Xtreme Mandehørm 2018 - Slagelse

Holdresultater

  


Placering
Klub/Firma
Klasse
Køn
Nettotid
 
1
Vidar-Crossfit 1AlleM
3:56:56
3037
Morten Jensen1986M
1:16:28
3036
Kim Kahr1982M
1:19:26
3055
Rasmus Ravn Augustsen1999M
1:21:00
 
2
Vidar-Crossfit 2AlleM
4:18:05
3039
Mads Ragnar Jensen1990M
1:21:22
3040
Anders Teglers1985M
1:22:50
3035
Jens Johansen1984M
1:33:52
 
3
The FortiesAlleM
4:26:16
3110
Jimmy Petersen1974M
1:14:16
3004
Anders Larsen1974M
1:22:57
3134
kasper larsen1986M
1:49:03
 
4
Niels LienAlleM
4:37:13
3082
Morten Østergaard1975M
1:30:56
3094
Martin Wiese1986M
1:30:57
3088
Andreas Bang Bang Bruun1993M
1:35:20
 
5
Team sunglasesAlleM
4:39:38
3192
Kim Sune Sørensen1985M
1:31:16
3193
Thomas Ringstrøm1984M
1:34:11
3194
Martin Nygaard Nielsen1983M
1:34:11
 
6
Over stok og stenAlleM
4:48:32
3052
Denis Tcherniak1989M
1:33:27
3054
Rasmus Nielsen1980M
1:35:07
3053
Mads Møller1975M
1:39:57
 
7
Niels LienAlleM
5:01:12
3080
Martin Tønder1985M
1:35:21
3097
Jacob Jensen1989M
1:39:27
3098
Benjamin Nielsen1995M
1:46:24
 
8
MarathondrengeneAlleM
5:05:40
3046
Brian Spange1980M
1:39:37
3047
Daniel Husum1982M
1:39:45
3048
Michael Bødtcher1980M
1:46:17
 
9
Team Theis, Kull og SejerAlleM
5:10:08
3159
Steffen Sejer1978M
1:43:17
3160
Peter Kull1980M
1:43:25
3158
Jimmi Theis1979M
1:43:25
 
10
Holbæk VestAlleM
5:10:33
3120
Esper Espersen1965M
1:43:30
3123
Troels Mølgaard1966M
1:43:31
3121
Jacob Lisby1976M
1:43:32
 
11
Team BangAlleM
5:11:39
3028
Christoffer Kragh1999M
1:37:00
3023
Emil Dyrehave2000M
1:44:00
3024
Michael Dyrehave1969M
1:50:39
 
12
Team EBKAlleM
5:27:57
3175
Kim Pedersen1976M
1:45:45
3179
Steffen Lind1986M
1:50:38
3174
Ernad Smajilovic1994M
1:51:32
 
13
Team WackenAlleM
5:33:13
3388
Rasmus Jørgensen1982M
1:43:40
3390
Jonas Nyvang1987M
1:43:41
3387
Lars Larsen1973M
2:05:51
 
14
SERVICE-TØMRERENAlleM
5:35:25
3476
Christian Ulrich1967M
1:45:30
3487
Thomas Tømrer Jensen1971M
1:51:40
3473
Alexander Søndergaard Jensen1997M
1:58:14
 
15
Niels LienAlleM
5:40:35
3085
Frank Ovesen1963M
1:47:57
3079
Jeppe Frimann1980M
1:56:18
3089
Claus F. Andersen1984M
1:56:19
 
16
Team FNSAlleM
5:41:04
3548
Frederik Munthe1982M
1:53:39
3547
Nicolaj Olsen1980M
1:53:40
3546
Søren Johansen1978M
1:53:43
 
17
Vidar-Crossfit 3AlleM
5:42:39
3409
Jonas Kyed1984M
1:53:42
3402
Christian Bak Qvortrup1974M
1:54:23
3411
Christian Hoffmann1986M
1:54:33
 
