3 Dage i Nord - #1 Hjørring

Resultater

Jens Bak Bjerregaard
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse U15
Omgange 3
Samlet tid 1:22:23
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 26 af 29
Mænd 26 af 29
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 39,3 km
Distance (omgang) 13,1 km
Gennemsnit omgang 27:27
28,62 km/t
Hurtigste omgang 26:42
29,42 km/t
Langsomste omgang 27:55
28,15 km/t
Deltager (#5)
Jens Bak Bjerregaard
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 12 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 26:42 29,44 km/t 26:42 27 09:51:42
Omgang 2 27:56 28,14 km/t 54:38 26 10:19:38
Omgang 3 27:45 28,32 km/t 1:22:23 26 10:47:23
 
Omgangstider
Andre resultater for Jens Bak
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:13:55
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM44:41
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM44:48
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM54:06
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup5,7 KM57:56
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:19:31
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:23:26
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM1:07:57
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:13:54
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:27:13
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:21:30
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:04:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:21:36
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:28:52
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:07:39
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM1:02:58
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:09
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:09
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:19
Randers Bike Week #25,7 KM1:23:19
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:24
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:24
Randers Bike Week #415,5 KM1:25:10
Randers Bike Week #415,5 KM1:25:10
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:29
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:39
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM33:16
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:08
CK Aarhus7,7 KM1:11:26
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:07:58
Hobro løbet 20196,1 KM1:13:45
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM56:19
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kurt61brandi@gmail.com