Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | ¼ Jernmand |
Detaljer
Nettotid | 2:44:27 |
Bruttotid | 2:45:53 |
Starttidspunkt | 11:01:26 |
Sluttidspunkt | 13:45:53 |
Dato | 12. august 2023 |
Discipliner
Svømning | 24:51 | 1 km |
Skiftezone 1 | 3:55 | |
Cykling | 1:14:19 | 42 km |
Skiftezone 2 | 3:18 | |
Løb | 58:04 | 11,2 km |
Deltager (#3)
Jesper Bødker Buchtrup | |
2 Tri | |
Danmark | |
Mand | |
AG55-59 mænd
Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2023. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Svømning | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Tid | ||||||
Svømning | 1 km | 24:51 | 2:29 min/100m | 24:51 | 24:51 | |||||
Skiftezone 1 | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Tid | Tid | Tid | ||||||||
T1 | 3:55 | 3:55 | 28:46 | |||||||
Cykling | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Tid | ||||||
Cykling | 42 km | 1:14:19 | 33,91 km/t | 1:14:19 | 1:43:05 | |||||
Skiftezone 2 | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Tid | Tid | Tid | ||||||||
T2 | 3:18 | 3:18 | 1:46:23 | |||||||
Løb | Mellemtid | Disciplin total | Samlet tid | |||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Tid | ||||||
Løb Lap 1 | 2,8 km | 15:30 | 5:32 min/km | 15:30 | 2:01:53 | |||||
Løb Lap 2 | 2,8 km | 14:28 | 5:10 min/km | 29:58 | 2:16:21 | |||||
Løb Lap 3 | 2,8 km | 13:58 | 4:59 min/km | 43:56 | 2:30:19 | |||||
Løb Lpp 4 | 2,8 km | 14:08 | 5:02 min/km | 58:04 | 2:44:27 | |||||
Total | 11,2 km | 58:04 | 5:11 min/km | 58:04 | 2:44:27 | |||||
Andre resultater for Jesper Bødker
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
Danmarks Højeste Motionscykelløb 2023 | 18-05-2023 | 191,1 KM | 6:03:37 | 6:03:31 | 31,54 km/t | 1:54 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 7 omgange | 2:36:08,23 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 4 omgange | 2:32:16,36 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 38:44,38 | 38:44,38 | 39,18 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 6 omgange | 2:28:27 | 36,37 km/t | 1:38 min/km |
Vitamin Well Grand Prix 2023 -Amager Cykle Ring | 06-04-2023 | 14 KM | 7 omgange | 2:31:21,68 | 38,85 km/t | 1:32 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 5.0 p/b FBL | 01-04-2023 | 5,2 KM | 9 omgange | 1:10:15,44 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 15-01-2023 | - | 4 omgange | 50:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 6 omgange | 58:27 | 0,00 km/t | - min/km |
Lufthavnen Rundt 2022 | 06-11-2022 | 21,1 KM | 1:54:23 | 1:54:08 | 11,09 km/t | 5:24 min/km |
Hvidovre Kalvebod Triathlon 2022 | 13-08-2022 | 52,5 KM | 2:54:11 | 2:52:49 | 18,23 km/t | 3:17 min/km |
Stevns Jernmand 2022 | 19-06-2022 | 113495 Meter | 5:47:21 | 5:46:31 | 19,65 km/t | 3:03 min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 7 omgange | 1:04:15 | 0,00 km/t | - min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 3 omgange | 2:07:03,91 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 4 omgange | 1:47:13,12 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 4 omgange | 1:45:37,27 | 39,31 km/t | 1:31 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 6 omgange | 2:00:53,30 | 36,93 km/t | 1:37 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 3 omgange | 2:08:20,12 | 38,43 km/t | 1:33 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,68 KM | 4 omgange | 41:54 | 15,35 km/t | 3:54 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 3 omgange | 2:20:12 | 32,74 km/t | 1:49 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 9 omgange | 2:01:52 | 38,10 km/t | 1:34 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 3 omgange | 2:15:46 | 36,46 km/t | 1:38 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 4 omgange | 2:13:29 | 33,98 km/t | 1:45 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 3 omgange | 2:10:11 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |