Resultat
Bruttotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | Børne- & Ungdomstriatlon (8-11 år og 12-15 år) |
Detaljer
Nettotid | 37:34 |
Bruttotid | 37:34 |
Starttidspunkt | 09:30:26 |
Sluttidspunkt | 10:08:01 |
Dato | 14. august 2016 |
Discipliner
Svømning | 6:18 | 100 meter |
Skiftezone 1 | 1:22 | |
Cykling | 18:15 | 10000 meter |
Skiftezone 2 | 0:54 | |
Løb | 10:45 | 2500 meter |
Deltager (#468)
Noah Borgen Morell | |
Guldborgsund Triathlonklub | |
Danmark | |
Mand, 11 år (19 i dag) | |
7-11 år mænd
Aldersklassen udregnes ud fra deltagerens alder. Det vil sige alderen pr. d. 14. august 2016. |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Svømning | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Swim | 100 meter | 6:18 | 6:18 min/100m | 6:18 | 09:36:44 | |||
Skiftezone 1 | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Tid | Tid | Klokken | ||||||
T1 | 1:22 | 7:40 | 09:38:06 | |||||
Cykling | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
Bike | 10000 meter | 18:15 | 32,88 km/t | 25:55 | 09:56:21 | |||
Skiftezone 2 | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Tid | Tid | Klokken | ||||||
T2 | 0:54 | 26:49 | 09:57:15 | |||||
Løb | Mellemtid | Samlet tid | ||||||
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
2,5 KM Run | 2500 meter | 10:45 | 4:18 min/km | 37:34 | 10:08:00 | |||
Løbsstatistik
Gennemførte deltagere fordelt efter nettotid
Andre resultater for Noah
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 13 omgange | 3:04:18,07 | 43,59 km/t | 1:22 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 8 omgange | 3:06:58 | 44,92 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 8 omgange | 2:58:46 | 41,88 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 10 omgange | 2:47:12 | 44,49 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 11 omgange | 1:01:22 | 45,17 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 13:14 | 13:14 | 48,05 km/t | 1:14 min/km |
Ordrup CC Linjeløb 2023 | 11-06-2023 | 19,3 KM | 8 omgange | 3:36:54,71 | 42,71 km/t | 1:24 min/km |
#3 Skåne 3-dagars Ringenloppet - till minne av Frans Desaix med SWECUP | 01-05-2023 | 11 KM | 15 omgange | 3:47:46 | 43,47 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 7 omgange | 2:52:49 | 43,50 km/t | 1:22 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 8 omgange | 2:34:35 | 46,58 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 3:32:39 | 3:32:38 | 43,34 km/t | 1:23 min/km |
B-Bikes - Greve CC SM Linjeløb 2022 | 18-09-2022 | 10,3 KM | 9 omgange | 2:09:17,30 | 43,02 km/t | 1:23 min/km |
Sjællandsmesterskab Enkeltstart 2022 | 17-09-2022 | 26 KM | 31:53,73 | 31:52,71 | 48,94 km/t | 1:13 min/km |
STARK-løbet 2022 - CK Fix | 03-09-2022 | 10 Meter | 15 omgange | 1:38:21,75 | 0,09 km/t | 10:55:45 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 25 KM | 32:03 | 32:03 | 46,79 km/t | 1:16 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 10 omgange | 2:34:02,91 | 40,90 km/t | 1:28 min/km |
ABC Linjeløb 2022 | 21-05-2022 | 17,6 KM | 6 omgange | 2:34:18,85 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Grand Prix Ejner Hessel & Segafredo 2022 | 07-05-2022 | 12,4 KM | 7 omgange | 2:12:36,09 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
B-bikes - Greve CC SM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 11,1 KM | 11 omgange | 2:42:30,70 | 45,08 km/t | 1:19 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 6 omgange | 2:11:13 | 41,15 km/t | 1:27 min/km |
Hillerød CC Grand Prix 2021 | 04-09-2021 | 13,4 KM | 7 omgange | 2:10:43,17 | 43,05 km/t | 1:23 min/km |
Nybolig Hvidovre - Gadeløb 2021 | 22-08-2021 | 2 KM | 20 omgange | 54:26,54 | 44,08 km/t | 1:21 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 6 | 17-07-2021 | 14 KM | 1:05:03,80 | 20:03,80 | 41,87 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 5 | 16-07-2021 | 2,4 KM | 1:00:34 | 1:00:31 | 2,38 km/t | 25:12 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4 | 15-07-2021 | 124 KM | 3:04:58 | 3:04:54 | 40,24 km/t | 1:29 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 3 | 14-07-2021 | 52,5 KM | 1:19:14 | 1:19:13 | 39,76 km/t | 1:30 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2 | 13-07-2021 | 123,5 KM | 2:56:29 | 2:56:28 | 41,99 km/t | 1:25 min/km |
