Resultat
7 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Dame Elite (DA,DB, U23P, U19P, U17P, D40, D50) |
Omgange | 7 |
Samlet tid | 58:09 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 13:00:00 |
Dato | 6. november 2022 |
Detaljer
Distance i alt | 17500 meter |
Distance (omgang) | 2500 meter |
Gennemsnit omgang | 8:16 18,14 km/t |
Hurtigste omgang | 8:02 18,66 km/t |
Langsomste omgang | 8:25 17,79 km/t |
Deltager (#506)
Luna Ennemark Høiriis | |
Solbjerg IF MTB | |
Danmark | |
Kvinde, 14 år (15 i dag) | |
U17P kvinder
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 6. november 2022. |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 0:15 | 0:15 | 5 | 13:00:15 | ||||
Omgang 1 | 8:15 | 18,15 km/t | 8:31 | 10 | 13:08:31 | |||
Omgang 2 | 8:19 | 18,03 km/t | 16:50 | 9 | 13:16:50 | |||
Omgang 3 | 8:02 | 18,66 km/t | 24:52 | 8 | 13:24:52 | |||
Omgang 4 | 8:07 | 18,47 km/t | 33:00 | 8 | 13:33:00 | |||
Omgang 5 | 8:19 | 18,02 km/t | 41:19 | 8 | 13:41:19 | |||
Omgang 6 | 8:25 | 17,79 km/t | 49:45 | 8 | 13:49:45 | |||
Omgang 7 | 8:23 | 17,86 km/t | 58:09 | 8 | 13:58:09 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Luna Ennemark
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 3 | 6 omgange | 50:16 | 19,33 km/t | 3:06 min/km |
Challenge cross-cup Finale - Kalundborg | 07-01-2024 | - | 6 | 5 omgange | 45:16 | 0,00 km/t | - min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 1 | 7 omgange | 38:45 | 26,00 km/t | 2:18 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 2 | 8 omgange | 49:14 | 24,37 km/t | 2:27 min/km |
Challenge cross-cup 5. afdeling - Erling Hansen’s cross mindeløb | 19-11-2023 | - | 9 | 4 omgange | 44:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 4. afdeling - ABC | 18-11-2023 | - | 5 | 5 omgange | 46:27 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 1500 Meter | 10 | 6 omgange | 52:22 | 10,31 km/t | 5:49 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 1 | 4 omgange | 44:52 | 8,02 km/t | 7:28 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 1 | 5 omgange | 41:56 | 10,73 km/t | 5:35 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 24-09-2023 | 5,8 KM | 1 | 3 omgange | 1:04:49 | 16,11 km/t | 3:43 min/km |
Shimano MTB Liga #5 - Vejle C1 | 17-09-2023 | 5,8 KM | 2 | 3 omgange | 59:17 | 17,61 km/t | 3:24 min/km |
DM XCM 2023 Holte MTB | 03-09-2023 | 22 KM | 1 | 2 omgange | 1:51:11 | 23,74 km/t | 2:31 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Sorø C2 | 20-08-2023 | 5,5 KM | 2 | 3 omgange | 1:00:14 | 16,43 km/t | 3:39 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 13-08-2023 | 6,7 KM | 1 | 3 omgange | 51:49 | 23,27 km/t | 2:34 min/km |
DGI Hærvejsløbet 2023 - L'Etape Denmark by Tour de France | 24-06-2023 | 110 KM | 5 | 5:55:55 | 5:50:24 | 18,84 km/t | 3:11 min/km |
Shimano MTB Liga #3- Varde C2 | 11-06-2023 | 6 KM | 4 | 3 omgange | 57:45 | 18,70 km/t | 3:12 min/km |
XCC (Short track) MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 28-05-2023 | 1,1 KM | 4 | 10 omgange | 23:41 | 27,85 km/t | 2:09 min/km |
XCO MTB DM 2023 - Aalborg MTB | 27-05-2023 | 5,8 KM | 3 | 3 omgange | 56:37 | 18,44 km/t | 3:15 min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 14-05-2023 | 5 KM | 5 | 4 omgange | 1:02:44 | 19,13 km/t | 3:08 min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 4,7 KM | 1 | 3 omgange | 54:30 | 15,52 km/t | 3:51 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2023 | 16-04-2023 | 4 KM | 3 | 4 omgange | 1:06:51 | 14,36 km/t | 4:10 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 14-01-2023 | - | 5 | 4 omgange | 39:46 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 1 | 5 omgange | 54:02 | 0,00 km/t | - min/km |