18
3 lynkineser & 2 kanonslagAlleM
5:43:35
3470
Daniel Rasmussen1991M
1:30:13
3468
Jacob Møller1985M
2:06:39
3471
Christian Hulsbæk1980M
2:06:41
 
19
Vidar-Crossfit 3AlleM
5:43:54
3591
Claus Rosendahl1975M
1:54:34
3410
Allan Kristensen1980M
1:54:37
3406
Brian Becher1968M
1:54:41
 
20
Krudtuglerne fra BoeslundeAlleM
5:48:16
3165
Nicklas Olsen1992M
1:54:07
3166
Andreas Nedergaard1992M
1:55:42
3168
Chris Hansen1985M
1:58:26
 
21
Vidar-Crossfit 6AlleM
5:51:19
3407
Holger Nygaard1980M
1:53:39
3403
RunE Larsen1975M
1:58:47
3404
Teddy Møller1977M
1:58:52
 
22
Slagelse MCAlleM
5:53:56
3059
Glenn Liechti1969M
1:49:03
3057
Klaus Sørensen1966M
1:50:01
3058
Lars Lindebjerg1964M
2:14:50
 
23
SvineneAlleM
5:54:37
3072
Martin Hansen1975M
1:23:58
3073
Jesper Hansen1978M
2:15:18
3076
Thomas Moesgaard Smith1976M
2:15:20
 
24
SERVICE-TØMRERENAlleM
5:59:00
3485
Simon Søndergaard Jensen1997M
1:58:14
3474
Anders Lindboe1993M
1:58:15
3479
Knud Peter Sørensen1953M
2:02:30
 
25
2tyk&1tyndAlleM
5:59:17
3277
Bo Bundgaard1971M
1:59:41
3276
Christian Nielsen1973M
1:59:47
3278
Jakob Olsbro1973M
1:59:48
 
26
ØlhundeneAlleM
6:03:25
3062
Mads Peter Hansen1998M
1:55:42
3510
Jan Larsen1977M
2:03:34
3590
Hans Larsen1949M
2:04:08
 
27
TændrørerneAlleM
6:04:39
3552
Mike Christensen1986M
2:01:31
3551
Tonni Juul1994M
2:01:33
3550
Jonas Høst1986M
2:01:33
 
28
Team EBKAlleM
6:05:34
3171
Anders Jensen1973M
1:56:48
3173
Carsten Fisker1977M
1:59:15
3177
Mads Termansen1979M
2:09:30
 
29
AtlantiaAlleM
6:07:06
3116
Søren Kikkenborg1976M
1:50:26
3115
Jacob Vestergaard1974M
1:55:45
3118
Anders Pedersen1971M
2:20:54
 
30
Personaleforeningen Slagelse kommuneAlleM
6:09:17
3576
Jonas Seneka1985M
2:01:07
3575
Mads Carlsen1988M
2:01:08
3513
Brian Jørgensen1982M
2:07:01
 
31
Dø - Dræb - LemlæstAlleM
6:12:42
3336
Sune Hansen1991M
1:53:09
3335
Rene Hansen1991M
2:03:07
3338
Morten Olsson1979M
2:16:26
 
32
de udfordredeAlleM
6:13:15
3324
Mike Windsor1986M
2:02:14
3326
Frederik Sørensen1989M
2:05:26
3327
Søren Berg1982M
2:05:34
 
33
Niels LienAlleM
6:14:51
3096
Søren Jensen1998M
1:57:12
3087
Daniel Stage1986M
2:01:05
3081
Christian F. Birkholm1986M
2:16:33
 
34
The Evil TripletsAlleM
6:17:53
3308
Kristian Linkaer1974M
2:05:57
3309
Martin Cailloux1969M
2:05:57
3307
Egil Christ1974M
2:05:58
 
35
Kalundborg-DrengeneAlleM
6:19:04
3124
Jonas Bangsted Pedersen1988M
2:06:21
3126
Rasmus ER1988M
2:06:21
3127
Mikkel Grube Hansen1988M
2:06:21
 
