3 Dage i Nord - #1 Hjørring

3 Dage i Nord - #1 Hjørring

Resultater

Karl Lindegaard
TREK all Stars
Resultat

3 omgange

Timer Minutter Sekunder

Klasse U15
Omgange 3
Samlet tid 1:14:17
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 21 af 29
Mænd 21 af 29
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 39,3 km
Distance (omgang) 13,1 km
Gennemsnit omgang 24:45
31,74 km/t
Hurtigste omgang 23:59
32,75 km/t
Langsomste omgang 25:33
30,75 km/t
Deltager (#39)
Karl Lindegaard
TREK all Stars
Danmark
Mand, 12 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 23:59 32,77 km/t 23:59 23 09:48:59
Omgang 2 25:34 30,74 km/t 49:33 21 10:14:33
Omgang 3 24:44 31,78 km/t 1:14:17 21 10:39:17
 
Omgangstider
Andre resultater for Karl
ArrangementDistanceNettotid
EN FORÅRSDAG I GUDENÅDALEN22,5 KM58:09
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:35:01
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:05:25
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:24:34
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:16:01
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:30:38
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM25:46
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:58
Randers Bike Week #215,5 KM1:44:58
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:20
Randers Bike Week #312,4 KM1:08:20
Randers Bike Week #44,2 KM58:27
Randers Bike Week #44,2 KM58:27
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:12:45
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM4:17:31
Herning City Gadeløbet 1,6 KM24:57
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:01:29
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:51
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM55:36
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:01:50
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:33:00
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM28:29
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter36:30
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:21:14
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:11:01
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:04:02
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:21:21
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM1:03:34
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:04:16
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:18
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM9:18
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:22:25
Randers Bike Week #415,5 KM1:22:25
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:23
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kurt61brandi@gmail.com