Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U9 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 1:09:09 |
Detaljer
Starttidspunkt | 19:03:15 |
Dato | 16. august 2018 |
Detaljer
Distance i alt | 20 km |
Distance (omgang) | 5 km |
Gennemsnit omgang | 17:15 17,38 km/t |
Hurtigste omgang | 16:22 18,32 km/t |
Langsomste omgang | 18:43 16,02 km/t |
Deltager (#184)
Gustav Gaardsmand | |
Solbjerg IF MTB | |
Danmark | |
Mand, 7 år (13 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 0 | 0:05 | 0:05 | 1 | 19:03:20 | ||||
Omgang 1 | 18:43 | 16,02 km/t | 18:48 | 2 | 19:22:03 | |||
Omgang 2 | 17:11 | 17,46 km/t | 35:59 | 2 | 19:39:15 | |||
Omgang 3 | 16:46 | 17,88 km/t | 52:46 | 2 | 19:56:01 | |||
Omgang 4 | 16:22 | 18,32 km/t | 1:09:09 | 1 | 20:12:24 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Gustav
Arrangement | Dato | Distance | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|
DM i cykelcross 2024 - Holbæk | 14-01-2024 | 2,7 KM | 4 omgange | 38:24 | 16,87 km/t | 3:33 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 26-11-2023 | 2400 Meter | 7 omgange | 35:02 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Challenge Cross Cup afd. 6 - Skive Cykle Klub | 25-11-2023 | 2500 Meter | 5 omgange | 31:59 | 23,45 km/t | 2:33 min/km |
Challenge cross-cup 3. afdeling - Odense | 12-11-2023 | 2500 Meter | 5 omgange | 41:51 | 17,92 km/t | 3:20 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 29-10-2023 | 1,5 KM | 3 omgange | 38:07 | 7,08 km/t | 8:28 min/km |
Party Prijs CK Aarhus - UCI C2 | 28-10-2023 | 1,5 KM | 4 omgange | 37:23 | 9,63 km/t | 6:13 min/km |
Challenge cross-cup 2. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 08-10-2023 | - | 5 omgange | 33:52 | 0,00 km/t | - min/km |
Challenge cross-cup 1. afdeling - Skrænten CC & JC CC | 07-10-2023 | - | 5 omgange | 36:29 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Randers C1 | 30-04-2023 | 2,65 KM | 4 omgange | 47:22 | 13,42 km/t | 4:28 min/km |
JYSK-FYNSK MESTERSKAB CROSS - Skive | 11-12-2022 | 1500 Meter | 4 omgange | 23:41 | 15,19 km/t | 3:56 min/km |
CX - Næstved BC | 20-11-2022 | - | 3 omgange | 30:24 | 0,00 km/t | - min/km |
4 afdeling CX Cup 22/23 - Cykling Odense | 06-11-2022 | 2500 Meter | 5 omgange | 36:02 | 20,81 km/t | 2:52 min/km |
Grote Prijs - Cross Cup #3 - CK Aarhus | 30-10-2022 | 1500 Meter | 6 omgange | 35:43 | 15,12 km/t | 3:58 min/km |
Party Prijs * AftenCross * Cross Cup #2 - CK Aarhus | 29-10-2022 | 1500 Meter | 7 omgange | 37:07 | 16,97 km/t | 3:32 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2,5 KM | 5 omgange | 40:52 | 18,35 km/t | 3:16 min/km |
KidsLiga 2022 | 09-10-2022 | 2 KM | 4 omgange | 48:30 | 9,89 km/t | 6:03 min/km |
MTB Randers Street Challenge 5.2 - 2022 | 18-08-2022 | 5 KM | 6 omgange | 1:03:15 | 28,45 km/t | 2:06 min/km |
XCC (Short Track) MTB DM 2022 - Rold | 26-06-2022 | 1,1 KM | 5 omgange | 21:44 | 15,17 km/t | 3:57 min/km |
XCO MTB DM 2022 - Rold | 25-06-2022 | 4,2 KM | 3 omgange | 42:57 | 17,60 km/t | 3:24 min/km |
Shimano MTB Liga #3 - Randers C1 | 05-06-2022 | 2,65 KM | 4 omgange | 44:17 | 14,36 km/t | 4:10 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #3 Randers | 18-05-2022 | - | 2 omgange | 48:48 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #2 - Roskilde C2 | 15-05-2022 | 3,8 KM | 3 omgange | 38:28 | 17,78 km/t | 3:22 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #2 Hammel | 04-05-2022 | - | 2 omgange | 52:42 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Liga #1 - Odense C2 | 24-04-2022 | 4,2 KM | 4 omgange | 39:45 | 25,35 km/t | 2:22 min/km |
Allbike Cuppen 2022 - #1 Aarhus MTB | 20-04-2022 | - | 2 omgange | 40:09 | 0,00 km/t | - min/km |
MTB KOLDING - DCU XCO løb 2022 | 03-04-2022 | 1,5 KM | 6 omgange | 47:09 | 11,45 km/t | 5:14 min/km |
Cyklecross Cup FINALE 2021-22 // Fri Bikeshop Cross | 16-01-2022 | - | 6 omgange | 46:04 | 0,00 km/t | - min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 4 omgange | 31:06 | 11,58 km/t | 5:11 min/km |
Cyklecross Cup 9 // Amager CR -dag 2 | 19-12-2021 | - | 5 omgange | 47:12 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup 8 // Amager CR -dag 1 | 18-12-2021 | - | 5 omgange | 47:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense | 05-12-2021 | - | 4 omgange | 36:14 | 0,00 km/t | - min/km |