Postnord U6 Cycle Tour - stage 1 | 12-07-2021 | 3,2 KM | 4:48,26 | 4:48,26 | 39,96 km/t | 1:30 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 7 omgange | 2:14:42,34 | 43,65 km/t | 1:22 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 8 omgange | 1:57:48,69 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 10 omgange | 2:51:22 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 7 omgange | 2:04:47,88 | 41,73 km/t | 1:26 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 8 omgange | 1:39:39 | 36,60 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 6 omgange | 1:14:48 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 3 omgange | 2:03:04 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Alfa Laval Løbet Nakskov SJM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 20:44 | 20:44 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 5 omgange | 2:03:45 | 37,81 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 0:00 | 4:51:54 | 3,21 km/t | 18:42 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 14:54 | 14:54 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 8 omgange | 1:44:11 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 3 omgange | 1:58:13 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 3 omgange | 1:57:59 | 38,60 km/t | 1:33 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 7 omgange | 1:51:43 | 42,48 km/t | 1:24 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 19:42,19 | 19:42,19 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 4 omgange | 2:04:39 | 36,39 km/t | 1:38 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 5 omgange | 1:59:21 | 37,70 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 5 omgange | 2:02:37 | 37,92 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 6 omgange | 1:51:06 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 6 omgange | 1:51:06 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 15:15 | 15:15 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 15:15 | 15:15 | 41,67 km/t | 1:26 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 3 omgange | 1:57:02 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 3 omgange | 1:51:58 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Cross Nationals 18/19 5. runde, Roskilde | 09-03-2019 | 4 KM | 14:26 | 14:26 | 16,62 km/t | 3:36 min/km |
Cross Nationals 18/19 4. runde, Fredericia | 26-01-2019 | 6 KM | 23:06 | 23:06 | 15,57 km/t | 3:51 min/km |
Cross Nationals 18/19 2. runde, Skanderborg | 24-11-2018 | 6 KM | 21:45 | 21:45 | 16,54 km/t | 3:37 min/km |
Cross Nationals 18/19 1. runde, Korsør | 27-10-2018 | 6 KM | 20:02 | 20:02 | 17,96 km/t | 3:20 min/km |
DM TRI serie FINALEN 2018 Fredericia | 01-09-2018 | 14,28 KM | 37:24 | 37:24 | 22,89 km/t | 2:37 min/km |
MÆRK NÆSTVED Kanal Triathlon DM CLASSIC | 05-08-2018 | 12,83 KM | 36:08 | 36:08 | 21,29 km/t | 2:49 min/km |
Herlev Triathlon 2018 | 06-05-2018 | 2,9 KM | 17:59 | 17:59 | 9,67 km/t | 6:12 min/km |
Danske Invest DM Tri-Liga 2017 - Fredericia | 02-09-2017 | - | 21:54 | 21:54 | 0,00 km/t | - min/km |
Knuthenborg Safari Triatlon 2017 | 13-08-2017 | 12700 Meter | 31:17 | 31:17 | 24,36 km/t | 2:27 min/km |
MÆRK NÆSTVED Kanal Triathlon DM CLASSIC | 06-08-2017 | 7,7 KM | 26:24 | 26:24 | 17,49 km/t | 3:25 min/km |
XTERRA Aarhus 2017 | 03-06-2017 | - | 21:10 | 21:10 | 0,00 km/t | - min/km |
Danske Invest DM TRI serien #5 Furesøen | 04-09-2016 | 16,25 KM | 43:24 | 43:24 | 22,46 km/t | 2:40 min/km |
Danske Invest DM TRI serien #4 Fredericia - LØR | 27-08-2016 | 16,25 KM | 39:21 | 39:21 | 24,77 km/t | 2:25 min/km |
Danske Invest DM TRI serien #2 Holbæk | 05-06-2016 | 16,25 KM | 43:23 | 43:23 | 22,47 km/t | 2:40 min/km |
Danske Invest DM TRI serien #1 Ikast | 23-04-2016 | 11,3 KM | 36:28 | 36:28 | 18,59 km/t | 3:13 min/km |