Flammen Liga powered by SRAM 2017 #2 Holte

Results

Jeppe Laumand Drue Nielsen
Varde Cykelklub
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 3
Samlet tid 55:26
Placering
Samlet 10 af 12
Mænd 10 af 12
Point
MTBLiga Point 68
Detaljer
Teknikøvelse (straftid) 1:15
Distance i alt 9 km
Distance (omgang) 3 km
Gennemsnit omgang 18:01
9,99 km/t
Hurtigste omgang 15:41
11,48 km/t
Langsomste omgang 19:59
9,01 km/t
Deltager (#1812)
Jeppe Laumand Drue Nielsen
Jeppe Laumand Drue Nielsen
Varde Cykelklub
Danmark
Mand, 7 år (11 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:06 0:06 7 11:59:46
Omgang 1 15:41 11,48 km/t 15:48 11 12:15:27
Omgang 2 18:23 9,78 km/t 34:11 10 12:33:51
Omgang 3 19:59 9,01 km/t 54:11 10 12:53:50
 
Omgangstider
Andre resultater for Jeppe
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-320:43
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-126:53
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #3 Varde3 KM843:22
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C11 KM948:20
Flammen Liga powered by SRAM 2017 #5 Vejle C13 KM846:10
DCU MTB XCO 7130+-532:52
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #16,15 KM447:26
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #25,45 KM230:23
VESTERGADES MTB CUP 2018 - #37,3 KM335:17
DCU MTB XCO Racing Kolding1,4 KM125:05
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors3 KM1034:56
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg3,5 KM1148:40
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #1 Grusgraven, Varde3 KM123:58
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4,17 KM738:37
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM943:51
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '18 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM124:30
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-135:22
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup2,6 KM844:04
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20184,5 KM430:58
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM110:57
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter115:33
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #16,5 KM130:14
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #26,3 KM130:28
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2019 - #37,3 KM133:11
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019-431:21
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte3 KM1648:07
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM431:28
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #1 Grusgraven, Varde3 KM123:36
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #2 Militærskoven, Varde3 KM126:52
CLUB LA SANTA KIDS MTB CUP '19 - #3 Arnbjerg, Varde3 KM129:12
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg-528:17
Race Days Kolding p/b SRAM #2-528:19
Race Days Kolding p/b SRAM #2 SHORT TRACK-210:23
Shimano Ligaen 2019 p/b SIXT #4 Copenhagen-527:44
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20194,5 KM228:46
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM124:58
Cross - Vejen BC0,9 KM124:54
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM127:17
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM116:51
Cross - Odense - Cross Cup-227:00
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020 - #16,5 KM123:51
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020 - #26,3 KM130:51
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020- #37,3 KM137:31
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM2035:13
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP14,4 KM131:03:29
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP12,2 KM1651:12
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM1952:10
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb4,5 KM1650:38
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C24,2 KM1852:04
Holte MTB DM 2021-2449:42
INVITA MTB RACE BLÅBJERG 20214,5 KM526:06
Cross JFM - Vejen BC1,2 KM534:43

Sponsor