Cyklecross Cup afd. 6 // Supercross ved Super Arenaen | 28-11-2021 | - | 4 omgange | 36:20 | 0,00 km/t | - min/km |
Cross JFM - Vejen BC | 14-11-2021 | 1,2 KM | 5 omgange | 29:23 | 12,25 km/t | 4:53 min/km |
Cyklecross Cup afd. 3 // Sorø BC | 07-11-2021 | - | 6 omgange | 46:03 | 0,00 km/t | - min/km |
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag | 31-10-2021 | 2,5 KM | 7 omgange | 43:28 | 24,15 km/t | 2:29 min/km |
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag | 30-10-2021 | 2,2 KM | 6 omgange | 39:35 | 20,00 km/t | 2:59 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #5 - Roskilde C2 2021 | 02-10-2021 | 3,8 KM | 3 omgange | 42:59 | 15,91 km/t | 3:46 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #4 - Randers C2 | 19-09-2021 | 2,65 KM | 3 omgange | 33:00 | 14,45 km/t | 4:09 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #3 Sorø BC C2 | 05-09-2021 | 4 KM | 4 omgange | 53:06 | 18,08 km/t | 3:19 min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #2 - Rold C2 | 14-08-2021 | 4 KM | 3 omgange | 44:35 | 16,15 km/t | 3:42 min/km |
Holte MTB DM 2021 | 26-06-2021 | - | 5 omgange | 43:17 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano MTB Ligaen – Powered by Allbike #1 - Varde C2 | 12-06-2021 | 4,2 KM | 3 omgange | 48:17 | 15,65 km/t | 3:49 min/km |
DCU MTB-løb i Kongshøjskoven - Aalborg - Pre-Liga løb | 30-05-2021 | 4,5 KM | 3 omgange | 49:20 | 16,42 km/t | 3:39 min/km |
Saltum MTB børneløb | 22-05-2021 | 3 KM | 6 omgange | 36:34 | 29,52 km/t | 2:01 min/km |
DCU MTB Vissenbjerg - Pre-Liga løb | 09-05-2021 | 4 KM | 4 omgange | 40:04 | 23,96 km/t | 2:30 min/km |
Cross Odense 6. dec. 2020. | 06-12-2020 | 2,65 KM | 5 omgange | 40:31 | 19,62 km/t | 3:03 min/km |
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag | 15-11-2020 | 2,3 KM | 5 omgange | 34:21 | 20,09 km/t | 2:59 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI | 01-11-2020 | 2,3 KM | 4 omgange | 34:49 | 15,85 km/t | 3:47 min/km |
Korona Prijs CK Aarhus XVI - Lørdag | 31-10-2020 | 2,3 KM | 1 omgange | 37:14 | 3,71 km/t | 16:11 min/km |
Cyklecross Cup afd. 1 / Holbæk CS | 25-10-2020 | 2,5 KM | 5 omgange | 40:45 | 18,40 km/t | 3:15 min/km |
X-sauce cuppen #3, XCO, Vejle 2020 | 10-10-2020 | 2,5 KM | 4 omgange | 33:54 | 17,70 km/t | 3:23 min/km |
X-sauce cuppen #2, XCO, Fredericia 2020 | 04-10-2020 | 2,5 KM | 4 omgange | 41:13 | 14,56 km/t | 4:07 min/km |
DM XCO - Vejle 2020 | 26-09-2020 | 2000 Meter | 3 omgange | 25:33 | 14,09 km/t | 4:15 min/km |
X-sauce cuppen #1, XCO, Kolding 2020 | 20-09-2020 | 2 KM | 4 omgange | 26:52 | 17,86 km/t | 3:21 min/km |
DM XCM - Viborg 2020 | 06-09-2020 | 25 KM | 1 omgange | 1:28:07 | 17,02 km/t | 3:31 min/km |
Cross - Odense - Cross Cup | 04-01-2020 | - | 2 omgange | 23:24 | 0,00 km/t | - min/km |
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #3 Aalborg | 14-09-2019 | - | 2 omgange | 28:38 | 0,00 km/t | - min/km |
Race Days Kolding p/b SRAM #2 | 17-08-2019 | - | 3 omgange | 29:59 | - km/t | - min/km |
Race Days Kolding p/b SRAM #2 SHORT TRACK | 16-08-2019 | - | 3 omgange | 10:33 | - km/t | - min/km |
MTB Randers Street Challenge 4.0 - 2019 | 15-08-2019 | 5 KM | 6 omgange | 1:08:56 | 26,11 km/t | 2:17 min/km |
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #2 Varde | 29-06-2019 | 4,2 KM | 2 omgange | 33:56 | 14,85 km/t | 4:02 min/km |
DM XCM 2019 - Aarhus MTB | 12-05-2019 | 25 KM | 1:39:33 | 1:38:41 | 15,20 km/t | 3:56 min/km |
Shimano Ligaen p/b SIXT 2019 #1 Holte | 28-04-2019 | 3 KM | 3 omgange | 29:18 | 18,43 km/t | 3:15 min/km |
XCO UCI C1 Kolding Race Day's p/b SRAM 2018 | 11-08-2018 | - | 3 omgange | 36:38 | - km/t | - min/km |
Marselisborg MTB Marathon 2017 | 11-06-2017 | 10 KM | 41:11 | 41:04 | 14,61 km/t | 4:06 min/km |
Xtraordinaer KIDZ MTB Race | 05-03-2017 | - | 5 omgange | 23:59 | - km/t | - min/km |
Xtraordinaer KIDZ MTB Race | 12-02-2017 | - | 12 omgange | 21:15 | - km/t | - min/km |
XTERRA Vestkysten 2016 | 28-08-2016 | 7 KM | 51:56 | 51:56 | 8,09 km/t | 7:25 min/km |