36
SERVICE-TØMRERENAlleM
6:23:22
3480
Kris Lysegaard1973M
2:02:46
3483
Morten Lemvig1977M
2:02:47
3475
Christian Hansen1975M
2:17:49
 
37
C-MENAlleM
6:27:59
3254
Nicolai Christian Wibroe1991M
1:57:09
3252
Jeff Nguyen Lam1992M
1:57:10
3251
Dennis Wettergren1992M
2:33:38
 
38
De UladesigsnigeforbiligeAlleM
6:28:48
3264
Lars Kristensen1972M
2:08:11
3261
Claus Blak Walther1971M
2:08:11
3263
Nicolai Walther1998M
2:12:24
 
39
The FortiesAlleM
6:42:26
3105
martin henriksen1986M
2:14:08
3101
Hans Olsen1975M
2:14:09
3041
Palle Taulov1978M
2:14:09
 
40
The FortiesAlleM
6:42:28
3102
Holger Olsen1986M
2:14:09
3104
Lars Mattesen1974M
2:14:09
3100
Emil Olsen1980M
2:14:10
 
41
Team stankelbenAlleM
6:51:32
3215
Anders Egetoft1977M
2:17:10
3216
Bo Skjødt1970M
2:17:10
3213
Martin Madsen1973M
2:17:11
 
42
SERVICE-TØMRERENAlleM
6:53:35
3481
Lars Riishøj1970M
2:17:50
3484
Ole Christian Sørensen1967M
2:17:52
3478
Jens Olsen1972M
2:17:52
 
43
LGM Multiservice team UnoAlleM
6:54:41
3490
Stefan Lindemose1980M
2:18:10
3489
Lennart Gram Michaelsen1981M
2:18:13
3495
Jan Holm1981M
2:18:17
 
44
Team EBKAlleM
6:56:32
3172
Brian Astrup1973M
2:12:45
3187
Christian Damgaard1980M
2:21:53
3180
Thomas Haurum1977M
2:21:53
 
45
KIK CrossereAlleM
6:58:10
3563
Jonny Plough1983M
2:13:34
3564
Rune Bendtsen1984M
2:21:54
3562
Ronni Bendtsen1982M
2:22:41
 
46
PortørAlleM
7:03:09
3507
Henrik Markwian1974M
2:21:01
3508
David Kronhorst1989M
2:21:03
3587
Kim Karlsson1974M
2:21:04
 
47
The CavemensAlleM
7:03:48
3437
Ronni Lindvig1993M
2:21:15
3436
Pelle Lottsson1994M
2:21:16
3435
Mathias Frost Andersen1994M
2:21:16
 
48
Så er der ØLAlleM
7:04:46
3358
Jacob Thomsen1983M
2:20:14
3360
Jakob Ganderup1980M
2:22:15
3359
Lasse Mandal1979M
2:22:17
 
49
UanstændigeAlleM
7:04:54
3535
Lars Sletting1978M
2:16:17
3534
Martin Berger1975M
2:18:19
3536
Theiz Petersen1998M
2:30:17
 
50
Team Lysen Biler Sorø & NæstvedAlleM
7:06:59
3583
Klaus Tidemann1906M
2:22:19
3577
Anders Lysen-M
2:22:19
3578
Christian Lysen-M
2:22:20
 
51
Beer HuntersAlleM
7:11:15
3540
Rasmus Thuse1976M
2:23:44
3334
Jan Pollas Johansen1977M
2:23:45
3012
Jesper Aust Østergaard1974M
2:23:45
 
52
Niels LienAlleM
7:14:19
3095
Jacob Laursen1987M
2:16:42
3086
Jakob Pedersen1980M
2:23:51
3078
Micki Lien1992M
2:33:45
 
53
Personaleforeningen 1 Slagelse kommuneAlleM
7:17:07
3600
Rasmus Raagaard1980M
2:01:27
3573
Brian Eskildsen1971M
2:37:50
3570
Martin Kryger1979M
2:37:50
 
