Events
Virtuelle events
Events & tilmelding
Resultater
Træning
Træning
Hjælp & Info
Ofte stillede spørgsmål
Om Sportstiming
Kontakt
Gavekort
Handelsbetingelser
Persondata-politik
For arrangører
Log ind
Log ind
Indkøbskurv
Sprog
Dansk
Norsk
Svenska
English
Deutsch
Français
Italiano
简体中文
Læsø Rundt 2018
Resultater
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
Event
Deltagere
Resultater
10,3 km
21,1 km
Alle køn
Mænd
Kvinder
Søg
Udvid søgning
Plac.
Startnr.
Bruttotid
Deltager
Klub/Firma/Sponsor
By
1
68
44:08
Martin Steffensen
Psykologerne i Jens Bangs Stenhus
Psykologerne i Jens Bangs Stenh.
Aalborg
Klub/Firma/Sponsor
Psykologerne i Jens Bangs Stenh.
2
65
49:57
Mads Melby
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
-
3
66
49:58
Henrik Melby
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
-
3
69
49:58
Maybrit Mariager
skagentømreren
skagentømreren
Skagen
Klub/Firma/Sponsor
skagentømreren
5
56
50:01
Jörg Bald
Lauffreunde Stefansbecke
Lauffreunde Stefansbecke
Wenden
Klub/Firma/Sponsor
Lauffreunde Stefansbecke
6
116
53:07
Klaus Nielsen
Gistrup
Klub/Firma/Sponsor
-
7
5
54:01
Tina Stær
Roskilde
Klub/Firma/Sponsor
-
8
47
54:33
Michael Klok
Ikast
Klub/Firma/Sponsor
-
9
55
56:41
Ute Haarmann
Lauffreunde Stefansbecke
Lauffreunde Stefansbecke
Wenden
Klub/Firma/Sponsor
Lauffreunde Stefansbecke
10
11
57:04
Anita Rosenqvist
Randers
Klub/Firma/Sponsor
-
11
28
57:29
Jan Seglem
NHO
NHO
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
NHO
12
57
58:13
Leon Bitsch
Skive AM
Skive AM
Skive
Klub/Firma/Sponsor
Skive AM
13
36
58:59
Daniel Dyrberg Eickhardt
Intelligent Systems
Intelligent Systems
Hadsund
Klub/Firma/Sponsor
Intelligent Systems
14
49
59:14
Kristina Larsen
København Ø
Klub/Firma/Sponsor
-
15
62
59:34
Niki Grigoriou
Intelligent Systems
Intelligent Systems
Hadsund
Klub/Firma/Sponsor
Intelligent Systems
16
122
1:00:04
Ib Lynnerup Larsen
Aarhus 1900 Atletik/Motion
Aarhus 1900 Atletik/Motion
Aarhus
Klub/Firma/Sponsor
Aarhus 1900 Atletik/Motion
17
37
1:00:08
Torben Andersen
Intelligent Systems
Intelligent Systems
Hadsund
Klub/Firma/Sponsor
Intelligent Systems
18
31
1:00:14
Erling Søgård christensen
Lemming
Klub/Firma/Sponsor
-
19
16
1:00:38
Jens Gregersen
Skive AM Triathlon
Skive AM Triathlon
Højslev
Klub/Firma/Sponsor
Skive AM Triathlon
20
39
1:00:40
Sigrid Tollefsen
København
Klub/Firma/Sponsor
-
21
64
1:00:50
Kaja Giltvedt
Frambu
Frambu
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
Frambu
22
48
1:00:56
Kent Larsen
Strandby
Klub/Firma/Sponsor
-
23
41
1:01:04
Dorthe Lindgren
Frederikshavn
Klub/Firma/Sponsor
-
24
67
1:01:18
Susanne Skaaning Nielsen
Vejle Øst
Klub/Firma/Sponsor
-
25
3
1:02:18
marianne petersen
karlslunde
Klub/Firma/Sponsor
-
26
105
1:02:56
Kirsten Neiman
Vejle Ø
Klub/Firma/Sponsor
-
27
29
1:03:12
Øystein Bakken
NHO
NHO
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
NHO
28
46
1:03:41
Jesper Pedersen
stenvald
stenvald
Dronninglund
Klub/Firma/Sponsor
stenvald
29
8
1:03:52
Bente Kiim
Greve
Klub/Firma/Sponsor
-
30
53
1:04:04
Selma Odgaard
Læsø
Klub/Firma/Sponsor
-
31
18
1:04:10
Kalle Herskin
Team Uno - et hold af enere
Team Uno - et hold af enere
Læsø
Klub/Firma/Sponsor
Team Uno - et hold af enere
32
17
1:04:12
Mette Herskin
Læsø
Klub/Firma/Sponsor
-
33
4
1:04:15
Inge Berg
Karlslunde
Klub/Firma/Sponsor
-
34
54
1:04:16
Mette Odgaard
Sprog til Tiden
Sprog til Tiden
Læsø
Klub/Firma/Sponsor
Sprog til Tiden
35
59
1:04:20
Freja Højland Pedersen
T og M booking
T og M booking
Læsø
Klub/Firma/Sponsor
T og M booking
36
58
1:05:35
Tina Højland Pedersen
T og M booking
T og M booking
Læsø
Klub/Firma/Sponsor
T og M booking
37
24
1:06:02
Lasse Høegh
Aalborg
Klub/Firma/Sponsor
-
38
42
1:06:04
Betinna Rasmussen
Klub/Firma/Sponsor
-
39
32
1:06:07
Sanne Møllebjerg
Lemming
Klub/Firma/Sponsor
-
40
110
1:07:03
Jan Kristensen
Siv
Siv
Klub/Firma/Sponsor
Siv
41
38
1:07:59
Pernille Thingstad
Trondheim
Klub/Firma/Sponsor
-
42
33
1:08:15
Line Kristiansen Daae
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
-
43
25
1:09:46
Jennifer Drummond Johansen
Bekkelaget Sportsklubb
Bekkelaget Sportsklubb
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
Bekkelaget Sportsklubb
44
30
1:10:34
Tukan Param
NHO
NHO
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
NHO
45
45
1:10:36
Marc Søndergaard
Klub/Firma/Sponsor
-
46
34
1:10:41
Jesper Thomsen
Intelligent Systems
Intelligent Systems
Hadsund
Klub/Firma/Sponsor
Intelligent Systems
47
51
1:11:22
Vivi-Ann Frost
Viby Sjælland
Klub/Firma/Sponsor
-
48
52
1:11:51
Jacob Frost
Viby Sjælland
Klub/Firma/Sponsor
-
49
63
1:13:35
Peter Wewer Melby
Oslo
Klub/Firma/Sponsor
-
50
20
1:15:10
Kamilla Bartholomæussen Thrysøe
Aalborg
Klub/Firma/Sponsor
-
1
2
»
Tidtagningen til dette event sker med brug af ST App Service. Der benyttes ikke chip-tidtagning til dette arrangement. Ved rettelser bedes du rette henvendelse direkte til arrangøren.
For spørgsmål angående resultater kontakt:
info@badehotel.eu