3 Dage i Nord - #1 Hjørring

3 Dage i Nord - #1 Hjørring

Results

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite PB Look
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Klasse A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 17 af 38
Mænd 17 af 38
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 39,78 km/t
Tempo 1:30 min/km
Deltager (#26)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite PB Look
Danmark
Mand, 20 år (24 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
21KM 21,4 km 32:09 44 39,94 km/t 32:09 44 11:32:09
42KM 21,4 km 31:12 21 41,15 km/t 1:03:21 34 12:03:21
64KM 21,4 km 31:09 23 41,22 km/t 1:34:30 28 12:34:30
85KM 21,4 km 31:53 11 40,27 km/t 2:06:23 13 13:06:23
107KM 21,4 km 32:37 24 39,37 km/t 2:39:00 19 13:39:00
128KM 21,4 km 32:38 12 39,35 km/t 3:11:38 10 14:11:38
134KM 6,3 km 9:56 18 38,05 km/t 3:21:34 11 14:21:34
141KM 6,3 km 9:57 13 37,99 km/t 3:31:31 10 14:31:31
147KM 6,3 km 10:06 22 37,43 km/t 3:41:37 15 14:41:37
153KM 6,3 km 10:03 14 37,61 km/t 3:51:40 17 14:51:40
Total 153,6 km 3:51:40 17 39,78 km/t 3:51:40 17 14:51:40
 
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 560 KM11:19:19
Herning City Gadeløbet 20211,6 KM31:16:03
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 465,5 KM11:24:15
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 358 KM11:13:29
Postnord U6 Cycle Tour - stage 614 KM217:04,97
Postnord U6 Cycle Tour - stage 52,4 KM31:08:23
Postnord U6 Cycle Tour - stage 4186 KM44:19:56
Postnord U6 Cycle Tour - stage 367,5 KM61:46:46
Postnord U6 Cycle Tour - stage 2186 KM64:35:28
Postnord U6 Cycle Tour - stage 13,2 KM24:18,83
Bent Pedersen Cup 2021 - afdeling 211,6 KM21:19:05
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup178,5 KM54:08:49
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM253:34:34
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM171:17:10
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM12:33:41
Randers Bike Week #415,5 KM43:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM43:32:33
Randers Bike Week #312,4 KM73:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM73:00:28
Randers Bike Week #215,4 KM53:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM53:20:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM113:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM113:13
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM415:03:20
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM1148:07
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-94:10:25
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM133:08:40
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM113:13:24
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM23:29:54
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM12:37:56
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM43:46:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM83:10:35
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM83:04:00
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM354:29:54
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM252:48:37
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM273:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM183:35:27
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM103:08:04
Integoløbet Hedensted 11,23 KM33:13:47
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM163:14:13
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM343:07:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM33:31:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM163:39:08
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM43:58:59
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM531:56
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM73:33:32
Randers Bike Week #44,2 KM81:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM171:13:43
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM119:02:54
Randers Bike Week #312,4 KM42:28:19
Randers Bike Week #312,4 KM42:28:19
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM121:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM121:11:56
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM284:12:39
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM413:44:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1130:32
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM183:44:02
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM103:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1538:59
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM583:22:20
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM73:30:47
CK Djurs 201819,7 KM143:48:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM53:16:49
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM424:59:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM73:27:56
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM163:25:11
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM134:01:58
TV2 på Tour Varde 201578 KM61:55:29
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: kurt61brandi@gmail.com