54
Personaleforeningen Slagelse kommuneAlleM
7:20:38
3514
Kim Johansen1986M
2:12:55
3511
Rene Lind1974M
2:33:51
3512
Benny Gottlieb1980M
2:33:52
 
55
Team holdAlleM
7:23:18
3568
Casper Passer1997M
2:27:45
3566
Nicolai Hansen1995M
2:27:45
3567
Ali Zaeim1991M
2:27:46
 
56
LGM Multiservice team UnoAlleM
7:23:19
3494
Martin Skovdal1980M
2:18:18
3488
Dennis Blæsbjerg1984M
2:18:48
3492
Danny Kruse1989M
2:46:13
 
57
Pølsedrengene!AlleM
7:31:03
3164
Martin Askholm1976M
2:30:20
3197
Jan Ole Petersen1980M
2:30:21
3201
Kim Simonsen1984M
2:30:21
 
58
FarveblyanterneAlleM
7:34:13
3298
Kasper Nielsen1982M
2:31:22
3291
Anders Gadegaard Skriver1989M
2:31:24
3293
Søren peter Andreassen1988M
2:31:26
 
59
FarveblyanterneAlleM
7:34:24
3290
Jacob Nørh Petersen1988M
2:31:27
3299
Jesper Skriver1987M
2:31:27
3295
Lasse Christensen1988M
2:31:29
 
60
FarveblyanterneAlleM
7:34:36
3296
Thomas Tødsø1986M
2:31:31
3294
sonny pedersen1984M
2:31:31
3289
Lasse Als Palle1990M
2:31:33
 
61
Team farAlleM
7:42:49
3543
Henrik Holsteiner1977M
2:30:27
3542
Emin Osman1979M
2:31:22
3541
Martin Forup Pedersen1986M
2:40:59
 
62
Sørensen&UbbesenAlleM
7:49:04
3427
Peder Holstener1978M
2:36:21
3425
Anders Stenderup1977M
2:36:21
3428
Kenneth Pommer1977M
2:36:21
 
63
KIK CrossereAlleM
7:49:15
3556
Benny Vinther-Jensen1979M
2:27:38
3565
Carsten Albrectsen1973M
2:34:18
3559
Christian Soleen1988M
2:47:18
 
64
Team ItaliaAlleM
7:51:56
3378
Tim Nielsen1988M
2:37:16
3441
Freddy Nielsen1988M
2:37:19
3382
Frøken Daniel Dam Jensen1989M
2:37:20
 
65
Team ItaliaAlleM
7:56:03
3379
John Eldon Gade1972M
2:37:20
3380
Dario Fossato1978M
2:37:20
3381
Tue Løvbjerg Hansen1972M
2:41:22
 
66
SERVICE-TØMRERENAlleM
7:56:25
3482
Lennart Knudsen1967M
2:17:53
3486
Søren Clemmensen1971M
2:49:11
3477
Jacob Holm Knudsen1974M
2:49:21
 
67
Så er der ØLAlleM
7:56:31
3433
Finn Christensen1963M
2:38:49
3361
Ralf Andersen1980M
2:38:50
3355
Henrik Carlson1977M
2:38:51
 
68
Personaleforeningen 1 Slagelse kommuneAlleM
8:02:17
3569
Daniel Kryger1992M
2:37:50
3571
Brian Nielsen1979M
2:37:50
3572
Jon Engsager1983M
2:46:35
 
69
The BabyMakersAlleM
8:02:25
3529
Christian Jørgensen1990M
2:40:48
3530
Peter Nielsen1990M
2:40:48
3531
Søren Jensen1992M
2:40:48
 
70
PPBAlleM
8:04:04
3454
Mathias Larsen1996M
2:24:19
3455
Jonas Vilholm1996M
2:49:52
3453
Nicolaj Nielsen1996M
2:49:52
 
71
BabershoppenAlleM
8:09:22
3451
jesper backer1978M
2:43:06
3448
Nicki Lionett1980M
2:43:07
3450
Mike Kunstleben1981M
2:43:08
 
