Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U13 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 36:11 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:40:00 |
Dato | 30. oktober 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 9000 meter |
Distance (omgang) | 1500 meter |
Gennemsnit omgang | 5:20 16,87 km/t |
Hurtigste omgang | 5:14 17,16 km/t |
Langsomste omgang | 5:34 16,17 km/t |
Deltager (#260)
Julius Bøgeskov Christensen | |
Odder Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 11 år (13 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 4:10 | 4:10 | 3 | 11:44:10 | ||||
Omgang 1 | 5:14 | 17,15 km/t | 9:25 | 3 | 11:49:25 | |||
Omgang 2 | 5:16 | 17,07 km/t | 14:41 | 3 | 11:54:41 | |||
Omgang 3 | 5:14 | 17,16 km/t | 19:56 | 2 | 11:59:56 | |||
Omgang 4 | 5:15 | 17,14 km/t | 25:11 | 2 | 12:05:11 | |||
Omgang 5 | 5:25 | 16,57 km/t | 30:37 | 2 | 12:10:37 | |||
Omgang 6 | 5:34 | 16,17 km/t | 36:11 | 2 | 12:16:11 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Julius Bøgeskov
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 5 | 5 omgange | 43:12 | 18,74 km/t | 3:12 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 6 | 7 omgange | 32:58 | 30,57 km/t | 1:57 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 2 | 5 omgange | 29:03 | 25,81 km/t | 2:19 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19-11-2023 | - | 5 | 3 omgange | 29:57 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 2500 Meter | 3 | 5 omgange | 39:41 | 18,90 km/t | 3:10 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 4 | 4 omgange | 45:48 | 7,86 km/t | 7:38 min/km |
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 1 | 1 omgange | 41:40 | 28,94 km/t | 2:04 min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2023 | - | 4 | 5 omgange | 29:19 | 0,00 km/t | - min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 16 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 9 | 3 omgange | 50:44 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 25 | 1 omgange | 2:10:34 | - | - |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 3 | 3 omgange | 41:10 | 34,32 km/t | 1:44 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 11,03 KM | 4 | 16:25 | 16:25 | 40,28 km/t | 1:29 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 10 | 2 omgange | 1:13:28 | 35,27 km/t | 1:42 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 6 | 3 omgange | 1:08:52 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 8 | 3 omgange | 1:18:16 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 18 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 10 | 7 omgange | 48:06 | 36,67 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 21 | 8:04 | 8:04 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 10 KM | 16 | 3 omgange | 45:25 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 3,8 KM | 5 | 10 omgange | 1:03:40 | 35,81 km/t | 1:40 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 10 | 4 omgange | 1:18:49 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 9 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 5 | 2 omgange | 1:05:03 | 35,41 km/t | 1:41 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 1 | 2 omgange | 54:32 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 29,2 KM | 1 | 2:22:35 | 2:22:35 | 12,29 km/t | 4:52 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 3 | 1 omgange | 20:49 | 45,24 km/t | 1:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 1 | 19:46,02 | 19:44,08 | 24,32 km/t | 2:28 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 3 | 4 omgange | 12:30 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 3 | 1 omgange | 35:20 | 32,77 km/t | 1:49 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 7,6 KM | 1 | 3 omgange | 41:16 | 33,14 km/t | 1:48 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 2 | 3 omgange | 50:15 | 32,87 km/t | 1:49 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 3 | 3 omgange | 41:48 | 32,29 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 2 | 22:12 | 22:12 | 56,59 km/t | 1:03 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 2,7 KM | 4 | 1 omgange | 6:53 | 23,48 km/t | 2:33 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 11 KM | 1 | 2 omgange | 37:29 | 35,21 km/t | 1:42 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 1 | 9 omgange | 29:34 | 31,95 km/t | 1:52 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 2 | 2 omgange | 47:40,29 | 33,48 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 1 | 5 omgange | 53:07 | 31,06 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 1 | 4 omgange | 36:57 | 32,46 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 1 | 3 omgange | 47:07 | 50,03 km/t | 1:11 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 1 | 1 omgange | 43:26 | 31,77 km/t | 1:53 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 1 | 4 omgange | 34:50 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 1 | 4 omgange | 23:23 | 15,39 km/t | 3:53 min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 1 | 6 omgange | 35:47 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 3 | 5 omgange | 36:13 | 20,71 km/t | 2:53 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 4 | 4 omgange | 23:39 | - | - |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 7,3 KM | 5 | 3 omgange | 39:23,83 | 33,35 km/t | 1:47 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 4 | 3 omgange | 47:29 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 13 | 2 omgange | 39:41 | 32,65 