Flammen Liga powered by SRAM 2017 #4 Silkeborg C1

Results

Nikolaj Solsbæk
Aarhus MTB / Team Solsbæk
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 4
Samlet tid 45:09
Placering
Samlet 8 af 10
Mænd 8 af 10
Point
MTBLiga Point 80
Detaljer
Distance i alt 4 km
Distance (omgang) 1 km
Gennemsnit omgang 11:11
5,36 km/t
Hurtigste omgang 10:09
5,91 km/t
Langsomste omgang 12:51
4,66 km/t
Deltager (#1811)
Nikolaj Solsbæk
Nikolaj Solsbæk
Aarhus MTB / Team Solsbæk
Danmark
Mand, 7 år (11 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 0 0:24 0:24 9 12:00:25
Omgang 1 10:09 5,90 km/t 10:33 7 12:10:35
Omgang 2 10:09 5,91 km/t 20:43 7 12:20:44
Omgang 3 11:34 5,18 km/t 32:17 7 12:32:19
Omgang 4 12:51 4,66 km/t 45:09 8 12:45:11
 
Omgangstider
Andre resultater for Nikolaj
ArrangementDistanceNettotid
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-21:40
Xtraordinaer KIDZ MTB Race-23:20
Marselisborg MTB Marathon 201710 KM32:10
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 24,5 KM43:01
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 3-49:57
Cyklebørsen MTB vintercup 2017/2018 # 6-48:27
DCU MTB XCO Racing Kolding1,4 KM28:24
Shimano Ligaen 2018 - #1 Mors3 KM31:30
Shimano Ligaen 2018 - #2 Silkeborg3,5 KM39:26
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde4,17 KM36:40
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-36:28
MTB Randers Street Challenge 3.0 - 20185 KM1:05:07
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018-39:57
Shimano Ligaen 2018 - #4 Aalborg3 KM37:37
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup2,6 KM41:51
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM43:42
Cyklebørsen MTBvintercup # 2 (2018/19)6 KM50:49
DM XCM 2019 - Aarhus MTB25 KM1:27:21
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 20195 KM1:02:24
DCU XCO - Racing Kolding sæsonåbneren 2019-27:52
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte3 KM26:55
12 Timer i Jylland 201910,5 KM2:21:50
Race Days Vejle p/b SRAM #14800 Meter35:58
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde4,2 KM29:42
12 Timer i Jylland 2019428 Meter1:39
Race Days Kolding p/b SRAM #2-26:08
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM21:45,65
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM28:18
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb5,3 KM32:34
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg-25:07
Shimano Ligaen 2019 p/b SIXT #4 Copenhagen-25:16
Tour de Tønder 20201 KM1:30
Tour de Tønder 202010 KM9:09
Tour de Tønder 202010 KM29:34
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM9:24
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM47:57
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM47:49
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM1:02:57
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM2:48:07
Tour de Tønder 20201 KM7:00
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter1:12
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM53:58
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter13:59
Tour de Tønder 2 - 2020750 Meter25:25
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020-0:09
DM XCO - Vejle 20202000 Meter33:29
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 20202,5 KM49:51
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 20202,5 KM39:36
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM23:57
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM43:19,36
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb 4 KM39:32
6 timer i Rold10 KM1:30:15
Youth Tour RCR & TCR9,4 KM16:48,89
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM27:16,67
Youth Tour RCR & TCR9,17 KM53:54,09

Sponsor