72
Slagelse KommuneAlleM
8:19:38
3458
Henrik Davidoff1970M
2:46:32
3465
Henrik Conradsen1987M
2:46:32
3464
Bjørn Jensen1973M
2:46:33
 
73
Slagelse KommuneAlleM
8:19:42
3459
Lars Hansen1974M
2:46:33
3463
Martin Nygaard Nør1978M
2:46:34
3462
Jørgen Jakobsen1959M
2:46:34
 
74
The Dickens Cider Dirty DudesAlleM
8:28:58
3030
Peter Fletcher1964M
2:40:24
3031
David Hansen1966M
2:40:25
3032
Patrick Hansen1983M
3:08:08
 
75
KIK CrossereAlleM
8:29:52
3558
Mick Van Der Scheer1986M
2:47:19
3557
Kristoffer Ørum Nielsen1992M
2:47:19
3561
Robert Vicevært1984M
2:55:12
 
76
HVE220AlleM
8:30:04
3198
Theis Kulmbach1983M
2:50:01
3200
Søren Pedersen1986M
2:50:01
3199
Lasse Bøllund Kolster1978M
2:50:01
 
77
Total NinjaAlleM
8:35:38
3438
Nicolai Kaas1988M
2:37:59
3439
Thomas Douglas1984M
2:39:37
3440
Sebastian Haunstrup2000M
3:18:01
 
78
Niels LienAlleM
8:36:13
3091
Morten H. Larsen1981M
2:39:08
3092
Mikkel Larsen1994M
2:58:32
3084
Casper Andersen1975M
2:58:32
 
79
#Team vesti-olsenAlleM
8:44:31
3369
Bo Madsen1979M
2:54:50
3376
Christian Duelund1967M
2:54:50
3371
Christian Vesti Olsen1989M
2:54:50
 
80
#Team vesti-olsenAlleM
8:44:33
3374
Ronni Petersen1983M
2:54:50
3373
Palle Nielsen1970M
2:54:51
3370
Jonas Vallø1998M
2:54:51
 
81
Team GumpetungAlleM
9:06:59
3009
John Wentzel1958M
3:02:18
3008
Anders Wentzel1989M
3:02:20
3010
Henrik Wolsted1989M
3:02:20
 
82
Team Pechos GrandesAlleM
9:13:22
3329
Nikolaj Linnebjerg1975M
3:04:25
3328
Mads Linnebjerg1971M
3:04:27
3330
Henrik Kudsk1971M
3:04:30
 
83
Team Testículos GrandesAlleM
9:14:28
3331
Jakob Heinsvig1972M
3:04:25
3333
Palle Johansen1970M
3:04:27
3332
Mathias Mathiesen1974M
3:05:34
 
84
POKERGUYSAlleM
9:20:22
3281
Lars Lindgaard Nielsen1957M
3:06:47
3282
Dennis Jensen1985M
3:06:47
3285
Claus Walther Hansen1957M
3:06:47
 
85
POKERGUYSAlleM
9:20:25
3287
Søren Hybel1974M
3:06:48
3283
Jens Jensen1967M
3:06:48
3286
Thomas Andersen1975M
3:06:48
 
86
Team TonsAlleM
9:38:07
3314
Kasper Langkilde1984M
3:12:42
3315
Kristian Jørgensen1979M
3:12:42
3312
Frederik Andersen1981M
3:12:42
 
87
Hygge holdetAlleM
9:57:11
3272
Simon Thalund1984M
3:18:47
3274
Mads Olen1992M
3:19:11
3273
Lasse Anholm1980M
3:19:12
 
88
Total NinjaAlleM
10:55:39
3183
Mads Holm1985M
3:38:31
3184
Andreas Sørensen1983M
3:38:32
3181
Simon Bilager1989M
3:38:34