18.4 KM | 10 | 2 laps | 1:00:14 | 36.65 km/h | 1:38 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07/09/2019 | 15.1 KM | 7 | 24:43.81 | 24:43.81 | 36.64 km/h | 1:38 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01/09/2019 | 11.3 KM | 38 | 4 laps | 1:12:56 | 37.18 km/h | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31/08/2019 | 13.9 KM | 24 | 22:10.11 | 22:10.11 | 37.62 km/h | 1:35 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24/08/2019 | 7.4 KM | 14 | 5 laps | 58:01 | 38.26 km/h | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17/08/2019 | 7.7 KM | 12 | 5 laps | 1:07:54 | 34.02 km/h | 1:45 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10/06/2019 | 9 KM | 30 | 4 laps | 1:02:38 | 34.49 km/h | 1:44 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05/05/2019 | 21.6 KM | 14 | 2 laps | 1:19:45 | 32.50 km/h | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22/04/2019 | 5.5 KM | 19 | 7 laps | 1:10:36 | 32.72 km/h | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21/04/2019 | 7 KM | 25 | 5 laps | 55:35 | 37.77 km/h | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20/04/2019 | 13.1 KM | 29 | 3 laps | 1:17:42 | 30.34 km/h | 1:58 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14/04/2019 | 5.8 KM | 10 | 1 laps | 1:13:12 | 4.75 km/h | 12:37 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13/04/2019 | 7.21 KM | 5 | 6 laps | 1:19:20 | 32.71 km/h | 1:50 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30/09/2018 | 8.6 KM | 44 | 4 laps | 1:05:54 | 31.32 km/h | 1:54 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29/09/2018 | 10.5 KM | 52 | 3 laps | 1:00:48 | 31.08 km/h | 1:55 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16/09/2018 | 6.1 KM | 16 | 7 laps | 1:17:23 | 33.10 km/h | 1:48 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01/09/2018 | 7.21 KM | 24 | 6 laps | 1:21:52 | 31.70 km/h | 1:53 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22/04/2018 | 25.4 KM | 21 | 2 laps | 1:32:48 | 32.84 km/h | 1:49 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07/04/2018 | 16.4 KM | 20 | 3 laps | 1:43:38 | 28.49 km/h | 2:06 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02/04/2018 | 5.5 KM | 25 | 7 laps | 1:15:42 | 30.52 km/h | 1:57 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31/03/2018 | 13.1 KM | 27 | 3 laps | 1:26:00 | 27.42 km/h | 2:11 min/km |
For result queries please e-mail: jfresultater@dcu-cykling.dk