Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev

Resultater

Helle Holm-Nielsen
SIGMATRI/ DMK
Resultat

Bruttotid

Timer Minutter Sekunder

Distance Age Group
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 72 af 120
Kvinder 9 af 29
AG50-54 kvinder 1 af 1
Point
Point AG 9
Point klasse 1
Discipliner
Svømning 9:21 400 meter
Skiftezone 1 0:49
Cykling 32:11 18000 meter
Skiftezone 2 0:51
Løb 18:29 4000 meter
Deltager (#130)
Helle Holm-Nielsen
SIGMATRI/ DMK
Kvinde, 54 år (60 i dag)
AG50-54 kvinder

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2014.

Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
Swim 400 meter 9:21 20 2:20,00 min/100m 9:21 20 09:29:21
 
Mellemtid Samlet tid
Tid Placering Tid Placering Klokken
T1 0:49 11 10:10 18 09:30:10
 
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
Bike 18000 meter 32:11 7 33,56 km/t 42:21 10 10:02:21
 
Mellemtid Samlet tid
Tid Placering Tid Placering Klokken
T2 0:51 14 43:12 10 10:03:12
 
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
Run 4000 meter 18:29 5 4:37 min/km 1:01:41 9 10:21:41
 
Løbsstatistik
Gennemførte deltagere fordelt efter nettotid
Andre resultater for Helle
ArrangementDistanceNettotid
Griseløbet - Efterår 201010 KM47:11
Langgarvernes Julestjerneløb 201115 KM1:12:19
Griseløbet - Forår 201210 KM45:05
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 2014113,5 KM5:32:30
Danske INVEST DM TRI serien 1. Ikast-59:33
Danske INVEST DM TRI serien 3. Værløse-1:14:01
Danske INVEST DM TRI serien 4. Fredericia-2:46:45
DM Triathlon for hold 2014-1:22:59
Danske INVEST DM TRI serien 5. Holbæk-1:17:12
PUNKT 1 DM i Sprint 20150,1 KM1:13:41
Aalborg Triathlon - DM ½ Jernmand 2015113 KM5:22:50
Danske INVEST DM TRI serien 2. Haslev 201522,4 KM1:01:36
DM Triathlon for hold 2015-1:33:33
Løberen Skovmarathon 201521,1 KM1:49:02
DM Sprint Triatlon 201610 KM1:25:49
Triatlon Festival: CROSS TRIATLON DM39 KM3:01:20
World Championships Fyn 2018 - Cross Triathlon40,58 KM3:18:14
HotCup 2019 - 1 Afd. Gribskov MTB10 KM2:16:30
HotCup 2019 - 2 Afd. Stimorol MTB9 KM1:44:30
HotCup 2019 - 3 Afd. Team Hareskov Cykler9 KM1:26:59
HotCup 2019 - 4 Afd. Gribskov MTB9 KM2:27:52
HotCup 2019 - 5 Afd. Team Harreskov Cykler8,6 KM1:22:21