Rødekro Cykle Club RKCC

Resultater

Mads Søgaard Mondrup
Give Cykelklub
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse B
Omgange 5
Samlet tid 3:04:37
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 20
Mænd 10 af 20
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 120,5 km
Distance (omgang) 24,1 km
Gennemsnit omgang 36:55
39,16 km/t
Hurtigste omgang 35:37
40,59 km/t
Langsomste omgang 37:56
38,11 km/t
Deltager (#695)
Mads Søgaard Mondrup
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 20 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 35:37 40,60 km/t 35:37 10 12:00:37
Omgang 2 37:09 38,92 km/t 1:12:46 11 12:37:46
Omgang 3 37:10 38,91 km/t 1:49:56 10 13:14:56
Omgang 4 36:45 39,35 km/t 2:26:41 8 13:51:41
Omgang 5 37:56 38,12 km/t 3:04:37 8 14:29:37
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Søgaard
ArrangementDistanceNettotid
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2013188 KM5:26:22
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2014163 KM4:53:23
Post Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2015171,7 KM4:54:37
RUNDT I TREHØJE 2016100 KM2:33:51
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:09:53
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:23
CK Djurs 201819,7 KM2:45:42
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:51:15
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:18:43
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:34
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:21:09
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:10
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:24:12
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:44:30
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:19:08
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:11:21
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:27
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:40
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:49
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM54:21
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter20:33
CK Aarhus18,2 KM3:16:56
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:14
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:19:04
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM33:53,91
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:43:55
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:08,49
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:16
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:00:13
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:11:25
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jb@krone.dk