CX - Amager Cykle Ring | 19-11-2022 | - | 2 | 7 omgange | 44:04 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 9 | 9 omgange | 59:50 | 13,53 km/t | 4:25 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 12 | 7 omgange | 48:44 | 12,93 km/t | 4:38 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2,5 KM | 2 | 6 omgange | 48:24 | 18,59 km/t | 3:13 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | - | 1 | 4 omgange | 49:30 | 0,00 km/t | - min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2 KM | 2 | 6 omgange | 47:58 | 15,01 km/t | 3:59 min/km |
Shimano MTB Liga #6 - DMK C2 | 11-09-2022 | 5,8 KM | 8 | 2 omgange | 48:25 | 14,37 km/t | 4:10 min/km |
Aarhus MTB - DCU XCO løb (J/F mesterskab) | 28-08-2022 | 6,7 KM | 2 | 2 omgange | 49:12 | 16,34 km/t | 3:40 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #6 Gjern | 10-08-2022 | - | 1 | 3 omgange | 54:15 | 0,00 km/t | - min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #6 Gjern | 10-08-2022 | - | 3 | 4 omgange | 1:25:46 | - km/t | - min/km |
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold | 26-06-2022 | 1,1 KM | 3 | 6 omgange | 24:01 | 16,49 km/t | 3:38 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 5,8 KM | 4 | 3 omgange | 50:47 | 20,55 km/t | 2:55 min/km |
Shimano MTB Liga #4 - Varde C2 | 12-06-2022 | 5,8 KM | 5 | 3 omgange | 59:57 | 17,41 km/t | 3:26 min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 4,7 KM | 4 | 2 omgange | 40:04 | 14,08 km/t | 4:15 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #3 Randers | 18-05-2022 | - | 2 | 3 omgange | 1:09:21 | - km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 15-05-2022 | 5 KM | 8 | 3 omgange | 51:39 | 17,42 km/t | 3:26 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #2 Hammel | 04-05-2022 | - | 1 | 2 omgange | 54:51 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 5,8 KM | 5 | 3 omgange | 50:02 | 20,86 km/t | 2:52 min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 4 KM | 4 | 3 omgange | 56:55 | 12,65 km/t | 4:44 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 1 | 5 omgange | 41:26 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 2 | 5 omgange | 45:09 | 9,97 km/t | 6:01 min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 2 | 4 omgange | 39:41 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 4 | 6 omgange | 40:44 | 10,60 km/t | 5:39 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 2 | 6 omgange | 44:13 | 20,35 km/t | 2:56 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 2021 | 02-10-2021 | 5 KM | 10 | 2 omgange | 41:18 | 14,52 km/t | 4:07 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C2 | 19-09-2021 | 4,19 KM | 8 | 2 omgange | 47:44 | 10,53 km/t | 5:41 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C2 | 05-09-2021 | 4 KM | 9 | 2 omgange | 47:05 | 10,19 km/t | 5:53 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4,8 KM | 8 | 3 omgange | 1:03:11 | 13,67 km/t | 4:23 min/km |
MTB KIDZ SUMMER CUP 2021 | 29-07-2021 | - | 1 | 7 omgange | 47:35 | 0,00 km/t | - min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 7 | 2 omgange | 39:59 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 12-06-2021 | 5,8 KM | 8 | 2 omgange | 42:33 | 16,36 km/t | 3:40 min/km |
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb | 30-05-2021 | 5,5 KM | 10 | 3 omgange | 1:10:55 | 13,96 km/t | 4:17 min/km |
Saltum MTB børneløb | 22-05-2021 | 3 KM | 2 | 6 omgange | 41:01 | 26,33 km/t | 2:16 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 8 | 3 omgange | 57:17 | 12,57 km/t | 4:46 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk