3 Dage i Nord - #1 Hjørring

Resultater

Thor Juel Skivild
Cykling Odense
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse U15
Omgange 3
Samlet tid 1:14:23
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 23 af 29
Mænd 23 af 29
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 39,3 km
Distance (omgang) 13,1 km
Gennemsnit omgang 24:47
31,70 km/t
Hurtigste omgang 23:58
32,78 km/t
Langsomste omgang 25:34
30,74 km/t
Deltager (#15)
Thor Juel Skivild
Cykling Odense
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 23:58 32,80 km/t 23:58 20 09:48:58
Omgang 2 25:35 30,72 km/t 49:33 20 10:14:33
Omgang 3 24:50 31,65 km/t 1:14:23 23 10:39:23
 
Omgangstider
Andre resultater for Thor Juel
ArrangementDistanceNettotid
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter16:34
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter21:17
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter22:46
MTB POWERCUP 2014 DCU4000 Meter20:45
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:30:17
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:17:13
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:34:39
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:36:57
CK Djurs 201814,1 KM1:13:53
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:11:09
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:25:08
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:03:14
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:31:50
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM1:04:08
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM24:15
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:22:27
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:55:06
Randers Bike Week #215,5 KM1:55:06
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:04
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:04
Randers Bike Week #44,2 KM1:01:49
Randers Bike Week #44,2 KM1:01:49
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:30:45
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)7,21 KM1:21:52
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:28:26
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:43:27
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM2:40:01
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:18:17
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:28
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM31:33
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:07
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:25:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kurt61brandi@gmail.com