km/t | 1:50 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 4 | 1 omgange | 49:59 | 30,36 km/t | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 1 | 4 omgange | 1:06:16 | 28,97 km/t | 2:04 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 2 | 1 omgange | 19:08 | 35,29 km/t | 1:42 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 6 | 3 omgange | 45:37,32 | 33,93 km/t | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 2 | 13:12,87 | 13:12,87 | 38,59 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 2 | 2 omgange | 1:00:25 | 30,98 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 2 | 2:41:24 | 2:41:24 | 5,80 km/t | 10:20 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 5 | 2 omgange | 45:57 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 3 | 6 omgange | 46:57 | 32,20 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 2 | 8:17 | 8:17 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 6,4 KM | 2 | 3 omgange | 35:27 | 32,50 km/t | 1:50 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 3 | 2 omgange | 1:04:48 | 30,00 km/t | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 8 | 1 omgange | 29:12 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 2 | 21:27,04 | 21:27,04 | 34,68 km/t | 1:43 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 7 | 4 omgange | 13:23 | 30,48 km/t | 1:58 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 2,78 KM | 6 | 6 omgange | 32:49,33 | 30,49 km/t | 1:58 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 14-05-2022 | 7,5 KM | 7 | 3 omgange | 46:26,08 | 29,07 km/t | 2:03 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 6 | 4 omgange | 29:49,62 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 10 KM | 3 | 17:27,38 | 17:27,38 | 34,37 km/t | 1:44 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 3 | 2 omgange | 44:30 | 29,65 km/t | 2:01 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 3 | 5 omgange | 50:48 | 32,47 km/t | 1:50 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 3 | 4 omgange | 35:45 | 33,56 km/t | 1:47 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 3 | 2 omgange | 49:42 | 31,62 km/t | 1:53 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 2 | 6 omgange | 46:46 | 29,25 km/t | 2:03 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 2 | 1 omgange | 45:34 | 30,28 km/t | 1:58 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 11 | 4 omgange | 40:09 | 8,97 km/t | 6:41 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 4 | 5 omgange | 57:03 | 28,92 km/t | 2:04 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 3 | 4 omgange | 38:21 | 31,28 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 3 | 24:46 | 24:46 | 31,48 km/t | 1:54 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 1 | 2 omgange | 52:02 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 3 | 1 omgange | 45:47 | 33,15 km/t | 1:48 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 6 | 2 omgange | 50:36 | 32,15 km/t | 1:51 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 1 | 23:37,01 | 23:37,01 | 34,81 km/t | 1:43 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 1 | 1 omgange | 21:46 | 30,30 km/t | 1:58 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 4 | 2 omgange | 31:26 | 29,00 km/t | 2:04 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 3 | 2 omgange | 37:29 | 28,71 km/t | 2:05 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 1 | 14:55,81 | 14:55,81 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 1 | 2 omgange | 28:18 | 30,73 km/t | 1:57 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 1 | 1 omgange | 20:26 | 33,04 km/t | 1:48 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 1 | 1 omgange | 36:23 | 25,72 km/t | 2:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 2 | 1:34:55 | 1:34:55 | 9,86 km/t | 6:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 3 | 1 omgange | 26:01 | 28,60 km/t | 2:05 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 4 | 3 omgange | 26:07 | 28,94 km/t | 2:04 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 1 | 8:55 | 8:55 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 1 | 1 omgange | 26:00,42 | 32,30 km/t | 1:51 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb | 26-06-2021 | 5,2 KM | 1 | 3 omgange | 31:30,01 | 29,71 km/t | 2:01 min/km |
Flyver Cup 2021 afd #1 | 26-06-2021 | 5,2 KM | 1 | 4:12,99 | 4:12,99 | 73,99 km/t | 0:48 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 1 | 1 omgange | 45:23 | 28,55 km/t | 2:06 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 11 KM | 1 | 1 omgange | 22:46 | 28,99 km/t | 2:04 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 1 | 1 omgange | 23:30 | 30,62 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 2 | 1 omgange | 26:13 | 27,92 km/t | 2:08 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 1 | 1 omgange | 21:49 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 2 | 2 omgange | 40:04,80 | 27,46 km/t | 2:11 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 1 | 6 omgange | 19:57,50 | 29,46 km/t | 2:02 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 1 | 16:34,09 | 16:34,09 | 34,04 km/t | 1:45 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 4 | 2 omgange | 30:08,89 | 29,87 km/t | 2:00 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 3 | 2 omgange | 17:50 | 27,59 km/t | 2:10 min/km |
Det Østjyske Bakkeløb 2019 | 14-08-2019 | 35 KM | 42 | 1:39:50 | 1:39:32 | 21,10 km/t | 2:50 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk