De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
5 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U19 |
Omgange | 5 |
Samlet tid | 1:21:02 |
Point | 48 |
Detaljer
Starttidspunkt | 15:16:00 |
Dato | 27. maj 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 25 km |
Distance (omgang) | 5 km |
Gennemsnit omgang | 16:12 18,51 km/t |
Hurtigste omgang | 15:29 19,36 km/t |
Langsomste omgang | 16:46 17,87 km/t |
Deltager (#133)
Gustav Frederik Dahl | |
Holte MTB Klub | |
Danmark | |
Mand, 17 år (23 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 15:29 | 19,36 km/t | 15:29 | 22 | 15:31:29 | |||
Omgang 2 | 16:06 | 18,62 km/t | 31:36 | 21 | 15:47:36 | |||
Omgang 3 | 16:12 | 18,51 km/t | 47:48 | 20 | 16:03:48 | |||
Omgang 4 | 16:26 | 18,25 km/t | 1:04:15 | 20 | 16:20:15 | |||
Omgang 5 | 16:46 | 17,87 km/t | 1:21:02 | 20 | 16:37:02 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Gustav Frederik
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
CAMPIONE SM Linjeløb 2023 - Greve CC | 17-09-2023 | 10,3 KM | 14 | 13 omgange | 3:02:00,24 | 44,14 km/t | 1:21 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 17,5 KM | 11 | 8 omgange | 3:05:51 | 45,19 km/t | 1:19 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19-08-2023 | 131 KM | 2 | 3:31:39 | 3:31:39 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 10 | 9 omgange | 3:02:05 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 51 | 12 omgange | 3:39:13 | 39,41 km/t | 1:31 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 57 | 6 omgange | 3:07:41 | 45,65 km/t | 1:18 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 28 | 8 omgange | 3:35:14 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
DM i cykelcross 2023 - ABC København | 15-01-2023 | - | 6 | 7 omgange | 1:06:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup Finale - Møllebakken, Kalundborg CC | 08-01-2023 | - | 4 | 6 omgange | 49:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Cup 5. afdeling - Holbæk Cykelsport | 03-12-2022 | - | 1 | 7 omgange | 48:38 | 0,00 km/t | - min/km |
CX Sjællandsmesterskab - Hillerød CC | 27-11-2022 | - | 1 | 6 omgange | 51:22 | 0,00 km/t | - min/km |
Gribben Gravel 2022 - powered by GripGrab | 30-10-2022 | 75 KM | 220 | 1 omgange | 2:55:33,52 | 25,63 km/t | 2:20 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 6 | 16 omgange | 1:50:50,22 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 2 | 10 omgange | 1:03:57 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 09-01-2022 | 3 KM | 2 | 8 omgange | 54:28 | 26,44 km/t | 2:16 min/km |
Cyklecross Sjællandsmesterskab 2022 // CC HIllerød | 02-01-2022 | - | 2 | 6 omgange | 1:02:16 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 1 | 8 omgange | 56:58 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 1 | 8 omgange | 59:13 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 1 | 9 omgange | 1:01:15 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 2 | 8 omgange | 59:33 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 21-11-2021 | - | 2 | 11 omgange | 1:02:01 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub | 20-11-2021 | - | 1 | 11 omgange | 59:12 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 24 | 3 omgange | 17:34 | - | - |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 1 | 13 omgange | 1:00:56 | 28,16 km/t | 2:07 min/km |
Tour De Charlottenlund 2021 OCC | 16-08-2021 | 2 KM | 17 | 31 omgange | 1:15:53,22 | 49,02 km/t | 1:13 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 15 | 7:01:07 | 7:01:07 | 2,22 km/t | 26:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 28 | 10 omgange | 2:48:13 | 44,23 km/t | 1:21 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 23 | 11 omgange | 1:01:17 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 32 | 13:34 | 13:34 | 46,84 km/t | 1:16 min/km |
Le Tour Revanchen 2021 - Gadeløb - Struer | 04-08-2021 | 1,8 KM | 16 | 30 omgange | 1:13:37 | 44,00 km/t | 1:21 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 42 | 9 omgange | 2:27:55,12 | 45,27 km/t | 1:19 min/km |
DM Cyklecross 2021 - CK Aarhus | 10-01-2021 | 3 KM | 2 | 7 omgange | 47:28 | 26,54 km/t | 2:15 min/km |
Cyklecross //ABC | 13-12-2020 | - | 1 | 7 omgange | 48:32 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 4 | 9 omgange | 1:02:10 | 23,02 km/t | 2:36 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 5 | 12 omgange | 1:04:57 | 25,49 km/t | 2:21 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 2 | 8 omgange | 52:17 | 22,95 km/t | 2:36 min/km |
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020 | 10-10-2020 | 4,7 KM | 3 | 7 omgange | 1:29:56 | 21,95 km/t | 2:44 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 58 | 7 omgange | 3:48:12 | 42,51 km/t | 1:24 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 33 | 10 omgange | 1:56:05 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 61 | 6 omgange | 3:43:14 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 39 | 5 omgange | 3:45:48 | 41,85 km/t | 1:26 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 10 | 2 omgange | 28:35 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 14 | 8 omgange | 2:03:35 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40 | 23-08-2020 | 18,4 KM | 4 | 6 omgange | 2:36:28 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 10 | 7 omgange | 2:46:42 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 5 | 0:00 | 6:24:24 | 2,43 km/t | 24:38 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 20 | 8 omgange | 2:24:05 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 19 | 10 omgange | 59:26 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 7 | 14:11 | 14:11 | 44,79 km/t | 1:20 min/km |
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup | 17-11-2019 | 2,66 KM | 4 | 7 omgange | 56:47 | 19,67 km/t | 3:03 min/km |
Cross - Marselisborg CC | 16-11-2019 | 2,3 KM | 3 | 8 omgange | 1:01:43 | 17,88 km/t | 3:21 min/km |
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde | 30-06-2019 | 6,25 KM | 10 | 6 omgange | 1:46:43 | 21,08 km/t | 2:50 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 1 | 6 omgange | 2:17:02 | 39,40 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 17 | 4 omgange | 2:20:23 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 2 | 7 omgange | 2:40:23 | 37,45 km/t | 1:36 min/km |
DM XCM 2019 - Aarhus MTB | 12-05-2019 | 75 KM | 9 | 3:23:43 | 3:22:20 | 22,24 km/t | 2:41 min/km |
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte | 28-04-2019 | 5,9 KM | 29 | 2 omgange | 37:26 | - | - |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2,6 KM | 8 | 6 omgange | 59:38 | 15,69 km/t | 3:49 min/km |
Shimano Ligaen 2018 - #5 Slangerup | 23-09-2018 | 5,5 KM | 17 | 5 omgange | 1:32:46 | 17,79 km/t | 3:22 min/km |
Shimano Ligaen 2018 - #3 Varde | 10-06-2018 | 5,75 KM | 11 | 4 omgange | 1:06:44 | 20,68 km/t | 2:54 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: info@mtbliga.dk